پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

کمد دیواری سلطنتی

کمد دیواری سلطنتی

کمد دیواری سلطنتی

کمد دیواری سلطنتی

یک کمد دیواری سلطنتی سرمایه گذاری ای عالی برای هر کسی که به دنبال افزایش فضای ذخیره سازی و زیبایی خانه خود باشد است. سرمایه گذاری برای کمد دیواری سلطنتی می تواند تصمیم خوبی باشد که در طولانی مدت مزایای زیادی برای خانه و سبک زندگی شما فراهم کند. با اندکی هزینه و شخصی سازی می توانید فضایی بسیار شگفت انگیز از لحاظ عملکرد و زیبایی خلق کنید. کمد دیواری کلاسیک یکی از بهترین راه های به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در خانه شماست. کمد دیواری سلطنتی نه تنها فضای وسیعی جهت مرتب کردن لباس ها، کفش ها، زیور آلات و لوازم جانبی شما فراهم می کند بلکه ظاهر خانه شما را نیز بهبود می بخشد. در این مقاله اختصاصی از پنجدری نگاهی به کمد دیواری سلطنتی و اینکه چطوری محل زندگی شما را تغییر می دهند خواهیم انداخت.

انواع کمد دیواری سلطنتی

این مدل در طرح ها و انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. در ادامه چندتا از شناخته شده ترین انواع ایم مدل طراحی  را به شما معرفی می کنیم:

انواع کمد دیواری سلطنتی

1. واک این کلازت ها (walk-in closets)

واک این کلازت ها فضای وسیعی را برای ذخیره کردن لباس ها، کفش ها و لازم جانبی شما فراهم می کنند. طراحی آنها می تواند شامل قفسه ها، کشو ها و میله آویز باشد تا مرتب کردن وسایل شما به سادگی انجام پذیر باشد. روم کلازت ها مناسب اتاق خواب های بزرگ هستند.

 

2. ریچ این کلازت (reach-in closets)

ریج این کلازت ها برای اتاق خواب ها یا اتاق های کوچکی که فضای محدودی دارند بسیار مناسب هستند. آن ها را می توان جهت بهرمندی از حداکثر فضای موجود با درب های کشویی و قفسه های شخصی سازی شده طراحی کرد.

 

3. کمد های آرموار (armoire closets)

آرموار ها بلند و مستقل هستند که می توان آن ها را درون دیوارهای اتاق ساخت. آن ها مناسب اتاق خواب های با سقف بلند هستند و می توانند برای فراهم کردن فضای ذخیره سازی مورد نیاز شما شخصی سازی شوند.

4. جا لباسی های دیواری (built-in dressers)

درسرهای دیواری یا جالباسی های دیواری روش مناسبی برای صرفه جویی در فضای اشغالی اتاق و افزایش فضای ذخیره سازی کمد دیواری سلطنتی شما هستند. آن ها به گونه ای می توانند طراحی شوند که با سبک کمد دیواری شما یکدست و با کشو ها، قفسه ها و میله آویز به خوبی شخصی سازی شوند.

مزایای کمد دیواری سلطنتی

مزایای کمد دیواری سلطنتی

کمد دیواری سلطنتی جذابیتی جاودانه دارد که زیبایی خانه شما را دو چندان می کند. در ادامه چندین مزایای کمد دیواری سلطنتی بیان شده است:

1. افزایش فضای ذخیره سازی

نسبت به مدل های معمولی مستقل و جا لباسی های سنتی فضای ذخیره سازی بیشتری را فراهم می کنند. شما می توانید قفسه ها، کشو ها و میله های آویز را بر اساس سلیقه و نیاز خود شخصی سازی کنید و بیشترین استفاده را از فضای خالی موجود داشته باشید.

2. ظاهری زیبا

زیبایی و ظرافت را به هر اتاقی اضافه می کند. آن ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که با بقیه دکوراسیون خانه شما ترکیب شوند یا به عنوان یک بخش جدا برجسته شوند.

3. قابلیت سفارشی سازی طراحی

شما می توانید طراحی آن را شخصی سازی کنید و به گونه ای آن را تنظیم کنید که با سبک زندگی و علایق شما سازگار باشد. از رنگ و مواد استفاده شده گرفته تا محل قرارگیری قفسه ها، انتخاب های شما بی پایان هستند.

4. افزایش ارزش خانه

می تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد، و در دراز مدت آن را به یک سرمایه گذاری ازشمند تبدیل کند.

کمدهای دیواری سلطنتی از چه موادی ساخته می شوند؟

کمدهای دیواری سلطنتی از چه موادی ساخته می شوند؟

مواد استفاده شده در ساخت کمد دیواری سلطنتی شما می تواند نقش بسیار مهمی در دوام و زیبایی ظاهر آن ایفا کند. در ادامه تعدادی از شناخته شده ترین موادی که در ساخت این سازه استفاده می شوند معرفی شده اند:

1. چوب

چوب یک ماده پرطرفدار برای این جالباسی های بزرگ است چون با دوام و دارای زیبایی طبیعی است. شما می توانید از بازه متنوعی از چوب ها انتخاب کنید که شامل چوب بلوط، گیلاس، افرا، توسکا می شوند.

2. ام دی اف

تخته فییر با چگالی متوسط به اختصار ام دی اف محصول مهندسی شده ای از چوب است که از فیبر های چوب و رزین درست می شود. ام دی اف به دلیل مقرون به صرفه بودن و دوامی که دارد ماده ای پرطرفدار برای ساخت کمد دیواری سلطنتی است.

3. ملامین

ملامین نوعی ورق است که از ترکیب کاغذ و رزین ساخته می شود. بادوام است، به راحتی تمیز می شود و در تنوع رنگی و سطحی بالایی موجود می باشد.

4. فلز

فلز یکی دیگر از موادی است که در ساخت کمد دیواری سلطنتی استفاده می شود. عموما از فلزات برای ساخت میله آویز و قفسه ها استفاده می شود.

نکاتی مهم به هنگام طراحی کمدهای دیواری سلطنتی

نکاتی مهم به هنگام طراحی کمدهای دیواری سلطنتی

طراحی کردن کمد دیواری سلطنتی شما نیازمند بررسی دقیق عوامل مختلفی است. در این بخش تعدادی از این ملاحضات را  که به هنگام ساخت کمد دیواری سلطنتی خود باید به آنها دقت کنید در اختیار شما قرار داده ایم:

1. عملکرد

هدف اصلی یک کمد نگه داری از البسه و سایر وسایل شخصی است. به هنگام طراحی یکی از آن ها در نظر داشتن عملکرد آن در فضای اتاق بسیار مهم است. وسایلی که می خواهید در آن نگه داری کنید و مقدار فضایی که برای نگه داری این وسایل لازم است را مشخص کنید. این کار به تعیین چیدمان درون آن به شما کمک میکند و همچنین تعداد میله آویزها و قفسه هایی که لازم است را مشخص می کند.

2. فضا

مقدار فضایی که در اختیار دارید نوع و اندازه ی که می توانید در آن نصب کنید را مشخص می کند. بنابراین قبل از انجام فرایند طراحی، فضای موجود باید به دقت اندازه گیری شود. ارتفاع سقف و محل قرار گیری درب و پنجره ها را در نظر داشته باشید از انجا که این موارد در نحوه قرار گیری قفسه ها و میله آویز ها تاثیر گذارند.

3. استایل

کمد دیواری سلطنتی را می توان با توجه استایل خانه شما طراحی کرد. حتما المان های طراحی که از قبل در اتاقتان اعمال شده مانند کفپوش، زنگ دیوار و مبلمان را در نظر داشته باشید. از مواد و سطوحی استفاده کنید که هماهنگ با این المان ها باشند تا بتوانید ظاهری منسجم داشته باشید.

4. نورپردازی

نورپردازی مناسب برای یک همچنین سازه ای اهمیت بالایی دارد، مخصوصا زمانی که در مکانی کم نور واقع باشد. نصب نور های ال ای دی یا یک لوستر می تواند به محیط درونی حسی خاص اعمال کند همچنین پیدا کردن وسایل را برایتان آسان تر می کند.

گزینه های سفارشی سازی کمد دیواری سلطنتی

یکی از بزرگ ترین مزایای کمدهای دیواری سلطنتی قابلیت سفارشی سازی آنها جهت براورده کردن نیاز ذخیره سازی و استایل شخصی شما است. تعدادی از این مزایا در ادامه بیان شده اند:

1. قفسه ها

قفسه ها را می توان با اندازه، شکل و ارتفاعات متفاوت سفارشی سازی کرد تا حداکثر فضای ذخیره سازی را فراهم کرد. شما همچنین می توانید از میان مواد مختلفی از جمله چوب، ورق یا سیم بسته به سلیقه خود استفاده کنید.

2. میله های آویز

میله های آویز را می توان در ارتفاعات متفاتی اضافه مرد تا با انواع البسه با اندازه های مختلف سازگار باشند. شما همچنین می توانید از بین مواد مختلفی مانند چوب یا فلز و سطوحی مانند کروم یا برنج استفاده کنید تا با استایل مد نظر شما یکدست باشند.

3. کشوها

از کشوها می توان برای افزودن فضای ذخیره سازی بیشتر برای وسایل کوچک  مانند جوراب، لباس زیر و لوازم جانبی استفاده کرد. شما می توانید از بین استایل های مختلفی  مانند روی هم یا دیواری و موادی مانند چوب و سیم انتخاب کنید.

جمع بندی

کمد های دیواری سلطنتی بازه ای از مزایا از جمله فضای ذخیره سازی بیشتر، مرتب سازی بهینه تر و ظاهری پیشرفته تر را ارائه می کنند. با گزینه های متنوعی از سفارشی سازی و موادی که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید، امکان طراحی کمدی که مناسب نیازها و استایل بخصوص  شما باشد را فراهم می کند.

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *