پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

احتمالا همه ی ما آشپزخانه قدیمی بدون کابینت را به خاطر می آوریم و حالا که سال هاست از کابینت استفاده می کنیم؛  شاید باعث شود زندگی بدون آن را غیرممکن بدانیم. برای همین کار کردن بدون وجود آن ها امروزه چقدر می تواند سخت باشد. وجود میزها و وسایل کوچک و بزرگ و البته فضایی تنگ برای طبخ غذا اغلب به این معنی است که شما یا امکان داشتن کابینت را ندارید و یا فقط می توانید تعداد کمی از آن را برای جا دادن لوازم به کار بگیرید. به علاوه ممکن است به خاطر اجاره نشینی و جابجایی مداوم، اصلا توانایی تغییرات پیاپی ار در خانه نداشته باشید. حالا چه می شود اگر آشپزخانه شما کابینت نداشته باشد؟! بشقاب ها، لیوان ها و تنقلات خود را کجا قرار می دهید؟ همراه پنجدری باشید تا به پاسخ این سوالات برسیم.

نکات مهم در طراحی آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

وقتی در یک آشپزخانه قدیمی بدون کابینت برای نگهداری ظروف، غذا و لوازم خانگی وجود ندارد، باید به چیزی غیر از کابینت فکر کنید. در این جا پنجدری چند روش را برای رفع مشکل به شما پیشنهاد می کند. اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم؛ با کمی خلاقیت در  طراحی و استفاده از وسایل و ابزارآلات ساده می توانید آشپزخانه کم حجم خود را به مکانی شیک و منظم تبدیل کنید. فراموش نکنید که شما فقط دو کشو و احتمالا مقداری زیر سینک دارید، پس باید نهایت دقت و حوصله به خرج دهید.

از فضای زیر سینک نهایت استفاده را کنید

در یک آشپزخانه قدیمی بدون کابینت با توجه به فضای محدودی که دارید، خلاقیت بیشتری هم نیاز دارید که کار خود را راه بیاندازید. البته همانطور که گفتیم، با کارهای ساده و به نظر بی اهمیت می توان به نتیجه رسید. زیر سینک شما جایی مناسب برای نگهداری بعضی از وسایل است تا در فضای خود صرفه جویی کنید. لوازمی مثل لیوان ها را می شود در چنین جایی نگهداری کرد.

در آشپزخانه قدیمی بدون کابینت از فضای زیر سینک استفاده نمایید

استفاده از نوار نگهداری ظروف

در دکوراسیون آشپزخانه‌ قدیمی بدون کابینت، همین کمبود فضای ذخیره‌سازی می‌تواند برای شما دردسرساز باشد، زمانی که به ظروف آماده در هنگام تهیه غذا نیاز دارید. یک نواز سازمان دهنده ی ظروف که لوازم مختلف از آن اویزان شده اند، می تواند مشکل شما را حل کند و به شما این امکان را می دهد که تمام ظروف پر استفاده خود را آماده داشته باشید و آن ها از قسمت های زیرین کابینت خود آویزان کنید.

استفاده هوشمندانه از چرخ دستی

یکی دیگر ترفندها در آشپزخانه قدیمی بدون کابینت به کار گرفتن به جا و درست چرخ دستی است که در کنار زیبا و مقرون به صرفه بودن، می تواند همه چیز را از مواد بهداشتی و شوینده تا ادویه جات حمل در خود جای بدهد و حمل  کند و مهم تر اینکه تقریبا در هر جایی با کمترین فضا جای می گیرد.

قفسه بندی درون کابینت ها

اگر آن قدر هم بدشانس نباشید و از چند کابینت کوچک بهره ببرید، می شود با قفسه بندی داخل روی سانت به سانت آن ها حساب باز کرد. این قفسه ها با وجود اینکه به نظر نمی آید؛ اما ترفند خوبی برای نجات از فضای کم کابینت ها و زیاد بودن وسایل است.

قفسه بندی درون کابینت ها

سطل های کوچک و کشوهای مرتب

سطل های کوچک می تواند به شما کمک کند تا لوازم و وسایل مختلف و متعدد را بدون نگرانی از در هم ریختگی و آشفتگی ظاهر دکوراسیون خود در آن ها جای بدهید مواردی مثل کاردها، قاشق و چنگال ها و … . علاوه بر این باعث می شود تا کار راحت تری برای مرتب کردن کشوهای خود داشته باشید و در واقع کارکرد کشوها را هم بهبود می دهند.

استفاده از میله پرده ها

می شود از میله پرده ها با تغییر کاربری یک ابزار مفید برای آویزان کردن قابلمه ها و ماهیتابه ها استفاده کرد. کافی است تعدادی از ان ها را بالای فر خود نصب کنید تا به کمک شما بیایند.

ساختن یک دیوار گیره دار

داشتن مجموعه ای از گیره هایی روی دیوار نصب شده باشد؛ یک راه حل دیگر برای استفاده ی بهینه از فضای اندک است. این گیره ها می تواند روی یک تخته نصب شود و سپس شما آن را به دیوار متصل کنید. گرچه شاید سوراخ کردن دیوار برای شما خوشایند نباشد، اما به فضای کمی که دارید بیشتر فکر کنید. همچنین به این که اگر در آشپزخانه ای شلوغ و در هم بر هم دنبال چیزی بگردید، چقدر به زحمت خواهید افتاد. در نهایت اینکه تخته ی گیره دار از نظر زیبایی هم رضایت شما را جلب خواهد کرد. البته به این شرط که به خوبی طراحی شده باشد

یک تخته ی گیره دار ابزارهای آشپزی شما را چه از لحاظ کاربردی و چه از لحاظ زیبایی سازماندهی می کند و شما را از گشتن در کشوهای متعدد صرفاً برای یافتن ملاقه یا همزن  خلاص می کند.

استفاده از یک جزیره

داشتن یک جزیره (می تواند متحرک هم باشد) مثل چرخ دستی در آشپزخانه قدیمی بدون کابینت فضای زیادی را برای جای دادن انواع ظروف و وسایل گوناگون که احتمالا ذهن شما را مشغول کرده، ایده و راه حل خوبی است. شما حتی می توانید از این جزیره به عنوان میز غذاخوری هم بهره ببرید .

استفاده از یک جزیره در آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

خبر خوب: از داشتن یک جزیره آشپزخانه قابل حمل با فضای ذخیره سازی فراوان برای غذا، ظروف نقره، حوله ظرف شویی، تخته برش و موارد دیگر، هیجان زده خواهید شد

گذاشتن ظرف ها در یک قفسه ی دیواری

می توانید در اشپزخانه قدیمی بدون کابینت خود از قفسه های دیواری برای جا دادن ظروف غذاخوری و سایر ظروف استفاده خوبی ببرید. علاوه بر آن چنین قفسه هایی می تواند از نظر زیبایی چشم نواز هم باشند.

گذاشتن ظرف ها در یک قفسه ی دیواری

استفاده از فر به جای اجاق گاز

اگر اجاق گازی دارید که می خواهید آن را در یک آشپزخانه قدیمی بدون کابینت جای بدهید، مطمئن باشید فضای اندک شما یک مشکل بزرگ برایتان خواهد بود.  در نتیجه می شود به جای اجاق گاز از فر بهره برد و نهایت بهینه سازی را برای فضای آشپزخانه داشت. همینطور باعث می شود دکوراسیون شما مدرن تر به نظر برسد.

سخن آخر

احتمالا اینطور به نظر می‌ رسد که اشپزخانه قدیمی بدون کابینت به تاریخ پیوسته است. اما عواملی باعث می شود تا شما به فکر داشتن دکوراسیونی باشید که در آن خبری از کابینت نیست. به نظر می رسد تصور چنین وضعیتی در نگاه اول غیرممکن و  صد البته دشوار و آزاردهنده است. آشپزخانه ی منظم همه چیز  را رو به راه و کارهای مختلف از پختن شام گرفته تا نگهداری وسایل گوناگون برای ما آسان و لذت بخش می کند.کوچک بودن فضا و جابجایی مداوم و زود به زود را می توان از مهم ترین این عوامل دانست. در این مقاله پنجدری سعی کرد تا نکات لازم در طراحی دکوراسیون چنین آشپزخانه ای را در اختیار شما قرار بدهد.

 

 

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *