پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

دکوراسیون اتاق خواب

انواع دکوراسیون داخلی
شروع قیمت
دکوراسیون اتاق خواب مدرن
4/000/000 تومان
دکوراسیون اتاق خواب نئوکلاسیک
6/000/000 تومان
دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک
9/000/000تومان
دکوراسیون داخلی سنتی
15/000/000تومان
دکوراسیون اتاق خواب کودک
15/000/000تومان
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
20/000/000تومان
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
10/000/000تومان
دکوراسیون داخلی گیمینگ
12/000/000تومان

دکوراسیون اتاق خواب، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دکوراسیون در منزل شماست. هر انسانی در دنیای امروز حدودا 35 درصد عمر خود را در اتاق خواب می‌گذراند. این بخش از طراحی می‌تواند به اشکال مختلفی باشد. برخی  این بخش را محلی برای استراحت و آسایش بعد از کارهای روزانه خود،  و برخی دیگر برای کار، درس خواندن و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌دهند.  در واقع، هر شخص طبق نیازی که  دارد دکور اتاق خود را مشخص می‌کند.

هر اتاق در دکوراسیون امروزی به چند بخش مهم تقسیم می‌شود که عبارتند از: کمد دیواری‌ها، تخت خواب، پاتختی، میز تحریر، میز آرایش، دراور و … .

بهترین ترفند در دکوراسیون اتاق خواب

ابتدا در قدم اول متراژ خود را اندازه بگیرید پس از آن در یک برگه تمامی انتظاراتی را که از اتاق خود دارید بکشید. سپس می‌توانید به یک طراح تریدی مراجعه کنید که طرح خود را 3 بعدی و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس ازآن وسایل اتاق خود را بخرید تا به بهترین نتیجه خود برسید.

قبل از هر چیزی طراحی و سبک خود را انتخاب کنید و بعد از آن به خرید وسایل خود فکر کنید.

تاریخچه اتاق خواب و دکوراسیون آن از زمان‌های گذشته تا اکنون به چه شکل بوده است؟

دکوراسیون داخلی

از زمان های قدیم تا حال معماری خانه‌ها دستخوش تغییرات بسیار زیاد شده که مهم‌ترین تغییر متراژاتاق خواب است. در قرن بیستم اتاق‌های بزرگ که دارای سرویس بهداشتی بودند بیشتر در اختیار ثروتمندان بود. البته در این مورد خاص حتی در زمان حاضر هم تفاوت چندتنی ایجاد نشده است.

اصول دکوراسیون اتاق خواب به چه شکل می باشد؟

کاغذ دیواری یا رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب رنگ یا کاغذ می‌تواند کمک شایان توجهی در هر چه بهتر شدن محیط اتاق شما داشته باشد. رنگ‌های مثل طوسی روشن، سفید و کِرِم (عموما رنگ های خنثی) بیشترین انتخاب را در بین همگان دارند. این موضوع در خصوص کاغذ دیواری نیز صدق می‌کند. اکثریت دارای رنگ‌های بسیار ساده یا  طرح‌های معمولی مورد انتخاب قرار می‌گیرد.

انتخاب پرده برای دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

پرده یا می‌شود گفت تنظیم کننده‌ی نور طبیعی اتاق یکی دیگراز مواردی است که باید  در انتخاب آن دقت فراوانی داشت. البته دیگر کاربرد آن محافظت از حریم شخصی شما نیزهست. بهتر است  پرده‌ای که انتخاب می‌کنیم به صورت لایه لایه باشد. حالا منظور ما از این جمله چیست؟

شما برای پرده در گام اول نیاز به پارچه‌ای دارید که بتواند تمام نور ورودی به اتاق شما را به صورت کلی کنترل کند؛ یعنی بتوانید نور ورودی به اتاق را به صفر برسانید که برای این کارعمدتا از پارچه‌های سفید رنگ استفاده می‌شود.

در گام دوم بایستی انتخاب ما به گونه‌ای باشد که پارچه بتواند نور را از خود عبور دهد و حالت حریری داشه باشد. که در صورت نیاز نور وارد اتاق شود و البته از قسمت بیرون پنجره هیچ‌گونه دیدی به داخل نباشد.

البته در این مرحله باید انتخابی داشته باشیم که پرده به دکوراسیون اتاق خواب ما نیز همخوانی داشته باشد.

کف در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

قسمت دیگری که می‌تواند آسایش و راحتی را به ما منتقل کند، کف اتاق است. البته این موضوع کاملا سلیقه‌ای است. بعضی تمایل به استفاده از موکت، برخی فرش، عده‌ای پارکت و گروهی دیگر سرامیک و دیگر کف‌پوش‌ها را دارند که نسبت به کارایی مورد نظر خود انتخاب و استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال افرادی که در خانه کودک دارند بیشتر متمایل به استفاده از موکت هستند تا کودک دچار صدمه نشود.

از نظر انتخاب رنگ نیز بهترین آن‌ها استفاده از رنگ‌های تیره است (تنها دلیل این است که رنگ‌های تیره لکه‌ها را کمتر نشان می‌دهند)‌

سقف در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

برای سقف می‌توانید از سقفف کاذب، کاغذهای 3 بعدی، کناف و رنگ‌های مختلف استفاده کنید. نیازی به گفتن نیست که طبق نیاز خود می توانید هر کدام را انتخاب کنید.

انتخاب تخت مناسب و چیدمان آن

دکوراسیون اتاق خواب

می‌شود گفت بعد از موارد بالا مهم‌ترین مورد، انتخاب وسایل مناسب برای اتاق است. همیشه بهترین انتخاب زمانی صورت می‌گیرد که کاملا اندازه اتاق را در نظر بگیریم و طبق آن وسایل مورد نظر را انتخاب کنیم. برای اتاق‌هایی با اندازه بزرگ بهتر است از تخت‌های  نسبتا بزرگ و برای اتاق‌های کوچک بالعکس.

قرار دادن تخت در دکوراسیون اتاق خواب قوانین خود را دارد. تخت را بایستی در اتاق به شکلی قرار دهیم که از دو طرف دیوار 1 متر فاصله داشته باشد تا دسترسی از هر دو سمت به راحتی انجام شود.

این قانون برای اتاق‌های با متراژ کوچک پاسخگو نیست.

انواع دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب مدرن

دکوراسیون اتاق مدرن

یکی از پر طرفدارترین مدل های اتاق خواب مدرن می باشد.در این سبک یه هیچ عنوان از تجمل،شکوه خبری نمی باشد.در این سبک مهم ترین ویژگی ساده بودن و کارآمد بودن مد نظر می باشد.مدرن بیشتر در اتاق های استفاده می شود متراژ کوچکی دارد.به عنوان مثال در این مدل از کمد دیواری های استفاده می شود که ام دی اف ساده می باشد هیچگونه منبت و ابزاری در آن وجود ندارد.

دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک

دکرواسیون اتاق خواب کلاسیک

این سبک به تجمل، شکوه، توجه کامل به جزئیات، قرینه بودن و تعادل معروف است. دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک نیاز به متراژی مناسب دارد تا بتواند زیبایی خود را منتقل کند. بیشتر رنگ‌هایی که در این سبک از طراحی به کار می‌رود کرم، طلائی، سفید، مشکی و طرح چوب می‌باشد. (رنگ‌های خنثی)

حرف خوب: در نظر داشته باشید زمانی که از دکوراسیون صحبت می‌کنیم یعنی باید اصول در تمامی قسمت‌های اتاق ( مثل سقف، دیوار، کمد دیواری، کف، پرده ها، تخت و …. )به صورت کامل رعایت شود تا بتواند زیبایی که در نظر دارید به صورت کامل به شما انتقال دهد.

دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق کودک

 می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر خانواده داشتن یک محیط کاملا امن و پر از آرامش برای فرزندان خود است. دلیل این موضوع هم کاملا واضح می‌باشد. کودکان بیشتر وقت خود را در اتاق خود مشغول بازی کردن هستند. در این بخش می‌خواهیم برخی از قوانینی را که باید در طراحی اتاق کودک خود رعایت کنید به شما بگوییم. اولین مورد انتخاب یک سرویس خواب مناسب و استاندارد است.انتخاب یک موکت مناسب، وسایلی مثل دروار و کمدهایی که دارای حفاظ باشد (که در صورت بازی کودک باعث آسیب دیدگی نشود) ضروری است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

مهم‌ترین انتخاب قبل از هرچیز انتخاب یک سبک و مدل برای اتاق است. پس باید به انتخاب یک رنگ متناسب با سلیقه‌ی کودک، نوجوان یا جوان خود باشید. پس از آن می‌توانید اقدام به خرید وسایلی مثل میز کامپیوتر، میز تحریر، تخت خواب و …. بکنید. پس از آن چیدمان وسایل را با توجه به متراژی که دارید انجام دهید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکرواسیون اتاق خواب پسرانه

پسرها اصولا در همان بچگی به ورزش‌های پرهیجان یا شخصیت‌های کارتونی قهرمان بیشترین علاقه را نشان می دهند. می‌توانید به راحتی با استفاده از یک شخصیت کارتونی بهترین نوع طراحی را برای پسر یا پسران خانواده داشته باشید. البته این طراحی بسته به رنج سنی هم دارد.

به عنوان مثال  پسرها معمولا یک شلف پر از اکشن فیگور را به یک تخت‌خواب مجلل ترجیح می‌دهند.

نکته مهم در انتخاب دکوراسیون اتاق خواب کودک این است که مکان پر از انرژی و آسایش در اختیارشان قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

دکوراسیون اتاق عروس 

در طراحی دکور اتاق خواب عروس از جمله مواردی که باید در نظر داشت نورپردازی، سرویس چوب، پرده و …. است. اما همانطور در قسمت بالا گفتیم باید نکاتی را در انتخاب وسایل مورد نظر مانند متراژ اتاق، مقدار نور ورودی به اتاق را نیز در نظر بگیریم و پس از آن موارد بالا را تهیه کنیم.

بیشترین رنگ‌های که برای اتاق عروس انتخاب می‌شود : سفید، طوسی، کرم(رنگ های خنثی) به عنوان رنگ های اصلی و برای رنگ های مکمل میتوان از طلائی، قهوه ای و … استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق خواب گیمینگ

دکوراسیون اتاق خواب گیمینگ

از جمله دیگر مواردی که در عصر کنونی طرفداران بسیاری پیدا کرده طراحی اتاق گیمیگ است. اتاق‌هایی که به این سبک طراحی می‌شود مبنای آن استفاده از رنگ‌های مختلف ار جی بی می‌باشد. از دیگر مواد مهم می‌شود به مرتب بودن تمامی اجزا اشاره کرد. در این نوع اتاق‌ها باید تلویزیون، مانتیور، کسنول بازی، کامپیوتر و …. به گونه‌ای در کنار هم قرار بگیرند که بشود به راحتی از تمامی آن‌ها استفاده کرد.

انتخاب میز مناسب که بتوانید ارتفاع آن را به صورت دستی تنظم کنید

استفاده از یک صندلی مناسب که در استفاده طولانی مدت شما را دچار آسیب نکند

مخفی کردن سیم‌ها هم از دیگر موارد است که از اهمیت بالایی دارد. داشتن نظم و ترتیب در این بخش هم باعث زیبایی و هم تفکیک سیم‌ها می‌شود.

دیگر موردی که برای گیمرها اهمیت بسیار بالایی دارد، استفاده از نورپردازی ارجی بی در تمامی قسمت‌های اتاق است. البته این نورپردازی باید از نوعی باشد که بتواند به راحتی آن را به رنگ‌های مختلف تغییر داد.

همچنین  از بخش‌های دیگری که هر گیمر به آن اهمیت بسیاری می‌دهد، داشتن شلف یا طراحی مشبکی است که امکان قرار دادن اکشن فیگورها را به شما بدهد (اکشن فیگور مجسمه‌هایی از بازی‌های معروف که به صورت عروسکی طراحی شده است )

دکوراسیون اتاق یوتیوبرها 

دیگر شغل جدید الورود در کسب و کارهای خانگی یوتیوبری است. یوتیوبرها نیاز به محیطی دارند که بتوانند با یک بک‌گراند (پس زمینه) و نور مناسب کلیپ‌ها و ویدیوهای مورد نظر خود را ضبط کنند.

ترفندهای دکوراسیون اتاق خواب

اولین و مهم‌ترین بخش قبل از هرچیزی شکل و متراژ اتاق است که باید در نظر بگیریم تا انتخاب راحت‌تری داشته باشیم.

دومین مرحله میزان نور ورودی به اتاق است. آیا نور طبیعی در اتاق وجود دارد یا خیر؟! چه مقدار به نورپزدازی نیاز دارد؟!

سومین قدم یافتن پاسخ این سوال است که از اتاق خود چه انتظاری داریم؟! می‌خواهیم کار یا بازی انجام دهیم یا فقط برای استراحت از آن استفاده کنیم و یا همگی موارد؟!

چهارمین مورد انتخاب سبک و مدل و پس از آن دخالت سلیقه خود به طراحی است تا به آن چیزی که در ذهن داریم برسیم.

انتخاب سرویس خواب مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

 برای انتخاب سرویس خواب باید مواردی را رعایت کنیم که موجب می‌شود طراحی بهتری داشته باشیم.

اولین مورد اندازه گیری و محل قرار گیری تخت‌خواب است. دومین مورد دانستن این نکته است که دکوراسیون اتاق خواب شما چه سبک و مدلی دارد؟! سومین مورد خرید اکسسوری، کشو، میز آیینه و … و نهایتا چهارمین مورد انتخاب راحت‌ترین سرویس خواب است.

انتخاب فرش برای اتاق خواب

فرش در دکوراسیون اتاق خواب

یک فرش مناسب با طرح و رنگی خاص می‌تواند فضای اتاق شما بسیار پر انرژی و گرم کند. برای انتخاب  فرش باید به چند مورد توجه کرد. در اولین قدم باید در نظر داشته باشیم که جنس متریال کف شما از چیست؟! چه رنگی دارد در مرحله بعد با در نظر گرفتن طراحی و اندازه اتاق، فرش خود را انتخاب کنید.

می توانید برای هماهنگی بیشتر، و ساختار پرده، روتختی و فرش‌ها را به یک طرح خاص در بیاورید.

استفاده از اقلام دکوراتیو و اکسسوری

 از دیگر موارد مهم در زیباسازی اتاق، استفاده از واسیل دکوارتیو مانند استفاده از گل و گیاه، تقویم بزرگ فانتری بر روی دیوار، به کاربردن وایت برد یا تخته سیاه، نقشه‌های بزرگ، استفاده از دوچرخه، پالت های چوبی که اجسام دکوری را به صورت شبکه‌ای بر روی آن بگذارید و بکار بردن عتیقه یا کتاب خانه از جمله مواردی می باشد که می‌توانید برای زیباسازی اتاق خود از آن استفاده کنید.

استفاده از مبلمان مخصوص اتاق خواب

مبلمان در دکوراسیون اتاق خواب

مبل‌های مورد استفاده در اتاق مانند تمامی سبک‌ها از جمله کلاسیک، چستر و ال است که با توجه به طراحی اتاقی که دارید می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. البته با توجه به متراژاتاق‌های امروی نمی‌توانید از یک ست کامل استفاده کنید و بیشتر می‌شود از مبل‌های تک الی دو نفره استفاده کرد.

بررسی دکوراسیون اتاق خواب و تاثیر آن بر آرامش

قطعا برای شما نیز این موضوع اتفاق افتاده است که در صورت ورود به یک خانه احساس ناامنی به شما دست می‌دهد! این موضوع می‌تواند چند دلیل عمده داشته باشد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به میزان ورود نور، چینش و قرار گرفتن وسایل در کنار هم، رنگ‌های مورداستفاده، نداشتن عناصر طبیعی در اتاق مانند گل و گیاه و … . نبودن موارد گفته شده باعث می‌شود میزان آرامش و راحتی شما کاهش پیدا کند.

به عنوان مثال روان‌شناسان می‌گویند کمبود نور در یک فضا باعث ایجاد افسردگی و احساس ناامنی در فرد می‌شود. پس بهتر است تا آن‌جا می‌توانیم نور طبیعی را به اتاق اضافه و با استفاده از پرده‌ها این نورا کنترل کنیم.

دکوراسیون مینیمال در اولویت است

اتاق خواب‌ها در عصر حاضر و با به وجود آمدن مشاغل جدید تبدیل به یک محیط کار مناسب شده‌اند. برنامه‌نویسان، استیمرهای بازی، یوتیوبرها و اشخاص فیری لنسر به صورت معمول بخشی از اتاق خود را تبدیل به محیط کار می‌کنند. مهم‌ترین کاری که باید در نظر داشت این است که درب محیطی که در آن استراحت می‌کنید از درب اتاق کارتان جدا باشد. مورد دوم استفاده از میز و صندلی مناسب برای کار است.

 اتاق خواب تمیز و مرتب

بایستی محیطی که برای آرامش خود استفاده می‌کنیم تمیز و مرتب و هر وسیله جای خاص خود را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *