پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

کابینت پی وی سی

کابینت پی وی سی یکی از انواع کابینت هایی است که در آشپزخانه ها و جاهای دیگر استفاده می شود. کابینت پی وی سی دارای ویژگی های زیادی است و مهم ترین ویژگی که این کابینت را معروف کرده است ضد آب بودن آن می باشد. این کابینت از پلاستیک فشرده ساخته شده است. کابینت پی وی سی به دلیل این که ضد آب می باشد در جاهایی که رطوبت و آب زیاد می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه همراه پنجدری باشید تا به موضوع کابینت آشپزخانه پی وی سی بپردازیم و به صورت کامل با این کابینت آشنا بشویم.

کابینت پی وی سی چیست؟

کابینت های پی وی سی از پلاستیک فشرده ساخته می شود. ضخامت ورق های پی وی سی بین یک و نیم 5/1 تا دو 2 سانت می باشد. کاربرد این کابینت بیشتر در جاهایی است که آب در آن جا زیاد است و اینکه اگر از دیگر کابینت ها استفاده شود لایه لایه یا پوسته پوسته می شوند. برخلاف بسیاری از کابینت های امروزی که تولید می شوند کابینت های پی وی سی ضد آب هستند و در برابر نم و رطوبت مقاوم هستند، این کابینت اگر با آب برخوردی داشته باشد پوسته پوسته نمی شوند و شکل ظاهری خود را حفظ می کنند. این کابینت در آشپزخانه ها بیشتر در دور سینک ها استفاده می شوند به این خاطر که به کابینت های دیگر آسیبی نرسد. کابینت های پی وی سی با شکل ظاهری که دارند در سبک های کلاسیک، مدرن و نئوکلایسک جا دارند، اگر از خود می پرسید چرا در همه سبک ها استفاده می شود جواب بسیار ساده ایی دارد، به این خاطر که در مراحل تولید می توانند بر روی بدنه پلاستیکی آن طراحی کنند که شود کلاسیک و نئوکلاسیک و یا این کار را انجام ندهند و بشود مدرن.

مزایا و معایب کابینت پی وی سی

کابینت های پی وی سی دارای مزایا و معایب های زیادی می باشد که در ادامه با آن ها اشاره خواهیم کرد :

مزایا :

 1. هیچ موقع باد نمی کند، به این خاطر که از جنس پلاستیک فشرده ساخته شده است.
 2. لایه لایه نمی شود، اکثر کابینت ها با خوردن آب دچار چنین مشکلی می شوند ولی این کابینت به این صورت نمی باشد.
 3. سبک است، پلاستیک همیشه وزن سبکی دارد و از آن جایی که این کابینت از پلاستیک می باشد وزن بسیار سبکی را دارد.
 4. طول عمر بالایی دارد، از آن جایی که این کابینت در برابر آب ، خط و خش و همچنین در برابر ضربه مقاومت خوبی دارد طول عمر خوبی را داراست.
 5. در برابر خط و خش مقاوم است.
 6. تنوع رنگی بسیار بالایی دارد و هر رنگی که بخواهید به راحتی در دسترس است.
 7. تنوع رنگی که در بالا گفته شده را می توانید در دو صورت مات و براق داشته باشید.
 8. به این دلیل که از پلاستیک ساخته می شود ابزار خوری خوبی را نسبت به کابینت های دیگر دارد.
 9. در برابر حشراتی که چوب را از بین می برند مقاوم است.
 10. در برابر شوینده های مختلف تقریبا دارای مقاومت است البته باید اینطور گفت که مقاومتش نسبت به دیگر کابینت های موجود در بازار بیشتر است.
 11. مهم ترین مزیت این کابینت ضد آب بودن آن است و بیشترین دلیلی که استفاده می شود به این دلیل است.

معایب :

 1. طول عمر بالایی که دارد هم یک مزیت است و هم یک عیب، عیب این شکل کابینت ها یعنی پلاستیکی آسیب رساندن به طبیعت است.
 2. وقتی نور خورشید به آن می خورد دچار تغییر رنگ می شود و شکل زیبای خود را از دست می دهد.
 3. در برابر گرما بسیار آسیب پذیر است و به راحتی آتش می گیرد، هنگامی که آتش می گیرد گاز های سمی را پخش می کند که بسیار برای انسان و محیط زیست خطرناک می باشد.
 4. قیمت بالا

چه صفحه کابینت هایی که برای کابینت پی وی سی استفاده می شود

صفحه کابینت هایی که برای کابینت پی وی سی استفاده می شود زیاد هستند و نمی توانیم بگوییم که همیشه از یک صفحه کابینت استفاده می شود ولی اکثرا از صفحه کابینت های: پی وی سی، کورین و کوارتز استفاده می کنند. کورین و کوارتز از صفحه کابینت های سنگ مصنوعی هستند که بسیار طرفداران زیادی دارند. صفحه کابینت پی وی سی نیز همانند کابینت آن از پلاستیک فشرده ساخته می شوند و مورد استفاده قرار  می گیرد.

جاهایی که کابینت پی وی سی را می توان استفاده کرد

این کابینت را می توانید در جا های مختلفی که رطوبت و آب است استفاده کنیم. جا هایی همانند:

 1. دستشویی: این کابینت در دستشویی برای زیر روشویی و بالای آن استفاده می شود تا زیبایی و کارایی خوبی را برای کسانی که از آن استفاده می کنند به ارمغان بیاورد.
 2. حمام: این کابینت در حمام برای جایی که مواد شوینده قرار می گیرد می تواند ساخته و مورد استفاده قرار بگیرد.
 3. آشپزخانه: کابینت آشپزخانه پی وی سی جز کابینت های بسیار زیبا می باشد که شما می توانید از آن استفاده نمایید.

تمیز کردن کابینت پی وی سی

این کابینت بسیار راحت تمیز می شود فقط کافی است از یک پارچه نمدار استفاده کنید، البته اگر یک لکه سر سخت بر روی آن ریخته شده است می توانید از یک شوینده ایی مانند مایع ظرفشویی استفاده کنید. در مواقع تمیز کاری سعی کنید از مواد شوینده قوی مانند اسید استفاده نکنید تا آسیبی به کابینت نزنید.

جمع بندی

کابینت پی وی سی را بیشتر در جاهایی استفاده می کنند که آب یا رطوبت و نم زیاد باشد، می توانیم بگوییم از این کابینت بیشتر در جاهایی استفاده می شود که کابینت های معمولی مثل : ممبران، های گلاس و… را نمی توان استفاده نمود. البته در امروزه روز با طرح های گوناگون این کابینت جایگاه خوبی را پیدا کرده است و می توان از آن در همه جای آشپزخانه به جای مکان ها خاص استفاده نمود. ما در پنجدری می توانیم با درخواست شما آشپزخانه های چشم نواز را با کابینت های پی وی سی خلق کنیم .