پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

بازسازی ساختمان

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه،همیشه و همیشه اتاق خواب ها بهترین مکان برای استراحت،تفکر و یادگیری بوده اند.پس بهتر زمانی یک طراحی را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه انتخاب می کنیم علاوه بر احساس راحتی و آرامش را بهتر است وسایل و رنگ های به گونه در کنار هم قرار دهیم تا انرژی ما برای روز افزایش دهد.پنجدری دراین مقاله قصد دارد تمامی موارد درخصوص انتخاب رنگ،جایگیری وسایل ،انتخاب پرده،فرش و …. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه صحبت کنیم.در ادامه همراه ما باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

همانطور که همگی میدانید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه میتواند انواع بسیار متفاوت و گوناگونی داشته باشد  و طبق کاربردی که نیاز دارید آن را طراحی کنید.از جمله مهم ترین کاربرد ها می توان به محل برای مطالعه و آموزش،استراحت،نگهداری لباس،اتاق برای بازی یا همان گیمینگ،اتاق برای ضبط ویدیو،کار و بسیار دیگر از موارد گفت که می توانید آن را انتخاب کنید و بعد از آن تصمیمات خود را بگیرید.

البته جملات گفته شده در بالا زمانی کاربردی می باشد که سن فرزند دختر شما چه مقدار باشد.به عنوان مثال نمی توانی برای یک دختر کوچول بسیار جذاب یک اتاق کار طراحی کنیم و یا بلعکس.

یکی از عادت های ما ایرانی ایم می باشد برای کودک یا دختر نوجوان خود رنگ یا مدلی را انتخاب کنیم تا در آینده نیز بتواند از آن استفاده کند.در حقیقت این موضوع می تواند تا مقداری برای فرزند شما پاسخگو باشد.دوبار یک مثال بزنیم:فرض کنید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شما برای سن 12 سالگی طراحی شده باشد.دکوراسیون این اتاق شامل تخت،کمد، میز تحریر و محلی برای قرار دادن وسایل بازی می باشد.اما دختر شما بزرگتر شده است و نیاز به خیلی از موارد بالا ندارد.به تخت و کمد بزرگتر نیاز دارد،میز تحریر آن می بایست تبدیل به یک میز کار شود و محل اسباب بازی آن تبدیل کتاب خانه شود.

شاید به خودتان بگوید هنوز همام وسایل کاربرد خود را دارد و نیاز به تعویض ندارید.اما اینگونه نیست.تعویض این وسایل در دکوراسیون اتاق دخترانه سبب می شود .دختر شما احساس کند مسئولیت بیشتر دارد و به زندگی خود بیشتر و بیشتر اهمیت بدهد.

در ذهن داشته باشید قبل از هر چیزی و هر تغییری در اتاق خواب شما دختر عزیز شرایط می باشد.شرایط در هر مسئله مهم ترین موضوع میباشد.

اجزای مختلف در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

در دکوارسیون اتاق خواب دخترانه اجزای مانند سرویس خواب که شامل تخت،میزآرایش،میزکار،کمد،فرش،پرده،دیوار و کف اتاق می باشد .که می توانیم با یک طراحی مناسب ساختار دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود را به بهترین شکل متوجه و آن را اجرا کنیم.

دیوار در دکوراسیون اتاق دخترانه

دیوار یک بخش بسیار مهم در اتاق خواب ها می باشد.دلیل هم کاملا واضح می باشد.بیشتر محیط هر اتاق را دیوار گرفته است.برای این بخش می توانیم از انواع رنگ ها و کاغذ دیواری ها بکار ببریم.در مورد دوم می توانم برای چساباندن قاب های عکس،تابلوها و …. استفاده کنیم.در نهایت می توانیم با توجه به نیاز و وسایلی که داریم طراحی آن را انتخاب کنیم تا به یک نتیجه مثبت برسیم.

سرویس خواب دخترانه

در طراحی اتاق خواب دخترانه یکی از مهم ترین المان های بیشرین فضا را اشغال می کند سرویس خواب می باشد.سرویس خواب شامل تخت،پاتختی،کمد می باشد.می شود در گفت در بیشتر اتاق ها در کشور مهم ترین بخش طراحی را سرویس خواب ها مشخص می کند.عموما وسیله ای که بیشتر فضا را اشغال می کند می بایست یک انتخاب کاملا درست باشد.

سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در بیشتر موارد شامل رنگ های صورتی،قرمز،نارنجی می باشد.

اگر بخواهیم در مورد جنس این کمد ها صحبت کنیم زمانی که شما سرویس خواب را از فروشگاه تهیه می کنید در بیشتر موارد جنس نئوپان روکش دار(لترون)استفاده می شود .البته ای موضوع در تمامی فروشگاه ها نمی باشد.اما بهتر است برای اینکه انتخاب بهتر و با کیفیت تری داشته باشد می توانید از استادکار های و نجار ها کمک بگیرید.درست است مبلغ بالا تری دارد اما در عوض کیفیت و طول عمر بسیار بالاتری دارد.

نکته مهم فکر نکیند کل طراحی اتاق شما سرویس خواب می باشد.پشنهاد می شود برای داشتن هارمونی بهتر و زیبایی بیشتر از یک طراحی کناسب پیروری کنیم.

کف در اتاق خواب دخترانه

برای کف می توانید از متریال های مختلفی استفاده کنید .از این متریال ها می توان به سرامیک،پارکت،کفپوش و موکت اشاره کردودر انتخاب این بخش می بایست دقت بالای داشته باشید اگر کودک دختر در خانه داری بهتر است موکت بکار ببریم تا در صورت افتادن آسیب دیدگی برای فرزند شما به وجود نیاید.در نظر داشته باشید در برخی از موارد که فرزند شما دارای بیماری خاص می باشد هم بهتر است از موکت استفاده کنیم.

فرش در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

فرش یکی از مواردی می باشد در تمامی مراحل سنی بکار می رود و دارای تنوع بسیار فروانی می باشد و همچنین یک عامل بسیار مناسب برای زیبا سازی می باشد.بهتر است فرشی که انتخاب می کنیم.کاملا با دکوراسیون داخلی هم خوانی داشته باشد.تا زیبای مورد نظر ما چندین برابر شود.

انتخاب پرده برای پنجره

پرده یک عامل مانند فرش می باشد می باشد که زیبای محل شما می توانید چندین برابر بکند اما به شرطی که کاکلا با دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.البته پرده های مورد استفاده در اتاق خواب ها دو وظیفه بسیار مهم دارد یکی حفظ حریم شخصی شما و دیگری کنترل نور .مورد دوم می تواند کمک بسیار زیادی در اتاق به شما بکند.عموما پرده های اتاق خواب ها به 3 لایه در نظر می گیرند تا بتواند نور وررودی به راحتی کنترل کنند.

پس در انتخاب پرده می بایست مواردی مانند حفظ حریم شخصی،انتخاب پرده 3 لایه برای کنترل نور ورودی،متناسب با دکوراسیون کلی اتاق در نظر بگیریم.

انواع دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه انواع بسیار مختلفی دارد که در این قسمت قص داریم به آن اشاره کنیم و به صورت کامل آن ها برای شما عزیزان شرح و توضح دهیم.از انوع طراحی می توان سبک های کلاسیک،نئوکلاسیک و مدرن اشاره کرد.درست است اتاق خواب از نظر سبک با یکدیگر تفاوت داردند اما امروزه مهم ترین نکته در اتاق خواب ها کاربرد آن می باشد .بعضی از اتاق خواب را محلی برای استراحت،برخی برای کار و برخی برای درس خواند و ….. مورد استفاده قرار میدهد.در ادامه به همگی این موارد اشاره می کنیم.همراه کا باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای کار

با توجه به مدرن شدن زندگی ها  و رونق گرفت کارهای که در خانه انجام می شود .کم کم اتاق خواب ها به محل انجام کار تبدیل شده اند.پس زمانیکه می خواهیم همچنین اتاقی داشته باشیم می بایست به چند عامل توجه کنیم.

مورد اول :اجزا ، وسایل و قسمت های مختلف به شکلی می بایست در کنار هم قرار دهیم که با یکدیگر تداخلی نداشته باشد.

محل استراحت وکار از یکدیگر جدا کنیم که در هنگام کار دچار خواب آلودگی و استرس شویم.

زمانی یک اتاق خواب برای کار انتخاب می کنیم ونیاز به این موضوع نمی باشد که یک اندازه بزرگ داشته باشد یا شکل  وفرمت خاصی داشته باشدومی توانیم با استفاده از یک وسایلی که جای کمی را اشغال می کند بهترین استفاده را ببریم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای استراحت

یکی از بیشترین کاربرد های که اتاق خواب ها از زمان گذشته تا به حال داشته اند این می باشد که محلی برای آرامش و استراحت بوده است.برای داشتن ای محیط کافیست از رنگ ها و وسایلی استفاده کنید که برای شما کاربردی و آسان باشد.به عنوان مثال مهم ترین نکته که در عصر امروز در الویت قراردارد(کاملا اشتباه می باشد این موضوع)بودن کلید پریز در نزدیکی تخت خواب در جهت شارژ کردن گوشی موبایل می باشد.

مهم ترین نکته در اتاق خواب های بییشتر محل استراحت می باشد این است بتوانیم یم تخت خواب  و یک پرده مناسب با توان کنترل نور فراوان داشته باشیم.کمک بسیار فراوانی به ما میکند تا کنترل محیط را طبق نیاز خودمان تنظیم کنیم.

در این بخش می توانید سبک های مانند مدرن،کلاسیک و نئوکلاسیک را مورد استفاده قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک دخترانه

کلاسیک یکی از طرح های می باشد که باداشتن یک اتاق خواب بزرگ (بیشتر از 12 متری) یک دکور بسیار زیبا برای اتاق خود داشته باشید.همانطور می دایند از مهم ترین ویژگی ها در طراحی کلاسیک تعادل ،تقارن و اشرافی بودن از مهم ترین ویژگی های اتاق خواب با سبک کلاسیک می باشد.یادتان باشد برای داشتن زیبای خیلی بیشتر در تمامی قسمت قوانین طراحی کلاسیک را زعایت کنیم.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به چه شکل می باشد؟

بهترین روش طراحی در دکوراسیون  داخلی این می باشد.با استفاده از یک کاغذ و قلم طراحی مورد نظر خودتون رو بکشید و اجزا در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در کنار هم قرار دهد.پس از آن به یک طراح 3 بعدی مراجعه کنید و مابقی کار ها انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *