پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

بازسازی ساختمان

انواع بازسازی
شروع قیمت
بازسازی آشپزخانه
4/000/000 تومان
بازسازی حال وپذیرایی
6/000/000 تومان
بازسازی اتاق خواب
9/000/000تومان
بازسازی دستشویی
15/000/000تومان
بازسازی حمام
15/000/000تومان
بازسازی خانه
20/000/000تومان
بازسازی تاسیسات برقی
10/000/000تومان
بازسازی تاسیسات لوله کشی
12/000/000تومان

بازسازی ساختمان و مرمت محیطی که بیشترین وقت خود را در آن می‌گذرانیم می‌تواند علاوه بر تنوع و کاربری قسمت‌های مختلف خانه، حس آرامش و راحتی را به ما منتقل کند تا بتوانیم روز کاری خود را با بیشترین تمرکز و بالاترین حد انرژی شروع کنیم. خانه به عنوان محیطی که در آن زندگی و یا حتی کار می‌کنیم به مانند یک ماشین نیاز به نگهداری و ترمیم دارد. رعایت این موضوع از سوی شما سبب می‌شود عمر آن نیز افزایش پیدا کند.
به صورت کلی به مجموعه فعالیتی ماندد ترمیم شکستگی، ترک خوردگی، اضافه یا کم کردن دیوار، رنگ کاری، تعویض کابینت و …. بازسازی ساختمان گفته می شود.

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختتمان به خودی خود دارای مزایای زیادی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌شود بالا رفتن ارزش ملک، کاربری بیشتر و آسان‌تر از فضایی که دارید، انجام دکوراسیون داخلی شما و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. در ادامه همراه پنجدری باشید تا به صورت کلی آن را بررسی کنیم.
چرا باید ساختمان یا منزل خود را بازسازی کنیم؟!
اصولا این سوالی است که باید قبل از انجام بازسازی ساختمان به آن پاسخ داده شود. از مهم‌ترین این دلایل می‌توان به خرابی دیوارها، کابینت، کف ساختمان، و وجود مشکل در تاسیسات اشاره کرد. از دیگر موارد هم می‌شود به احساس تکراری شدن، خستگی، تغییر سلیقه و همچنین بروز شدن دکوراسیون‌ها اشاره داشت.
در نظر داشته باشید ساختمان‌ها بعد از چند سال نیاز به تعمیر دارند. به ویژه وقتی که مدت زمان عمر مفید مصالح مورد استفاده شده در ساختمان تمام می‌شود، آسیب پذیری این مکان‌ها در برابر زلزله و عوامل طبیعی بسیار بالا می‌رود.

بازسازی ساختمان شامل چه مراحلی می باشد؟

بازسازی دیوار

بازسازی دیوار

بازسازی دیوار یکی از بخش‌های جدانشدنی می باشد. معمولا دیوار به دلیل ترک خوردگی، شکستگی، داشتن سوراخ و … در طی مدت زمان دچار آسیب می‌شود و نیاز به ترمیم اساسی دارد. البته پس از ترمیم با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری عملیات نوسازی را نیز برای آن انجام دهید.
نکته مهم : نوسازی را پس از اتمام مراحل که دارای خاک و کثیف به صورت کلی انجام دهید تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.

بازسازی کف

بازسازی کف

کف ساختمان‌ها در طی مدت زمان به علت جا به جایی وسایل خانه، ضربه خوردن، افتادن اشیا و … دچار شکستی می‌شود و نیاز به ترمیم دارد.
برای بازسازی کف می‌توانید از متریال مختلفی مثل سرامیک، پارکت و کفپوش استفاده کنید.

در بیشتر موارد در بازسازی کف سرامیک قبلی کف را نمی‌کَنند و متریال جدید را بر روی آن می‌چسبانند. ضخامت سرامیک‌ها اکثر بین 9 الی 10 میلی متر می‌باشد که باعث می‌شود کف خانه شما از حالت استاندارد خارج شود.(در برخی از موارد مجبور می شوید درب اتاق‌ها را دوبار تنظیم کنید)

نکته بسیار مهم: در صورت شکستن قسمتی از یک سرامیک یا پارکت قصد دارید فقط قسمتی که شکسته تعویض کنید در نظر داشته باشید کد رنگی مورد استفاده به یک شکل باشد. تا هیچ‌گونه اختلاف رنگی به وجود نیاید.

بازسازی تاسیسات لوله کشی

بازسازی لوله کشی

مورد دیگر در بازسازی که اهمیت فراوانی دارد لوله کشی ساختمان است. دراین مرجله باید در نظر داشته باشیم که ابتدا؛ یک استادکار ماهر به صورت کلی لوله کشی ساختمان شما را چک کند تا هیچ‌گونه رطوبت و نم به دیوارها، سقف و کف نفوذ نکند.
از بهترین لوله‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد پی وی سی می‌باشد.

بازسازی تاسیسات برق

بازسازی تاسیسات برق

بازسازی تجهیزات الکتریکی از قبیل سیم‌های برق، فیوزها، پریزها و دیگر موارد را هم باید در نظر داشته باشیم. البته در این قسمت می‌توانید از یک استادکار برای بررسی تاسیسات برق خود استفاده نمایید تا خیال خود را راحت کنید.
همچنین علاوه بر ترمیم، نوسازی نیز وجود دارد شما عزیزان در صورت نیاز می‌توانید شکل ظاهری تمامی کلید پریزهای خود را تغییر دهید.

بازسازی سقف

بازسازی سقف

برای بازسازی کف نیز می‌توانید از میان چندین مورد انتخاب کنید. از گزینه‌های انتخابی شما می‌توان به گچ، سقف کاذب، کناف و …. اشاره کرد که می‌شود هر کدام را طبق بودجه و سلیقه‌ای که دارید انتخاب کنید.
برای نوسازی در این بخش می‌توانید از آسمان مجازی و شیشه‌های رنگی نیز بهره ببرید.

مهم ترین بخش های بازسازی ساختمان

تغییر سرامیک کف
ترمیم شکستگی، ترک و سوارخ روی دیوار
تعویض درب‌ها و چهارچوب‌ها
اضافه و یا کم کردن دیوارها
تغییر پنجره‌ها
تعمیر یا تعویض لوله کشی
تعمیر یا تعویض سیم کشی برق
تغییر طراحی کابینت
حمام و دستشویی
نمای بیرونی خانه

مزایا و فواید بازسازی ساختمان

تغییر روحیه و ایجاد فضای پر انرژی

بازسازی

هموراه از زمان‌های گذشته تا کنون ایجاد تغییر در هر چیزی سبب شده است علاوه بر راحتی و زیبای بیشتر، تاثیر مستقیم بر افزایش روحیه و انرژی ما نیز داشته باشد. شما در نظر بگیرید در محل زندگی خود یک فرش یا چیدمان مبل را تغییر می‌دهید. به نظر شما چه تاثیری به روحیه شما دارد؟! حالا در نظر بگیرید قسمت های‌مختلف خانه که کاربری بخشی از خانه را برای شما محدود است تغییر کند و بتوانید کاربری مورد نظر خود را از آن محیط بگیرید. این‌جاست که می‌گوییم علاوه بر زیبایی و راحتی، انرژی مثبتی هم برای شما به وجود می‌آید.

امنیت و ایمنی در بازسازی

توجه به این موضوع که مصالح ساختمانی مورد استفاد برای ساخت دارای عمر مفید هستند، بسیار حائز اهمیت است. باید بدانیم دیوارهای حائل وهمچنین تاسیسات بعد از چند سال نیاز به ترمیم دارد. هر کدام از موارد گفته شده می‌تواند برای محیطی که در آن زندگی می‌کنید خطرساز باشد. به عنوان مثال دیواری را در نظر بگیرید که نیاز به ترمیم داشته باشد و شما عزیزان آن را انجام ندهید!!! چه اتفاقی ناگواری براساس فروریختن آن می‌تواند به وجود آید؟!

استفاده از فضاها

بازسازی

عوامل زیادی مانند به دنیا آمدن فرزند یا اضافه شدن عضوی دیگر به خانواده، ازدواج کردن و تشکیل خانواده جدید و …. باعث می‌شود که شما عزیزان بخواهید به یک قسمت از محیط خانه یک دیوار اضافه یا از آن کم کنید یا بخواهید به تعداد اتاق خواب‌های موجود اضافه یا از تعداد آن‌ها کم کنید و فضای بیشتری را به سالن پذیرایی خود اختصاص بدهید.

کم در کردن صدای محیط و افزایش آرامش (اکوستیک کردن محیط)

بازسازی

محیط خانه باید به گونه‌ای باشد که بتوان تمامی دل مشغولی‌ها و خستگی‌ها را در آن از بین برد. پس بهتر است محیطی داشته باشیم که هیچ‌گونه صدایی به داخل آن نیاید و از آن صدایی هم خارج نشود. استفاده ازپنجره‌های دوجداره و پنل‌های صداگیر می‌تواند کمک شایانی به شما کند تا آرامش بی‌نظیری را برای خانه خود به ارمغان بیاورید.

افزایش قیمت ملک شما بعد از بازسازی ساختمان 

بازسازی

همان‌طور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم تمامی مصالح ساختمانی دارای عمر مفیدی هستند و زمانی که عمر مفید این متریال به اتمام برسد، دچار شکستگی یا ترک و یا ازبین رفتن حالت براق آن می‌شود. مثلا در نظر بگیرید سرامیک و یا کفپوش‌هایی را که پس از استفاده‌ی چند ساله علاوه بر ترک، شفافیت و جلوه‌ی خود را از دست داده‌اند. یا در مثالی دیگر دیوارهایی را تصور کنید که دچار آسیب‌هایی از جمله ترک، کدر شدن رنگ و …. شده است. شما در این مورد هم می‌توانید با بازسازی قسمت‌های مختلف خانه -البته با داشتن تیمی مجرب- به راحتی قیمت ملک خود را 5 الی 10 درصد افزایش دهید. لازم به ذکر است با کمترین هزینه می‌شود به این موضوع دست پیدا کرد.

بازسازی ساختمان از کجا شروع بکنیم؟

بازسازی

در بازسازی ساختمان نباید به این فکر باشیم که به صورت اتاق به اتاق به جلو برویم باید بدانیم توجه به زمان نیز اولویت بسیار مهمی در انجام تمامی پروژه‌ها به شمار می‌آید. به همین خاطر باید برای تمامی قسمت‌های خانه برنامه‌ریزی خاصی داشته باشیم.
در اولین قدم دیوارها در اولویت هستند. ترمیم این قسمت را باید زمانی انجام دهیم که استادکار لوله‌کش و برق‌کار بررسی‌های لازم را به صورت کامل بر روی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی انجام داده باشند. بعد از آن می توانید به دیوارها بپردازید. البته سقف را نیز می‌توانید انجام دهید.
گچ‌کارها یا استادکار رنگ اولین نفراتی هستند که کار خود را انجام می‌دهند. بعد از آن‌ها مابقی استادکاران مانند نجار، نورپرداز و …. کار خود در پروژه شروع می‌کنند.

تفاوت بازسازی ساختمان و نوسازی

بازسازی

بازسازی ساختمان به مجموعه فعالیت‌های گفته می‌شود که به منظور حفظ و ماندگاری یک بنای فرسوده انجام می‌شود. یا به تعبیر دیگر تعمیر قسمتی از خانه. مثلا تاسیسات را در نظر بگیرید. در این قسمت بازسازی به این معنا است که قسمت‌های الکتریکی و لوله‌کشی به صورت کامل تعمیر یا اصلاح شود.
در واقع نوسازی به مجموعه‌ای از اقداماتی گفته می‌شود که محیط مورد نظر از نظر ظاهری نو شود. مثل تعویض سقف کاذب، رنگ کاری، کاغذ دیواری و …. .
برای این‌که تفاوت بازسازی با نوسازی را به خوبی متوجه شوید، مثالی می‌زنیم:
کابینت آشپزخانه در نظر بگیرید! اگر فقط درب‌های کابینت را تعویض کنید این اقدام نوسازی و اما اگر یونیت‌ها را به صورت کامل تعویض کنید این اقدام بازسازی است.

هزینه بازسازی ساختمان

عوامل بسیاری به صورت مستقیم در بازسازی ساختمان شما تاثیر مستقیم دارد. در این‌جا عوامل کاهش و افزایش قیمت را در ترمیم ساختمان برای شما ذکر کرده‌ایم
نوع جنس متریال انتخابی
هزینه پیمانکار، طراح و ناظر
میزان زمان در نظر گرفته شده برای بازسازی ساختمان
موقعیت ساختمان از نظر دسترسی به مصالح و تجهیزات
شرایط مجتمع و قوانین
میزان سال‌خوردگی وفرسودگی بنا

نقش هزینه در بازسازی ساختمان

متاسفانه امروزه با افزایش قیمت در بخش مختلف مانند: مصالح و متریال، قیمت زمین، حق کمیسیون مسکن، عوارض شهرداری و مالیات سبب شده خرید خانه‌ی بزرگ‌تر و حتی جا به جایی به عنوان مستاجر هزینه بالایی داشته باشد.

بازسازی اتاق خواب

بازسازی اتاق خواب

اتاق خواب را باید پُرآرامش‌ترین نقطه در یک خانه دانست. چرا که در بیشتر موارد از اُتاق‌خواب‌ها برای استراحت و خواندن کتاب استفاده می‌شود. پس بایستی دقت فراوان هم در طراحی و هم در ترمیم آن داشته باشیم. از جمله مهم‌ترین مواردی که در بازسازی اتاق خواب‌ها باید نظر داشت؛ دیوارها، پنجره، کف، کمددیواری و سقف است.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه در هر خانه اگر نگوییم مهم‌ترین رکن، یکی از مهم ترین ارکان به حساب می‌آید. در عصر جدید به علت کوچک شدن متراژ خانه‌ها دیگر آشپزخانه‌ها بخشی از دکوراسیون داخلی هستند. اضافه کردن میز جزیره و تغییر یونیت‌ها در جهت بهبود عملکرد و کاربرد آن می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند.
مثالی که می‌شود در این مورد از آن یاد کرد این است که شما می‌توانید میز جزیزه خود را به گونه‌ای طراحی کنید که علاوه بر کاربری‌های روزانه مثل درست کردن غذا به عنوان میز غذاخوری هم از آن استفاده شود. این امر کمک بسیار زیادی برای داشتن فضای بیشتر و زیباتر به شما می‌کند.

بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سزویس بهداشتی

سرویس بهداشتی دیگر مکانی است که می‌توانید تغییراتی در آن انجام دهید. از مهم‌ترین این تغییرات می‌شود به تعویض شیرآلات، اضافه کردن سرویس بهداشتی فرنگی، تعویض روشویی، تغییر سنگ و کاشی‌ها، تغییر جایگاه شیرآلات (این مورد می تواند برای شما هزینه‌بردار باشد پس توصیه می‌شود تا حدی که امکان دارد تغییراتی انجام ندهید) و …. اشاره کرد.

بازسازی حمام

تنها مکانی که بعد از یک روز طولانی و کار سخت می‌تواند انرژی رفته را به ما بازگرداند، گرفتن دوش در حمامی خوب است. داشتن یک حمام خوب و مناسب قابلیت آن را دارد تاا انرژی شما را چندین برابر کند. از مهم‌ترین نکات در مورد حمام می‌شود به خرید شیرآلات مناسب، رنگ مناسب کاشی‌ها، استفاده از لوله مناسب برای خروج آب و استفاده نکردن از وان در صورت کوچک بودن فضاست. (توجه داشته باشید وان مصرف آب شما را چندین برابر می کند)

بازسازی ساختمان می‌تواند راه چاره‌ای باشد تا بتوانید با یک هزینه مناسب بین 30 الی 70 میلیون تومان به صورت کلی طراحی خانه خود را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *