پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

صفحه کابینت مارمونایت

اطلاعات خود را به صورت کامل وارد کنید.

نام و نام خانوادگی(ضروری)
آدرس(ضروری)
صفحه کابینت مارمونایت

ثبت سفارش در همواره با 10 درصد تخفیف همراه می باشد.

پادکست صفحه کابینت مارمونایت

panjdarii ir memberan 12

صفحه کابینت مارمونایت خودم رو چجوری میتونم در پنجدری ثبت سفارش کنم؟

panjdarii ir memberan 13

چجور می تونم تو پنجدری برای اجرا و خدمات صفحه کابینت مارمونایت تخفیف بگیرم...؟

panjdarii ir memberan 14

خدمات و اجرا صفحه کابینت مارمونایت در پنجدری به چه شکل می باشد؟

panjdarii ir memberan 12

صفحه کابینت مارمونایت خودم رو چجوری میتونم در پنجدری ثبت سفارش کنم؟

panjdarii ir memberan 13

چجور می تونم تو پنجدری برای اجرا و خدمات صفحه کابینت مارمونایت تخفیف بگیرم...؟

panjdarii ir memberan 14

خدمات و اجرا صفحه کابینت مارمونایت در پنجدری به چه شکل می باشد؟

مارمونایت به ضورت اسلب تولید و وارد بازار کشور شده است است .این محصول در سه سایز مختلف 368 در 72 سانتی متر ،100 در 100 سانتی متر و در سایز اسل 300 در 150 موجود می باشد.

مارمونایت در سایز اسلب در تمامی رنگ ها موجود نمی باشد.

در هر صورت پس از سفارش شما یونیت ها قبل از آماده سازی درب ها نصب می شوند.پس از اماده سازی درب ها فرآیند نصب به صورت کامل انجام می شود.

مارمونایت دارای ضخامت 12 میلی متری می باشد که  11 میلی متر آن از کورین و 1 میلی متر آن تشکیل شده از کوارتز یا همان سیلیس می باشد. اما کوارتز به صورت کامل از سیلیس تشکیل شده است و به صورت کلی مقاوت بسیار بالاتری از مارمونایت دارد.

کوارتز در بیشتر موارد از استاندارد های یک صفحه از مارمونایت بهتر می باشد.

مارمونایت ترکیبی از کورین و کوارتز می باشد.از نظر ویژگی و استاندارد های این دو صفحه طبق گفته شرکت کارمونایت در برخی از موارد مانند مقاومت در برابر گرما،خط و خش مقاومت بسیار بیشتری دارد.

زمانی که شما ممبران برای آشپزخانه خود انتخاب میکنید یعنی سلیقه شما بین طراحی کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد این دو طراحی برای نمایان کردن زیبایی و شکوه خود احتیاج بسیاری به فضا و نور طبیعی دارد.

در نهایت موضوع بهتر است آشپزحانه هایی انتخاب کنید متراژی بیشتر از هفت متر داشته باشند.

خیر مارمونایت به هیچ عنوان ترمیم پذیر نمی باشد.

پر طرفدار ترین رنگ های مارمونایت عبارتند از :

پاندا،عرب اسکاتو،مارکوئینا،چارکل

اگر مارمونایت شما دچار خط و خش باید از آن خداحافظی کنید و آن قسمت را به صورت کامل تعویض کنید.

با توجه به متریال موجود در بازار بهتر است مارمونایت را در انتخاب سوم یا چهارم خود قرار دهید.

صفحه کابینت مارمونایت

صفحه کابینت مارمونایت، ترکیبی از کورین و کوارتز ،یک سنگ مصنوعی پر طرفدار در بین متریال های مورد استفاده برای کانتر است.این محصول در 12 الی 15 رنگ مات و سوپر مات در بازار بازار کشور موجود می باشد. صفحه کابینت مارمونایت با داشتن برخی از ویژگی های خاص مانند: تنوع رنگی ، برجستگی خیلی نرم تا فوق برجسته و خاصیت عبور دهی نور و شب تاب بودن ، توجه بسیاری از طراحان، استادکاران و مشتریان به خود جلب کرده است.

در ادامه همراه ما باشید تا تمامی ویژگی ها،مزایا و معایب ،موارد استفاده، نحوه برش، حمل و نقل و … این متریال جذاب را برای شما عزیزان بررسی کنیم همراه پنجدری باشید.

صفحه کابینت مارمونایت چیست؟

صفحه کابینت مارمونایت همانطور در تصویر بالا مشاهده می کنید از دو بخش کورین و کوارتز تشکیل شده است که سهم کورین 11 میلی متر  و کوارتز 1 میلی متر می باشد.اگر دقت کرده باشید در تصویر بالا رنگ مغزی با سطح آن به یک شکل نمی باشد. به عبارت دیگر رگه های سفید رنگ سطح در مغز کار وجود ندارد. این ویژگی سنگ سبب می شود که شما اگر قصد اجرای طرح کلاسیک با این متریال را داشته باشید رگه های زیبایی در سطح دارید در جای که ابزار خورده می شود مشاهده نشود.

چرا سطح صفحه کابینت مارمونایت از کوارتز ساخته شده است؟ همانطور که می دانید یکی از معایب کورین این می باشد که در برابر شوک حرارتی و حرارت به هیچ عنوان مقاوم نمی باشد. به همین دلیل شرکت سازنده با خلاقیت کوارتز را به سطح کورین اضافه کرده و توانسته کورین را در مقابل گرما ، خط و خش مفاوم کنند.

ویژگی ،مزایا و معایب صفحه کابینت مارمونایت

قبل از انتخاب صفحه کابینت مارمونایت به عنوان کانتر بهتر تمامی ویژگی ها مزایا و معایب این محصول را بررسی کنیم تا متوجه این موضوع شویم که آیا این متریال مناسب برای آشپزخانه ما می باشد یا خیر در این بخش از تمامی جهات این متریال را مورد بررسی قرار داده ایم.

داشتن تنوع رنگی مناسب

صفحه کابینت مارمونایت به صورت دقیق از 12 رنگ تشکیل شده است. اگر بخواهیم از نظر طیف رنگی آن را بررسی کنیم می توانیم بگویم این متریال شامل رنگ های سفید، مشکی، خاکستری، قهوه ای و کرم می باشد. این تنوع سبب شده بتوانید این محصول برای تمامی رنگ های کابینت خود مورد استفاده قرار دهید.

ابزار خوربودن، مناسب برای استفاده در تمامی مدل های کابینت

ابزار خور بودن  یکی از مزایای بسیار با همیت است به این خاطر که تایین می کند قابل استفاده بودنش در تمامی سبک های کابینت کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن باشد. در تصویر بالا چند نمونه مختلف از ابزار های که می توانید بر این سنگ اجرا کنید مشاهده کنید. البته در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک ابزار ها در بیشتر مواقع به یک شکل می باشد. در مدرن هم همانطور که مشاهده می کنید به صورت فارسی اجرا می شود و یک کونیک بر لبه تیز آن اجرا می شود.

دوام و مقاومت در برابر رطوبت

کورین و کوارتز به کار رفته در آن سبب می شود این متریال به صورت کامل مقاوم می باشد. به عوان مثال می توانید به راحتی این محصول در استخر،سونا و جکوزی بکار ببرید.

ضد آب بودن صفحه کابینت مارمونایت

به علت داشتن ساختار کوارتز و کورین اگر در برابر اب هم قرار بگیرید دچار هیچگونه مشکلی اعم از تغییر شکل و تغییر رنگ صورت نمی شود.

ضد لک بودن

به علت اینکه تمامی مراحل آشپزخانه بر روی آن انجام می شود. با مواد رنگی که در آشپزی بکار می رود ارتباط مستقیم دارد. این محصول به علت ضد لک بودن در صورت ریخته شدن مواد غذایای مانند چای ، قهوه، زردچوبه، رب گوجه و …. هیچگونه جذب در سطح این متریال انجام نمی شود.

مقاوم بودن در برابر فشار و ضربه

اگر وسیله در دست شما باشد یا اینکه از داخل کابینت به سمت صفحه رها شود. هیچگونه ترک خوردگی و شکستگی در سطح ایجاد نمی شود.

منظور از جمله بالا این نمی باشد که در اثر ضربه و فشار شدید دچار مشکل نشود.

آنتی باکتریال بودن سطح

از دیگر مواردی امروز با توجه به مدرن شدن و کوچک شدن خانه باید در نظر بگیریم این می باشد در بیشتر مواقع از کانتر ها به عنوان میز غذا خوری استفاده می شود بهتر است که در این موارد از متریالی استفاده کنیم که آنتی باکتریال باشد.

دوام در برابر اسید های خانگی

در آشپزخانه ایرانی به صورت متوسط 23 نوع اسید وجود دارد که باعث می شود صفحه که بکار می بریم دچار آسیب مانند تغییر رنگ و تغییر فرم آن می باشد.صفحه کابینت مارمونایت کاملا در برابر اسید ها ی گفته شده مقاوم است.

نظافت آسان

در صورت لک بودن می توانید این محصول را به راحتی با یک دستمال خیس پاک کنید.یا در صورت داشت لکه سخت می توایند با یک شوینده مناسب مانند گاز پاک کن به راحتی سطح را از هر لکه پا کنید.

مقاوم بودن در برابر خط و خش

صفحه کابینت مارمونایت به علت این که لایه سطحس آن از کوارتز تیشکبل شده مقاومت برابر با کوارتز در مقابل خط و خش دارد. اما این سنگ فقط در برابر خش مقاومت خوبی دارد.

به عنوان مثال اگر شکل یک لیوان بر روی سطح بکشید هیچگونه آسیبی به سطح نمی رسد.اما اگر کلید یا چاقو بر روی سطح بکشید به راحتی دچار آسیب می شود.

معایب صفحه کابینت مارمونایت

همانطور که می دانید متریال اصلی تشکیل دهنده این سازه مصنوعی کورین می باشد. رنگ بکار رفته در مغزی با رویه متفاوت می باشد(هیچکدام از رگه ها در سطح وجود دارد به مغز وجود ندارد). زمانی ابزار می زنید سطح زیبای خاص خود را دارد و مغز فقط همرنگ با سطح می باشد.

ازدیگر معایب آن می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد. این متریال نسبت به مابقی محصولاتی که برای کانتر بکار می رود گران تر می باشد.

تمامی کد های رنگی تولیدی در شرکت دارای رنگ مات می باشد و هچگونه رنگ براقی وجود ندارد.

مشخص بودن خط درز در هنگام اتصال

عدم ترمیم و تعمیر

ابعاد صفحه کابینت مارمونایت

 محصول های تولید شده و موجود در بازار کشور به 3 دسته تقسیم می شوند :

386*76سایز

مناسب برای یونیت ها می باشد که به صورت معمول بر روی کابینت های زمینی وصل می شود.این ابعاد در ضخامت های 12 میلی متر و 3 میلی تر موجود می باشد که 12 میل آن برای کانتر و 3میل آن برای بین کابینتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بین کابینتی

شرکت سازنده این سنگ به علت اینکه بتوانید صفحه و بین کابینتی خود را به صورت بوک مچ درست کنید .از این رو شیت های 3 میل خود را به صورت بوک مچ تولید کرده تا بتوانید آشپزخانه خود را زیباتر کنید.

سایز 100*300

بیشتر استفاده این ابعاد در کانترتاپ یا همان میز جزیره می باشد که با ارز 1 متری ظاهری بسیار جذاب به شما میدهد.

سایز 300*145

دیگر ابعادی که می توانید برای میز کانتر خود بکار ببرید 300 در 145 می باشد.که در بیشتر موارد این ابعاد برای میز کانتر مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده و کاربرد صفحه کابینت مارمونایت

مهم ترین کاربرد استفاده در صفحات روی کابینت می باشد.

ساخت میز مدیریت

ساخت میز های غذا خوری برای رستوران ها و کافه ها(به علت آنتی باکتریال بودن می توانید به راحتی مجوز لازم از وزارت بهداشت را بگیرید)

بکار بردن در بین کابینتی

دیوار پوش

روشویی در سرویس های بهداشتی

محیط های آزمایشگاهی و بهداشتی

دربرخی از موارد سینک ظرف شویی

چگونه صفحه کابینت مارمونایت  در پنجدری سفارش دهم؟

برای اینکه بتوانی صفحه کابینت مارمونایت خود را سفارش دهیم بهتر است در گام اول در مراحل طراحی رنگ و چگونگی نحوه قرار گیری آن را مشخص کنیم. اما در صورتی که در نیمه های کار این محصول به عنوان صفحه انتخاب کردید بهتر است به صورت کامل کابینت های زمینی شما نصب شده باشد بعد از آن استاد متخصص جهت اندازه گیری و مراحل ساخت حضور پیدا می کند.

اگر کابینت شما طراحی سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک دارد و داری ستون و سرستون می باشد بهتر است قبل از حضور متخصص صفحه و اندازه گیری نصب شده باشد.

نصب و برش کاری صفحه کابینت مارمونایت چگونه می باشد؟

بیشتر سنگ های مصنوعی در امروزه روز در زمین نصب و برش به یک شکل می باشد. برای برش آن از دستگاه راسته بر ام دی اف استفاده می شود.یکی از دلایل اینکه استادکاران علاقه زیادی به این متریال دارند. نکته جالب برای چنین متریالی این می باشد که به تیغه خاصی برای برش نیاز ندارد همان تیغه برش ام دی اف را می توانید بکار ببرید.

چگونه صفحه کابینت مارمونایت را جابه جا کنیم؟

همانطور که در قیمت ابعاد اشاره کردیم طول هر شیت در کمترین حالت 3 متر و در بیشترین حالت 390 سانتی متر می رسد. بهتر است برای جا به جایی از وانت استفاده کنیم و متریال در قسمت بالایی اتاق قرار بدهید.البته توجه داشته باشید در وسط قیمت باری نیاز است یک میله قرار بگیرد تا شکم آن گرفته شود تا دچار شکستگی نشود.یا در غیر این صورت می تواند از پالت ها چوبی استفاده کنید و ورق بر روی آن بگذارید و ببنید و با خیال راحت بار خود را جا به جا کنید.

بهتر است برای جا به جای آن با دست این متریال به صورت نر گرفته شود که در صورت بلند کردن از زمین محصول از وسط دچار شکستگی نشود.

بهترین حالت بلند کردن این متریال برای جا یه جایی حتی یک متر بهتر است ب صورت نر جا به جا شود. برای بارگیری برای ماشین هم بهتر است از پالت چوبی مخصوص استفاده شود تا هیچگونه مشکلی نداشته باشید.

در نظر داشته باشید صفحه کابینت مارمونایت جزو گران ترین متریال ها می باشد.

کاربردهای  مارمونایت در آشپزخانه چیست؟

این متریال در آشپزخانه سه کاربرد مختلف دارد :

 1. صفحات روی یونیت زمینی
 2. بین کابینتی
 3. میز کانتر

یکی از مهم ترین محاسن این محصول می توانید حالت بوک مچ را ایجاد کنید.به عنوان مثال می توانیم صفحه و بین کابینتی را به صورت بوک مچ ایجاد کرد که جلوه بسیار زییایی  دارد.

برای نگهداری از صفحه کابینت مارمونایت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای نگهداری از صفحه کابینت مارمونایت بهتر است به صورت روزانه از یک دستمال مرطوب برای تمیز کاری سطح استفاده کنیم.

ازقرار دادن ماهیتابه یا قابلمه داغ بر روی صفحه خود داری کنیم.

بهتر است در صورت ریخته شدن چای،قهوه یا اسید های مورد استفاده برای آشپزی بر روی سطح ریخت سریعا آن را پاک کنیم.

استفاده نکردن از شوینده های قوی برای نظافت

چگونه صفحه کابینت مارمونایت خودم را نظافت کنم؟

همانطور که میدانید دو نوع لک وجود دارد یک لکه سخت و دیگری لکه آسان ،این متریال به علت داشتن متریال کوارتز در سطح به راحتی با استفاده از یک دستمال مرطوب لک ایجاد شده پاک می شود.اگر به یک لکه سخت برخورد کردید بدون هیج نگرانی از شوینده ها را بکار بگیرید و سطح را به خالت اول خودش برگردانید.

آیا صفحه کابینت مارمونایت ارزش خرید دارد؟

برای اینکه متوجه بشویم ایا صفحه کابینت مارمونایت ارزش خرید دارد یا خیر بهتر است می بایست ویژگی تمامی صفحات را نیز مشاهده کنیم و بعد از آن تصمیم بگیریم .در مجموع در نطر بگیرید که این متریال دارای قیمت بالا هم در اجرا و هم در خرید دارد.

توجه داشته باشید  می توانید با این هزینه یک سنگ طبیعی یا کوارتز با طرح های بسیار زیبا تر برای آشپزخانه خود بکار ببرید.

خرید صفحه کابینت مارمونایت

در پنجدری می توانید علاوه بر قیمت روز این سازه ،قیمت اجرا این متریال برای آشپزخانه خود نیز داشته باشید.پنجدری اماده ساخت و نصب صفحه کابینت مارمونایت برای شما مشتریان عزیز می باشد.

سمپل صفحه کابینت مارمونایت

همانظور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم ، این محصول دارای تنوع رنگی مناسبی می باشد  در 12 الی 15 رنگ در بازار مجود می باشد. تنوع رنگی مناسب سبب شده طرفداران بیشماری پیدا کند.

مراقبت و نگهداری از صفحه کابینت مارمونایت به چه شکل می باشد؟

هر متریالی چه مصنوعی و چه طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد در متریال های طبیعی مانند سنگ گرانیت نیاز به مراقبت بیشتر در سنگ های مصنوعی کمتر می باشد. بهتر است برای طول عمر بیشتر و حفظ کیفیت این متریال موارد گفته شده زیر را رعایت کنیم.

استفاده نکردن از الکل برای تمیز کاری

قرار ندادن وسایل داغ دمای بالاتر از 100 درجه

در صورت ریخته شدن چای، قهوه یا موارد دیگر بر روی سطح بهتر است آن را سریعا تمیز کنیم.

صفحه کابینت مارمونایت را بهتر است در مجاورت آب قرار ندهیم.

وارد نکردن فشار به یک نقطه

6 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  آیا همه‌ی کد های موجود مارمونایت قابلیت بوک مچ شدن دارن؟!
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   عذز خواهی می کنم بابت تاخیر به وجود امده در پاسخ دادن
   خیر تمامی کد های مارمونایت خاصیت بوک مچ شدن ندارند و فقط کد پاندا دارای این قابلیت می باشد.
   البته در مابقی کد ها باتوجه به مهارت استادکار می توانید رگه های موجود تا مقداری به سمت بوک مچ شدن پیش ببرید.

 2. سلام خسته نباشید
  برای اجرای مارمونایت بهتر است از زیر سازی چوبی استفاده شود یا از زیر سازی فلزی؟

  1. سلام
   مارمونایت با توجه به داشتن رزین در بیشتر موارد نیاز به زیر سازی فلزی ندارد.
   می توانید با خیال آسوده از ام دی اف ،پی وی سی برای زیر ساری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *