پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

0 +
در حال اجرا
0 %
میزان رضایت
0 +
انجام شده

صفحه کابینت سرامیک پرسلان

صفحه کابینت سرامیکی یکی از جدید ترین متریال های می باشد که با داشتن برخی از ویژگی های خاص مانند ضد خط و خش بودن،مقاومت در برابر گرما و شوک حرارتی توانسته جایگاه هم تراز با سنگ های طبیعی رویه کابینت به دست آورد در پنجدری تمامی خدمات برش،اجرا و نصب صفحه کابینت سرامیکی به صورت تخصصی اجرا می شود.

خدمات صفحه کابینت سرامیک

خدمات صفحه کابینت سرامیک

ویژکی های کوارتز
ندارد
خوب
متوسط
عالی
ضد آب
*
ضد لک
*
مقاومت در برابر ضربه
*
آنتی باکتریال
*
ابزار خور بودن
*
مقامت در برابر اسید های خانگی
*
دوام در برابر گرما و شوک حرارتی
*
ضد خط و خش بودن
*
ترمیم پذیری
*

لیست قیمت صفحات سرامیک پرسلان

قیمت اسلب و اجرا صفحه کابینت سرامیک زیگما ضخامت 12 میلی متر ،ابعاد 145*320 و 72*320سانتی متر
کد صفحه کابینت سرامیک
قیمت اسلب
سایز320*145 سانتی متر
قیمت اسلب
سایز320*72 سانتی متر
قیمت اجرا
پاندا
6/900/000
4/150/000
عرب اسکاتو
6/900/000
4/150/000
الگانس
8/000/000
4/700/000
پیترا دارک
8/000/000
4/700/000
ساهارا نویر
8/000/000
4/700/000
کلکته گلد
9/000/000
5/200/000
اپرا
9/000/000
5/200/000
پاتاگونیا
9/500/000
5/450/000
مرکوری گری
9/500/000
5/450/000
آورا
11/000/000
6/200/000
آیس
11/000/000
6/200/000

صفحه کابینت سرامیک پرسلان

صفحه کابینت سرامیک

صفحه کابینت سرامیک ،دیگر متریال مدرن مورد استفاده برای میز کانتر و صفحات پیشخان شما می باش  که با داشتن ویژگی های منحصر بفرد مانند ضد خط و خش ،شباهت بسیار بالا به سنگ طبیعی توانسته جایگاه بسیار مناسبی در بین مشتریان پیدا کرده است.قبل هر چیزی این نکته بدانید که سرامیک های مورد استفاده برای صفحات پیشخان از جنس سرامیک پرسلان می باشد.در این مقاله قصد داریم تمامی ویژگی ها،مزایا و معایب،تاریخچه،چگونگی اجرا و بسیاری دیگر از موارد تا بتوانید این صفحه کابینت مصنوعی را به صورت کامل بشناید همراه پنجدری باشید.


بیشر بدانید: صفحه کابینت + قیمت +انواع آن

صفحه کابینت سرامیک پرسلان چیست؟

صفحه کابینت پرسلان

احتمالا شنیدن این موضوع که می توانید از یزامیک به عنوان صفحه کابینت استفاده کنید برای شما عزیزان بسیار جذاب باشید.از مهم ترین موارد که در ذهن ما خطور می کند این است که سرامیک بسیار شکننده می باشد.اما باید گفت برای صفحه کابینت از سرامیک های پرسلان با ضخامت 12 میلی متر استفاده می شود.سرامیک های پرسلان 12 میلی متر به صورت تخصصی تولید شده است تا بتوانی در صفحه یا کانتر بکار ببرید.مواد اصلی برای ساخت پرسلان  کائولن، فلدسپات، سیلیس می باشد.این موارد پس از ترکیب شدن به حال دوغاب در کنار هم در قالب های مخصوص در فشار و دما(دما برای ساخت به بالای 1200 درجه می رسد) در چند نوبت پخت می شود.

انواع سرامیک پرسلان

 سرامیک های پرسلان به دو حالت لعابدار و فول بادی در بازار کشور موجود می باشد.سرامیک ها به دو بخش رویه و بدنه تقسیم می شوند،که در ادامه هر کدام توضیح می دهیم.

صفحه کابینت سرامیکی

سرامیک پرسلان لعابدار

دراین سرامیک پوششی شبیه به شیشه بر روی بدنه قرار می گیرد .این لعباب فقط و فقط بر روی سطح می باشد و هیچ طرح و نقشه بر روی بدنه وجود ندارد.


بیشتر بدانید:راهنمای خرید صفحه کابینت

سرامیک پرسلان فول بادی

در این سرامیک تمامی طرح و نقشه که بر روی سطح وجود دارد در بدنه نیز تکرارشده است.البته این نکته در مورد محصولات ایرانی وجود دارد که تنها شباهت رویه و بدنه رنگ محور رویه سرامیک می باشد.هیچگونه طرح و نقشه بر بدنه وجود ندارد.

ویژگی ها،مزایا و معایب صفحه کابینت سرامیک پرسلان

ویژگی های صفحه کابینت سرامیک پرسلان


بیشتر بدانید:مهم ترین ویژگی های صفحه کابینت آشپزخانه چیست؟

ضد آب بودن

یکی از مهم ترین ویژگی صفحه کابینت سرامیک ضد آب بودن می باشد.این محصول به هیچ عنوان نه در سطح و نه در بدنه هیچگونه جذب آبی ندارد.مهم ترین دلیل این موضوع هم سطح غر قابل نفوذ این متریال می باشد.

ضد لک بودن

صفحه کابینت سرامیک به هیچ عنوان هیچگونه جذب لکه اعم از لکه های آسان و سخت ندارد.به عنوان مثال شما عزیزان اگر آب میوه بر سطح ریخته شود هیچگونه تغییر رنگ و تغییر فرم بر روی آن ایجاد نمی شود.

اگر سطح سرامیک پرسلان شما دچار لک سخت شد به راحتی می توانید با یک شوینده مانند مایع ظرف شویی به راحتی آن را به حالت اول خود برگردانید.

دوام در مقابل ضربه و فشار

صفحات پرسلان نسبت به مابقی سرامیک دارای سطح و بدنه با دوام تر می باشد.دلیل این موضوع هم داشتن بدنه متراکم تر می باشد.

صفحه کابینت سرامیک جدید

آنتی باکتریال بودن

داشتن سطح غیر متخلخل(بدون هیچ روزنه در سطح) و استفاده از مواد اولیه مرغوب سبب شده است سرامیک نیز در برابر باکتری مقاوم باشد.

چرا بایستی صفحه کابینت سرامیک ما در برابر باکتری مقاوم باشید؟

با کوچک شدن و مدرن شدن زندگی ها دیگر آشپزخانه در محیط مجزا ساخته نمی شود و دیگر جزوی از دکوراسیون حال و پذیرای می باشد.اپن یا میز جزیره جای می باشد که آشپزخانه و اتاق پذیرای به هم وصل می شوند.در بیشتر مواقع به عنوان میز غذا خوری نیز مورد بکار می رود .از این رو بهتر است صفحه مورد استفاده آنتی باکتریال باشد.

داشتن تنوع در طرح و رنگ

سرامیک ها یا داشتن تنوع رنگی فراوان در طرح متنوع توانسته جایگاه بسیار مناسبی پیدا کند و موردتوجه بسیار از طراحان و اجرا کنندگان قرار بگیرید.

تنوع رنگی صفحه کابینت سرامیک پرسلان

مقاوم در برابر یخ زدگی

یکی از ویژگی های پرسلان استفاده این متریال در دکوراسیون خارجی خانه می باشد.پس می بایست این محصول در برابر یخ زدگی مقاوم باشد.پرسلان به صورت کامل در برابر یخ زدگی مقاوم می باشد.


بیشتر بدانید:ابعاد صفحه کابینت

صفحه کابینت سرامیک به صورت کامل در برابر خط و خش مقاوم می باشد.

شما فرض کنید به صورت اتفاقی وسیله بر روی سرامیک شما کشیده شود یا اینکه به صورت اتفاقی چاقو بر روی سطح کشیده شود به هیچ عنوان هیچگونه آسیبی بر سطح نمیرسید.برای اینکه از صفحه کابینت سرامیک خود مطمئن شوید که ضد خط و خش از کلید استفاده کنید.کلید بر سطح بکشید تا متوجه شوید صفحه شما به صورت کامل در مقابل خط و خش مقاوم می باشد.

صفحه کابینت سرامیکی

ثابت بودن رنگ در برابر نور خورشید

اگر قصد دارید سرامیک پرسلان در دکوراسیون خارجی استفاده کنید باید گفت که این محصول در برابر نور خورشید به هیچ عنوان تغییر و تغییر شکل نمی دهد.

دوام در برابر اسید های خانگی

به صورت متوسط در آشپزخانه های ایرانی 23 نوع اسید وجود دارد که برای تهیه غذا بکار می رود.صفحه کابینت سرامیک پرسلان به صورت کامل در برابر اسید ها مقاوم می باشید.در صورت ریخته شدن بر روی بدنه و سطح سرامیک هیچگونه تغییر رنگ و ظاهر بر روی این متریال ایجاد نمی شود.

مقاوم بودن در برابر گرما و شوک حرارتی

صفحات کابینت در این بخش به دو قسمت تقسیم می شود گرما و شوک حرارتی .به عنوان مثال در مرحاه اول که ماهیتابه داغ را بر روی صفحه قرار می دهید شوک حرارتی وارد می شود و در مرحله دوم دوام می باشد که سرامیک در هر دو مرحله مقاومت بسیار بالایی دارد.

انواع صفحه کابینت سرامیکی

معایب صفحه کابینت سرامیک چیست؟

از مهم ترین معایب این صفحه می توان به ابزار خور نبودن لبه سرامیک ها اشاره کرده.

طراحی که در روی صفحه می بیند در بدنه سرامیک وجود ندارد و تنها وجه مشترک آن رنگ ضمینه می باشد.

قبل از نصب این متریال بسیار شکننده می باشد و باید دقیت فراوانی در جا به جایی آن داشت

به هیچ عنوان در صورت شکستن قابلیت ترمیم دارد

سرامیک به هیچ عنوان قابلیت انحطاف پذیری ندارد.

تمامی رنگ های تولیدی این سرکت مات و سوپر مات می باشد و تنها 2 الی 3 رنگ براق دارد.

صفحه کابینت سرامیک برای چه کابینت های مورد استفاده قرار می گیرد؟

سرامیک کابینت

منظور از کابینت های مختلف سبک های گوناگون می باشد.این سبک ها دارای ویژگی های مختلفی می باشند مه در زمان طراحی و تجرا می بایست آن را به صورت کامل رعایت کنیم.به عنوان مثال در کابینت های کلاسیک و ممبران مهم ترین بخش ابزار خور بودن می باشد.همانطور که می دانید سرامیک به هیچ عنوان خاصیت ابزار پذیری ندارد.پس بهتر می باشد برای طرح های کلاسیک از دیگر متریال ها استفاده کنید.

نحوه جابه جایی صفحه کابینت سرامیک پرسلان

صفحه کابینت سرامیک به صورت اسلب به فروش می رسد.اندازه هر اسلب بین 300 الی 320 در طول و در عرض بین 140الی  150 سانتی متر می باشد.وزن این متریال نیز بین 160 الی 180 کیلو گرم می باشد.یا توجه به ابعاد و وزن سرامیک پرسلان می شود گفت جا به جایی این متریال با دست کار دشواری می باشد.

سرامیک کابینت

جا به جای اصولی سرامیک پرسلان

بهترین روش جا به جای استفاده از جرثقیل سقفی می باشد.این جرثقیل ها با استفاده از کلمپ می تواند بدون آسیب رساندن به اسلب های سرامیک به راحنی جا به جایی اصولی این متریال را انجام دهید.

نکته مهم و قابل ذکر در مورد سرامیک پرسلان این می باشد پالت های سرامیک که از شرکت برای فروشگاه ارسال می شود به صورت پالت های خوابیده می باشد که جابه جای آن اندکی مشکل می باشد.

نکته مهم:برخی از رانندگان برای جا به جای اسلب ها از رک استفاده نمی کنند و اسلب ها را در بالای باربرند قرار می دهند .همین موضوع سبب می شود تا اسلب ها ازوسط دچار شکستی شوند.


بیشتر بدانید:رنگ بندی صفحه کابینت

چرا صفحه کابینت سرامیکی را انتخاب کنیم؟

سرامیک کابینت جدید

عواملی مختلفی وجود دارد سرامیک را انتخاب کنید.از مهم ترین آن ها می شود به داشتن طرح ها و رنگ های شبیه به سنگ طبیعی ،مقاوم بودن در برابر خط و خش و اسید ها و بسیاری دیگراز موارد سبب می شود تا سرامیک را به عنوان صفحه خود بکار ببرید.

عوامل موثر در قیمت صفحه کابینت سرامیک چه می باشد؟

عواملی مانند انتخاب نوع رنگ و طرح ومیزان متراژ مهم ترین عواملی می باشد که بر روی قیمت صفحه کابینت شما تاثیر مستقیم دارد.

نحوه اجرا و زمان اجرای صفحه کابینت سرامیک چه زمانی می باشد؟

اولین مرحله در اجرا اندازه گیری می باشد.بهترین زمان اندازه گیری هم بعد از نصب کابینت های زمینی می باشد.یعد از این مرحله نوبت به برش کاری می باشد .برشکاری نیز انواع مختلفی دارد که بهترین آن روش واتر جت می باشد .واتر جت به هیچ عنوان لبه های سرامیک شما را دچار لب پری نمی کند.

در بعضی از کارگاه تولیدی نیز از روش دستی استفاده می شود.استفاده از روش مهارت بالای نیاز دارد.

انواع سرامیک کابینت

بعد از برش کاری زیرسازی انجام می شود .زیرسازی نیز انواع مختلفی دارد که بهترین روش آن بکار بردن فلز می باشد.

انواع برند های سرامیک صفحه کابینت پرسلان

برند های مختلفی تولید سرامیک پرسلان در دنیا انجام می دهند که معروف ترین آن ها راک می باشد که دفتر مرکزی این شرکت در کشور عمارات می باشدودر سال های گذشته این شرکت توسط برخی از شرکت های واردات وارد کشور می شود  اما اکنون با توانای تولید این محصول در کشور واردات این محصول به صورت کامل ممنوع شد.

معروفترین برند های سرامیک پرسلان ایرانی

از معروف ترین برند های می توان به سرامیک پرسلان زیگما و پرسلان پالرمو اشاره کرد.هر دو شرکت محصولات متنوعی تولید می کند.اما تولیدات این دو شرکت کاملا مات می باشد.

سرامیک زیگما در یک کد رنگی متریال براق دارد.

سرامیک کابینت

سرامیک پرسلان زیگما

سرامیک پرسلان زیگما در 15 الی 16 رنگ مختلف در طیف های رنگی طوسی،سفید،مشکی و کرم در ابعاد 320 در 150 در بازار کشور موجود می باشد.بیشتر تولیدات این شرکت نیز رنگ مات دارد و فقط در یک رنگ براق می باشد.


بیشتر بدانید:انواع صفحه کابینت طرح سنگ + (مزایا و معایب)

آیا می شود صفحه کابینت سرامیک را به عنوان بین کابینتی بکار برد؟

با توجه به شرکت تولید و نوع برند می تواند از صفحات به عنوان بین کابینت نیز استفاده کنید.بهتر است صفحه را انتخاب بکنید که اسلب های آن به صورت بوک مچ باشد تا بتوانید زیبای کار خود را چندین برابر کنید.

نظافت و تمیز کاری صفحه کابینت سرامیک به چه شکل می باشد؟

کانتر صفحه کابینت سرامیکی

بهترین و راحت ترین روش ممکن تمیز کاری استفاده از یک پارچه مرطوب و یک دستمال خشک می باشد.در گام اول دستمال مرطوب را بر سطح می کشیم و در گام دوم دستمال خشک را می کشیم و صفحه به حالت اول خود بر می گردد.

برای از بین بردن لک های سخت نیز می توانید از گاز پاک کن یا شویندهای معمولی برای تمیز کاری استفاده کنید.

چگونه عمر صفحه کابینت سرامیک خود را افزاش دهیم؟

مهم تریم مسئله های می بایست در نگهداری صفحات رعایت بکنیم این می باشد که:

از قرار دادن ماهیتابه داغ بر روی سرامیک خود داری کنیم

وارد نکردن ضربه به یک نقطه

از الکل برای تمیز کاری سطح بکار نبریم

از مواد شوینده قوی برای نظافت استفاده نکنیم.

از قرار دادن در مقابل حرارت مسستقیم اجتناب کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *