پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

جزیره کابینت کلاسیک

جزیره کابینت کلاسیک

جزیره کابینت کلاسیک

جزیره کابینت کلاسیک

بودن جزیره کابینت کلاسیک مثل از چیز دیگری از این سبک باشکوه به دکوراسیون شما فضایی کاملا اصیل و اشرافی می دهد. خیلی قاطعانه می توان گفت هر بار که خود شما یا افراد دیگری به این صفحه کابینت نگاه کنند، سفری به دل تاریخ و معماری و دکوراسیون باستانی در کاخ ها و قلعه های شاهانه و اشرافی خواهید داشت. اما چه رازی در این محصول نهفته است که آن را به چنین ویژگی و خصوصیتی می رساند؟ در این مقاله پنجدری قصد دارد به این سوال پاسخ دهد و همچنین سایر نکات مربوط به آن را با شما عزیزان بررسی نماید.

جزیره کابینت کلاسیک چیست و چه فایده ای دارد؟

جزیره کابینت کلاسیک

در مورد جزیره کابینت کلاسیک قبل از هر چیز باید بگوییم که این محصول مثل مدل هایی که در سبک های دیگر ساخته می شود یک سازه ی جدا از سایر قسمت هاست که از صفحه و چند کابینت مجزا تشکیل می شود. اما کارکرد این مدل خاص که امروز در مورد آن صحبت می کنیم و یا خیلی ساده تر فایده ی آن، شامل در مورد می شود: بخشی از کارکردش به طور کلی به نقش و اهمیت خود جزیره مربوط است که به شما کمک خواهد کرد از فضای بیشتری برای قرارگیری لوازم مختلف بهره ببرید. حتی می توانید سینک ظرفشویی یا اجاق برقی خود را روی آن تعبیه کنید و یا به عنوان یک میز غذاخوری از آن استفاده نمایید. این ها از جمله کاربردهای یک جزیره به حساب می آید که البته برای این مدل هم صدق می کند. اما بعد دیگری که در مورد این سوال می توان به آن اشاره کرد، جنبه ی هماهنگی با سبک دکوراسیون و البته جنبه ی زیبایی شناختی ماجراست. به عبارت دیگر اگر شما از این سبک در طراحی آشپزخانه ی خود استفاده کرده اید و قصد دارید که جزیره را هم به محیط آن اضافه کنید، بهترین کار این است که محصولی را در همین سبک انتخاب و اجرا نمایید. دیگر نیازی به گفتن از زیبایی، شکوه و وقار این سبک و محصولات مختلفی که با المان هایش می سازند، نیست. شما به راحتی می توانید آشپزخانه ی خود ار تبدیل به یک مرکز فرماندهی و قلب تپنده ی خانه بکنید. جایی که علاوه بر به جریان انداختن زندگی افراد؛ زیبایی یادآور خانه های پادشاهان و اشراف را با خود دارد.

مدل های مختلف جزیره کابینت کلاسیک

 

در بازار جزیره کابینت کلاسیک را با شکل های مختلفی طراحی و اجرا می کنند که با توجه به شکل طراحی شان مدل های مختلفی را شامل می شود:

مدل T شکل

جزیره کابینت کلاسیک

به صورت حرف T در زبان انگلیسی ساخته و اجرا می شود. زمانی که قصد داریم از جزیره به صورت چنرمنظوره استفاده کنیم، به آن یک میز کوچک هم متصل می شود که سازه ی کلی را شبیه به حرف T می کند.

مدل L شکل

جزیره کابینت کلاسیک

حالا که حرف از زبان انگلیسی شد؛ مدلی دیگری با نام L شکل هم در بازار وجود دارد که البته نسبت به سایر مدل ها مهجورتر است و بیشتر سلیقه های خاص به دنبال آن می روند. مزیت این مدل در فضای بیشتری است که برای شما به وجود می آورد.

مدل منحنی

جزیره کابینت کلاسیک

در فضاهای بزرگ می توانید از مدل منحنی یک طرفه استفاده کنید که البته به مانند یک پیشخوان در مرز بین آشپزخانه و اتاق پذیرایی یا نشیمن قرار می گیرد و شکل منحنی آن رو به نشیمن است.

نکات مهم در مورد جزیره کابینت کلاسیک

جزیره کابینت کلاسیک

برای اینکه انتخاب جزیره کابینت کلاسیک به نتیجه ی خوبی که در ذهن دارید برسد؛ باید چند نکته ی مهم را رعایت کنید:

بهترین رنگ برای این سبک گروه رنگ های خنثی هستند. می توانید علاوه بر سفید، از طلایی، کرم، خاکستری، مشکی و… استفاده کنید. رنگ های جدیدتر و خاص تری در این گروه هستند که در صورت هماهنگی آن ها با سایر اجزای دکوراسیون می توانید روی آن حساب باز کنید. مثل رنگ قهوه ای گردویی، کاپوچینویی یا نسکافه ای و مواردی از این دست. همچنین می توانید این سازه با رنگی متفاوت یا متضاد با رنگ سایرین اجرا کنید که در صورت توجه به عنصر نظم و هماهنگی زیبایی دوچندانی برای شما به ارمغان می آورد. مثل سفید مشکی که یک ترکیب دوست داشتنی و کارامد است.

جزیره کابینت کلاسیک

دقت کنید که جزیره کابینت کلاسیک و به طور کلی این سبک مختص فضاهای بزرگ (بیش از 40 متر) در آشپزخانه است. پس اگر چنین متراژی را در اختیار ندارید، به سراغش نروید.

برای صفحه ی روی جزیره به سراغی متریالی متناسب با کاربرد آن بروید. مثلا اگر اجاق یا سینک شما روی آن قرار گرفته است، از متریالی برای کانتر استفاده کنید که در برابر حرارت و رطوبت مقاومت خوبی دارد. البته دقت کنید که این کانتر با باقی صفحات شما یکسان باشد. همسانی و نظم از ویژگی های این سبک است. البته کاربرد اجاق بیشتر مربوط به مدل های مدرن این محصول است. در هر صورت اگر به سراغ لوازم برقی یا سینک رفتید، سیم کشی و لوله کشی را به صورت استاندارد و ایمن انجام دهید.

جزیره کابینت کلاسیک

اگر از جزیره ی خود به عنوان میزغذاخوری استفاده می کنید و در مجموع قصد دارید روی آن چای یا هر چیز دیگری سرو شود، در قسمت پایینی برای صندلی ها و نحوه ی نشستن افراد فضای لازم را پیشبینی نمایید.

می توانید از قسمت پایینی در صورتی که قصد قرار دادن صندلی را ندارید، به عنوان ویترین یا بوفه استفاده کنید. المان ها و نمادهای مربوط به فضاهای سلطنتی، اشرافی و انواع آکسسوری کلاسیک را از یاد نبرید.

جزیره کابینت کلاسیک

متریال این سازه از جنس متریالی است که برای کابینت های کلاسیک به کار می رود؛ یعنی چوب. اما به دلیل گران بودن و همچنین نگهداری دشوار، می توانید از ام دی اف ممبران هم استفاده بکنید که امروزه طرفداران زیادی هم دارد. چوب با وجود طبیعی و زنده بودن و البته ویژگی اصالت؛ در برابر رطوبت و حرارت مقاومت پایین تری نسبت به ممبران دارد.

این محصول بسته به سلیقه ی خود می توانید در وسط آشپزخانه یا در مرز بین آن با اتاق نشیمن قرار بدهید. این تا حد زیادی به سلیقه ی و انتظار شما از محصول خود دارد. اما در هر صورت اطراف آن را برای رفت و آمد بین فضاها باز بگذارید.

سخن آخر

یکی از زیباترین چیزهایی که می توانید از آن در دکور خود بهره ببرید، جزیره کابینت کلاسیک است که علاوه بر داشتن ویژگی کاربردی مناسب از زیبایی و وقار خاصی هم برخوردار است که نمای دلپذیری به آشپزخانه ی شما می بخشد. به طور کلی داشتن این محصول در فضای آشپزخانه شما را از این مزیت بهره مند می سازد که علاوه بر اصالت بخشیدن به دکور خود، نیازهایتان برای جایابی لوازم مختلف و حتی سینک ظرفشویی را برطرف سازید.

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *