پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

آشنایی با ویترین کابینت و انواع آن

آشنایی با ویترین کابینت و انواع آن

آشنایی با ویترین کابینت و انواع آن

آشنایی با ویترین کابینت و انواع آن

ویترین کابینت با ظاهری زیبا و شیک یکی از جذاب ترین طراحی های دکوراسیون داخلی هستند که عضوی جدا نشدنی در اکثر خانه های ایرانی به حساب می آیند. استفاده از ویترین کابینت و چیدمان و تزیین جذاب آن ها می تواند ظاهری زیبا به کابینت آشپزخانه شما دهد و آن را از یک نواختی خارج کند. پس اگر شما هم مانند خیلی از صاحبان خانه دیگر تصمیم گرفته اید که در طراحی های خود برای خانه از بوفه استفاده کنید، توجه به یک سری نکات نظیر سازگاری با سبک دکوراسیون داخلی خانه و انتخاب درست متریال ها، نوع درب آن و توجه به نحوه چیدمانشان اهمیت بالایی دارد. در این مقاله از پنجدری شما را با بوفه های مختلف آشنا و انواع آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

انواع مدل بوفه و ویترین کابینت کدام اند؟

ویترین کابینت انواع متنوعی دارد از شیک ترین و زیباترین این مدل ها می توان به بوفه مدرن، بوفه سلطنتی، بوفه های کوتاه و فانتزی اشاره کرد. همانطور که بالاتر اشاره کردیم یکی از مهمترین نکاتی که به هنگام انتخاب بوفه مناسب خانه خود باید به آن توجه کنید سازگاری آن با سبک طراحی دکوراسیون خانه خود است.

ویترین کابینت سلطنتی و مدرن

این نوع مناسب سبک کلاسیک هستند. به این دلیل که این نوع بوفه ها دارای تزیین های زیادی هستند که معمولا به رنگ های سفید، طلایی و قهوه ای ساخته می شوند و دارای خطوط انحنا دار و نقش های متنوع هستند. پس توجه کنید که این سبک بسیار شلوغ خواهد بود و اصلا برای استفاده در خانه های کوچک توصیه نمی شود.

از طرفی ویترین های مدرن دارای طراحی ساده و مینیمالیستی هستند. در آن ها شیشه بکار نرفته و از هر گونه تزیین و شلوغ کاری پرهیز شده است. استفاده از این نوع بوفه ها در خانه های کوچک و سبک های طراحی مدرن سازگاری لازم را خواهد داشت.

ویترین کابینت سلطنتی و مدرن

ویترین کابینت کوتاه و فانتزی

با روند افزایش خانه های کوچک و کاهش فضای خانه های امروزی طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع بوفه ها مناسب نگه داری و به نمایش گذاشتن ظروف زیبای شما هستند. اگر در منزل بخش هایی دارای شیار و یا فرورفتگی هستند استفاده از این بوفه ها تصمیم خوبی برای پوشاندن این نقاط خواهد بود همچنین برای استفاده بهتر و افزودن به کاربرد آن ها نوع کشو دار را پیشنهاد می کنیم.

اگر یک بوفه فانتزی انتخاب شماست. بهتر است بدانید که آزادی انتخاب بیشتری را در اختیار دارید. این نوع ویترین ها دارای ظاهر نسبتا خودمانی هستند و تقریبا در هر نوع محیطی زیبا و چشم نواز ظاهر خواهند شد. اما بهتر است دقت بیشتری به همخوانی آن با سبک طراحی دکوراسیون خود داشته باشید تا از نا سازگاری بیش از اندازه آن با محیط خانه جلوگیری کنید.

ویترین کابینت کوتاه و فانتزی

نحوه چیدمان و تزیین بوفه و ویترین کابینت

توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه و منزل شما مهمترین بخش در چیدمان بوفه کانتر خواهد بود. از آنجا که با توجه به سبک دکوراسیون شما نوع بوفه ای که باید استفاده کنید متفاوت است و چیدمان آن هم کاملا متفاوت خواهد بود.

گر طراحی مدرن و ساده و خلوت مد نظر شماست استفاده از بوفه مدرن پیشنهاد می شود. اگر از قرار دادن وسایل و ظروف روی کانتر خود و شلوغی کردن فضای آشپزخانه حس خوبی ندارید استفاده از این نوع بوفه را پیشنهاد می کنیم.

نحوه چیدمان ویترین کابینت

ویترین کابینت کلاسیک و فلزی

این نوع به نام چوبی هم شناخته می شود. برای سلیقه هایی مناسب است که به شلوغی و پر زرق و برق بودن فضا علاقه داشته باشند. اگر شما هم به تزیین های برجسته، طرح ها  و کنده کاری های متنوع علاقه دارید استفاده از این نوع بوفه مناسب آشپزخانه شما خواهد بود.

بوفه فلزی آشپزخانه مناسب برای آشپزخانه هایی با سبک سنتی و صنعتی است. این مدل بوفه برای آشپزخانه مناسب تزیین و چیدمان وسایل عتیقه و قدیمی است.

ویترین کابینت کلاسیک و فلزی

ویژگی های بوفه و ویترین کابینت

1.بوفه کانتر ویژگی هایی دارد که در این بخش می خواهیم به تعدادی از آن ها اشاره کنیم.

2.معمولا از بوفه ها را در قسمت هایی که ازفضای آنها استفاده نشده بکار می گیرند.

3.بوفه کانتر می تواند هم به صورت دربدار و هم بدون درب طراحی شود. همچنین این درب می توانید شیشه ای باشد. اگر آشپزخانه شما ابعاد کوچکی دارد بهتر استفاده از درب پرهیز کنید تا فضای کوچک شما با ظاهر ساده و سبک آن سازگار باشد ولی اگر دارای آشپزخانه بزرگ هستید استفاده از نوع در دار انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود که به زیبا تر شدن ظاهر آشپزخانه شما کمک می کند.

4.یکی دیگر از ویژگی های مهم آن ارتفاع متغیر است. بهتر است برای نگه داری وسایلی که به طور مداوم و روزمره از آن ها استفاده می کنید از ارتفاع زیاد استفاده نکنید. همچنین عمق درست و استاندار آن را نیز مد نظر قرار دهید و فراتر از آن پیش نروید.

ویژگی های بوفه و ویترین کابینت

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *