پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

کابینت طوسی با طرح چوب را بشناسید!

کابینت طوسی با طرح چوب

کابینت طوسی با طرح چوب را بشناسید!

کابینت طوسی با طرح چوب را بشناسید!

کابینت طوسی با طرح چوب، یکی از محبوب ترین ترکیب رنگ ها برای کابینت آشپزخانه در میان مدل ها و رنگ های متنوعی که تا به امروز ساخته شده اند، است. در بین این تنوع ترکیب رنگ و طرح بعضی از ترکیب ها طرفداران بیشتری دارند و طبیعی است که توسط افراد بیشتری مورد استفاده قرار گیرند. کابینت طوسی با طرح چوب یکی از این نوع کانترها است که امروزه میان مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در این مقاله از پنجدری ما سعی کردیم تا به بررسی همه جوانب استفاده از این نوع یونیت بپردازیم. اگر شما هم در مورد این کانتر کنجکاو هستید پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.


بیشتر بدانید:کابینت های گلاس

مدل کابینت طوسی و  طرح چوب

کابینت طوسی با طرح چوب در واقع مدل کانتر آشپزخانه ای است که ظاهری مدرن دارد و در عین حال حس و حال طبیعی و زنده ای به فضا می بخشد. این ویژگی به خاطر وجود رنگ و طرح چوب است.

این یونیت ها را می توان به حالت ها و شکل های مختلف طراحی و استفاده کرد. مثلا وقتی می خواهید از این نوع ترکیب رنگ برای یونیت خود استفاده کنید و فضای منزل شما کوچک است. استفاده از رنگ طوسی تیره و چوب تیره برای این فضا مناسب نیست چون رنگ های تیره به دلیل بازتاب نور کمی که دارند، محیط را دلگیر، خفه و کوچک تر از آنچه هست نشان می هند.

برای حل این مسئله ما پیشنهاد می کنیم در فضا های کوچک از این نوع کانتر در طیف های رنگی روشن استفاده کنید. تا انعکاس نور بیشتری در فضا داشته باشیم و وجود نور و روشنایی بیشتر از دلگیر، خفه و کوچک به نظر رسیدن آن جلوگیری می کند.


بیشتر بدانید:کابینت نئوکلاسیک طوسی | رنگی جذاب و تکرار نشدنی

انتخاب طیف رنگی کابینت طوسی با طرح چوب کاملا می تواند به اختیار کاربران صورت گیرد. شما می توانید طوسی را به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و چوب را برای بخش های فرعی و کوچک یونیت در نظر بگیرید. از طرفی برعکس این موضوع نیز صدق می کند و می توانید طوسی را به عنوان رنگ دوم انتخاب کرده و رنگ چوب را به عنوان عنصر اصلی یونیت استفاده کنید. در محیط های بزرگ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و می توان از طیف تیره یا روشن این رنگ ها استفاده کرد. البته اگر میزان روشنایی به مقدار کافی باشد، انتخاب نیز ساده تر است.

اهمیت آشنایی با ترکیب های رنگی قبل از انتخاب کابینت طوسی با طرح چوب

یکی از مهم ترین عناصری که در آشپزخانه هر خانه ای وجود دارد، یونیت ها هستند. آن ها توانایی این را دارند که نظر و دید افرادی که وارد خانه می شوند به خود جلب کنند. به گونه ای که اولین چیزی که توجه آن ها را به خود جمع می کند همین کانتر ها هستند. پس اینکه بگوییم انتخاب ترکیب رنگ این نوع کانتر می تواند نظر افراد را به خود جلب کند کاملا منطقی است. بنابراین باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشیم.

اولین و مهم ترین چیزی که به هنگام انتخاب رنگ یونیت باید به آن توجه کنید هماهنگی آن با رنگ دیوار و پوشش آن است. اهمیت این موضوع در همخوانی بین رنگ یونیت و دیواره های فضای شما است. در صورتی که این هماهنگی وجود نداشته باشد ترکیب حاصل زشت و آزار دهنده و بدون شک باعث پشیمانی و دل زدگی شما خواهد شد. این موضوع به این دلیل است که کانتر های دیواری بر روی دیوار نصب می گردند. حال اگر رنگ دیوار با کانتر ها همخوانی نداشته باشد، ترکیب نامناسبی ایجاد می شود.


بیشتر بدانید:کابینت سفید طوسی، مناسب آشپزخانه شما

وقتی کابینت طوسی با طرح چوب را انتخاب می کنید بهتر است به ابعاد و میزان نور و روشنایی فضا توجه کنید. چون این مسئله بر روشنایی فضا تاثیر گذار است. برای مثال اگر آشپزخانه شما کوچک است و نور آن کم باشد استفاده از کابینت طوسی با طرح چوب با رنگ طوسی یا چوب تیره، فضای آن را کوچک تر نشان خواهد داد. بنابراین در صورتی که آشپزخانه کوچکی دارید بهتر است با انتخاب طیف روشن رنگ ها، میزان روشنایی محیط را افزایش دهید. بدین شکل نورها به توازن و تعادل رسیده و دکوراسیون چشمگیر و درخشان خواهد بود.

نکات مهمی که در صورت استفاده از کابینت طوسی با طرح چوب باید به آن ها شود

از چالش های مهم طراحی دکوراسیون داخلی هر منزلی انتخاب رنگ کانتر آشپزخانه آن است. ممکن است این سوال برای هر کسی پیش آید که در صورت استفاده از یک ترکیب رنگ به خصوص طوسی و چوب در دکوراسیون خانه خود به چه مواردی باید توجه کنیم. در این قسمت از مقاله ما نکاتی را به شما در رابطه با این موضوع در میان گذاشته ایم که به شرح زیر اند:

  • توجه به ابعاد و اندازه: اکثر افرادی که تصمیم به استفاده از این مدل میز ها با این ترکیب رنگ می گیرند به دلیل ظاهر مدرن و جذاب آن است و توجهی به ابعاد و اندازه فضای آشپزخانه خود ندارند. بنابراین بهتر است اگر آشپزخانه کوچکی دارید از طیف رنگی روشن استفاده کنید.
  • سازگاری با سبک دکوراسیون: کانتر ها یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون آشپزخانه شناخته می شوند. بنابراین اگر به سازگاری آن با سایر بخش های منزل توجه نشود ناسازگاری ایجاد شده در دکوراسیون دلچسب نخواهد بود. بنابراین توجه داشته باشید که رنگ طوسی و چوب با سایر بخش های دکوراسیون شما همخوانی لازم را داشته باشد.
  • روشنایی محیط: رنگ های روشن انعکاس نور در فضا را بیشتر کرده و باعث افرایش روشنایی آن می شوند. انتخاب رنگ طوسی و چوب روشن نیز می تواند به انعکاس بیشتر نور و افزایش روشنایی در فضای شما کمک کند. استفاده از طیف رنگی تیره نیز طرفداران خود را دارد اما در صورتی که فضای شما ابعاد کوچکی دارد به منظور جلوگیری از دگیر شدن و کوچک جلوه کردن آن بهتر است استفاده نشود.

بیشتر بدانید:کابینت کرم، انتخابی زیبا و بی نظیر (انواع مدل + 14 عکس)

10 مدل چشم نواز از کابینت طوسی با طرح چوب

در این بخش تعدادی از انواع مدل از این مدل یونیت زیبا و جذاب را در اختیارتان قرار داده ایم و شما عزیزان می توانید در ادامه این مطلب آن ها را مشاهده کنید.

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *