پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک برای والدین بسیار امری مهم است زیرا کودکان بیشترین زمان خود را در اتاق هنگام بازی کردن با وسایل خود می گذراند. از مهم ترین نکات برای دکوراسیون اتاق خواب کودک استفاده از رنگ های گوناگون و متنوع است برعکس آن چیزی که در اتاق خواب بزرگ سالان می بینیم که فقط از یک یا دو رنگ استفاده می شود، از دیگر نکات مهم طرز چیدمان می باشد که اهمیت بالایی دارد و باید به شکلی باشد که کودک بسیار راحت باشد نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم و درباره دکوراسیون اتاق خواب کودک صحبت می کنیم همراه پنجدری باشید.

چیدمان در دکوراسیون اتاق خواب کودک

برای چیدمان اتاق خواب کودکان بهتر است از تخیل خود استفاده کنید و بر اساس تخیل خود آن را بچینید. در ادامه چندین چیزی که مهم است در اتاق کودک چگونه به کار برود را برای شما عزیزان گفته اییم:

قفسه هایی در اتاق بگذارید که عروسک ها یا کتاب داستان های مورد علاقه کودک خود را در آن جای بدهید. تنها چیزی که برای این قفسه ها باید توجه داشته باشید این است که نباید به هیچ وجه گوشه های تیزی نداشته باشند و همین‌طور در قفسه چیز سنگینی نباشد چون امکان افتادن آن بر روی کودک زیاد است.

از دیگر چیز هایی که می تواند در چیدمان اهمیت داشته باشد تخت خواب است، تخت خواب بسیار چیز مهمی است به این خاطر که نه تنها باید راحت باشد باید زیبا هم باشد، اگر ما عنصر راحتی را کنار بگذاریم شما می توانید از یک شخصیت کارتونی برای زیبا سازی تخت خواب کودک خود استفاده نمایید.

رنگ  در دکوراسیون اتاق خواب کودک

رنگ در اتاق کودکان امری بسیار مهم می باشد، تعیین کردن رنگ توسط والدین یکی از مسئولیت هایی است که باید به درستی انجام دهند به این خاطر که رنگ در روحیات کودک بسیار تأثیر زیادی دارد. برای این که بتوانیم اهمیت رنگ ها را به شما توضیح دهیم تأثیر چند رنگ را بر روی کودکان برای شما عزیزان می گوییم :

رنگ قرمز : رنگ قرمز به صورت کلی چشم ها را به سوی خود جذب می کند، این رنگ باعث افزایش ضربان قلب و اشتها می شود و انرژی انسان را بالا می برد. استفاده زیاد از رنگ قرمز به صورت طولانی مدت باعث می شود کودکان به خشونت روی بیاورند پس بهتر است در استفاده از این رنگ بسیار محتاط عمل کنید و در برخی جاهای کوچک از آن بهره ببریم. می توانیم بگوییم که اگر بچه شلوغی دارید اصلاً از این رنگ استفاده نکنید.

رنگ آبی : رنگ آبی کاملاً برعکس رنگ قرمز می باشد و بیشتر باعث می شود روحیات انسان به آرامش و صلح گرایش پیدا کند. این رنگ ضربان قلب ، اشتها و خشم را به پایین ترین حد خود می آورد. این رنگ بهترین رنگ برای کودکانی است که بسیار شلوغ هستند برای اینکه آن ها را به آرامش دعوت می کند.

با تعاریف این دو رنگ در بالا می فهمیم که رنگ بیش از آن که فکر می کردیم بر روی کودکان تأثیر می گذارد پس در انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب کودک خود توجه لازم را به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *