پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

آشنایی با تاج کابینت نئوکلاسیک

آشنایی با تاج کابینت نئوکلاسیک

آشنایی با تاج کابینت نئوکلاسیک

آشنایی با تاج کابینت نئوکلاسیک

تاج کابینت نئوکلاسیک به نوعی در قسمت بالایی آن قرار می گیرد. از آنجایی که این سبک کانتر ها معمولا تا سقف کار می شوند وجود تاج می تواند کمک زیادی به زیبایی و چشمگیر شدن یونیت شما کنند.

تاج که در واقع در بالاترین قسمت کابینت آشپزخانه دیواری نصب می شود. بیشتر جنبه تزئینی به منظور افزایش زیبایی ظاهری کانتر ها دارد. که توسط طراحان و سازندگان با تجربه و با ابزار های مختلف تولید می شوند.

در این مقاله از پنجدری ما نکاتی در مورد این محصول در اختیار شما قرار می دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تاج کابینت نئوکلاسیک چیست؟

در بالاترین بخش کانتر نئوکلاسیک که در واقع این سبک تا سقف کار می شود قسمت هایی وجود دارد که دارای طرح و نقش هستند و جنبه تزئینی دارند و به زیبایی ظاهری کانتر کمک می کنند که به آن ها تاج کابینت نئوکلاسیک می گویند.

این قسمت ها از بخش های جلویی و جانبی تشکیل شده اند و استفاده از آن ها در بالای این سبک یونیت ها زیبایی و جذابیت دوچندانی به آن ها می دهد. در انتخاب تاج برای این سبک یونیت ها باید به طرح و نقش و همچنین جنس و رنگ توجه ویژه ای شود.

جنس تاج کابینت نئوکلاسیک

معمولا متریال هایی که برای تولید این محصول استفاده می کنند از همان متریال های استفاده شده برای ساخت میز ها هستند. این نوع محصول را معمولا هم جنس خود کانتر در نظر می گیرند تا از نظر رنگ، کاربرد و سایر ویژگی ها با خود میز آشپزخانه سازگاری کامل داشته باشد. البته باید توجه شود که طرح، رنگ و سبک طراحی یونیت تاثیر مستقیم بر جنس انتخاب شده برای تاج آن خواهد داشت.

انواع مدل تاج کابینت نئوکلاسیک

این سبک از تاج ها دارای خطوط و طراحی ساده ای هستند. بنابراین توجه به انتخاب تاج مناسب یکی از مراحل مهم در طراحی و ساخت آن محسوب می شود. که معمولا به دو دسته کارخانه ای و دست ساز تقسیم بندی می شوند.

مدل های تولید شده کارخانه ای دارای مشخصات و ویژگی های بخصوص و محدودی هستند که هر کارخانه تولید می کند. این مدل ها طرفداران زیادی ندارند و خیلی استفاده نشده اند.

از طرفی مدل های دست ساز که طرح و نقش آن ها توسط خود سازندگان و طراحان ایجاد می شود بسیار شیک هستند و از تنوع و زیبایی بالایی برخوردار هستند. مدل های دست ساز ساده می تواند انتخاب مناسبی برای این سبک یونیت باشد. و بهتر است از انواع شلوغ دوری کنید چون کاربرد آن ها بیشتر در سبک کلاسیک است.

تاج کابینت نئوکلاسیک چگونه طراحی و ساخته می شود؟

اینکه تاج را چگونه طراحی می کنند و می سازند کاملا بر عهده تولیدکننده است اما اینکه شما هم در این مورد اطلاعاتی داشته باشید می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید.

به هر حال همیشه تصمیم نهایی با شما خواهد بود و همچنین انتخاب طرح و نقش، ترکیب رنگی که با یونیت دارد، سازگاری با جزئیات طراحی بسیار در روند طراحی و ساخت آن تاثیر گذار هستند. از جمله فاکتور هایی که بر ساخت و طراحی تاثیر گذارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اندازه گیری: اندازه تاج تا حد زیادی به سبک و نوع کانتر وابسته است. برای یونیت های این سبک و سبک مدرن بین 3 الی 5 سانتی متر ابعادی است که معمولا استفاده می شود.
  • انتخاب طرح مناسب و رنگ آمیزی: طرح برای سبک های نئوکلاسیک و مدرن بسیار ساده انتخاب می شود و رنگی که در نظر می گیرند معمولا به دو مدل خواهد بود برای یونیت های کلاسیک معمولا هم رنگ و برای یونیت های نئوکلاسیک و مدرن خلاف رنگ کانتر در نظر می گیرند تا بیشتر به چشم بیاید.
  • سازگاری با کانتر و طراحی کلی اتمسفر آشپزخانه
  • تجهیزات مورد نیاز برای تولید آن

 

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *