پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

صفحه کابینت پلی وود (قیمت، مزایا و معایب)

صفحه کابینت پلی وود (قیمت، مزایا و معایب)

صفحه کابینت پلی وود (قیمت، مزایا و معایب)

صفحه کابینت پلی وود (قیمت، مزایا و معایب)

صفحه کابینت پلی وود یکی دیگر از سازه هایی است که برای کانترتاپ استفاده می شود. از آن جایی که سطح تماس ما با صفحه کابینت زیاد است (از کوچک ترین فرد خانواده تا بزرگترین) باید به این نکات دقت کنیم که بهترین را از نظر زیبایی ، داشتن عمر بالا ، قیمت مناسب و… انتخاب نماییم. صفحه کابینت پلی وود از آنجایی که در میان دیکر صفحات قیمت مقرون به صرفه تری دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در این مقاله به خوبی به آن می پردازیم.

در ادامه همراه پنجدری باشید تا در مورد صفحه کابینت پلی وود اطلاعات مورد نیاز شما از جمله : قیمت ، ابعاد ، جنس و مشخصات کلی آن را به شما عزیزان بدهیم.

صفحه کابینت پلی وود چیست؟

اسم اصلی این کانتر wpc است که متخصر شده : wood plastic compsite می باشد. جنسی که این متریال دارد باعث می شود نسبت به سایرین مقاوت خوبی را داشته باشید.

برای ساخت صفحه کابینت پلی وود از یک روکش نازک چوبی استفاده و بر روی تخته های نئوپان یا ام دی اف کشیده می شوند. این صفحات در اصل از ذرات چوب و پلاستیک بازیافتی تولید می شوند که این باعث می شود هم خاصیت های چوب و هم خاصیت های پلاستیک را داشته باشند. این صفحه به طوری جدید ساخته و بازار عرضه می شوند.

مشخصات صفحه کابینت پلی وود

در ادامه می خواهیم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهیم تا به راحتی بتوانید انتخاب مناسبی را برای خود داشته باشید.

رنگ بندی این صفحه بسیار زیاد است و تنوع بسار بالایی را دارد که خوشبخانه باعث می شود محدودیتی از این بابت نداشته باشید. از مهم ترین مشخصه هایی که باید آن را بدانید این است که از این صفحه در سبک مدرن استفاده می شود و نمی توان در دو سبک دیگر از آن استفاده نمود.

این صفحه دارای ویژگی های ضد آب بودن ، ضد قارچ بودن ، مقاومت بالا در برابر ضربه و اشیای نوک تیز و همینطور سبک بودن است.

این متریال با تمامی این ویژگی هایی که دارد تقریبا در همه محل ها استفاده می شود و تنها جایی که نمی توان از آن استفاده نمود جایی استکه نور خورشید زیاد است.

ابعاد صفحه کابینت پلی وود

ابعاد صفحه کابینت پلی وود به این دلیل که در کارخانه های مختلف تولید می شود متغییر است ولی اندازه معقول آن  60 سانتی متر در 410 سانتی متر  می باشد. ولی باز هم همچنان بر این تاکید داریم که ابعاد مختلفی از آن وجود دارد شما می توانید با مشاوره با مشاوران پنجدری اطلاعات دقیق تری را داشته باشید.

مزایا و معایب صفحه کابینت پلی وود

مزایا :

 1. داشتن رنگ و طرح مختلف و بسیار متنوع
 2. ضد آب بودن
 3. مقاومت در برابر رطوبت
 4. طول عمر بالایی دارند
 5. با محیط زیست سازگار هستند
 6. مقاومت بالا در برابر خط و خش
 7. به راحتی تمیز می شوند
 8. در برابر آتش مقاوم است و باعث آتش سوزی نمی شود

معایب :

 1. مشخص نبودن ابعاد یا محدود بودن در ابعاد
 2. روکشی که استفاده می شود باعث می شود ضد آب بودن آن مشص شود.
 3. زیبایی یک متریال طبیعی را ندارد.

تفاوت پلی وود و تخته سه لایه

صفحات پلی وود به صورت وارداتی در ایران استفاده می شوند در صورتی که تخته های سه لایه را در خود ایران ساخته می شود. درست است که تفاوت های ظاهری زیادی در آن ها نیست ولی در شکل ساختار آن ها تفاوت های زیادی را می توانیم مشاهده کنیم. در تخته های سه لایه فقط از ام دی اف یا چوب استفاده شده است ولی در پلی وود از تکه های کوچک پلاستیک و چوب ساخته می شوند.

قیمت صفحه کابینت پلی وود

قیمت هر ورق امروزه 2.000.000 تومان تا 3.200.000 تومان متغییر است و بسته به طرح و رنگ باز هم ممکن است بالا یا پایین شدن آن را ببینید.

عوامل موثر بر صفحه کابینت پلی وود

5 عامل به صورت مستقیم بر روی قیمت تاثیر خود را می گذارند این عوامل عبارت است از:

 1. ابعاد : هر جه ابعاد این صفحات بیشتر باشد قیمت بالاتری را دارد.
 2. طرح و رنگ : طرح و برخی رنگ ها در این متریال خاص می باشند و بر روی قیمت تاثیر می گذارند.
 3. مواد اولیه : هر جه کیفیت مواد اولیه بالا تر باشد کیفیت بالا تر نیز پیدا می کند و قیمت آن نیز بالا تر می رود.
 4. برند تولید کننده : هر برندی بر روی محصول خود یک قیمت تایین می نماید هر چه شرکت تولید کننده معروف تر باشد قیمت نیز بالاتر می رود.
صفحه کابینت پلی وود در چه کشور هایی تولید می شوند؟

کشور هایی از جمله : آمریکا ، چین ، آلمان ، مالزی ، تایوان و شیلی تولید کننده های صفحه کابینت پلی وود هستند. کشور های ذکر شده معروف ترین ها می باشند ولی کشور های دیگری نیز وجود دارند که در حال تولید این متریال هستند.

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *