پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

0 +
در حال اجرا
0 %
میزان رضایت
0 +
انجام شده

صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت سنگ طبیعی یکی از سالخورده ترین متریال های می باشد که از زمان گذشته تا الان جزو پر استفاده ترین متریال ها در آشپزخانه ها بوده است.در پنجدری تمامی خدمات طراحی،برش،اجرا و نصب به صورت تخصصی برای تمامی سنگ های گرانیت،مرمریت،کوارتزیت و مرمر انجام می شود.

خدمات صفحه کابینت سنگ طبیعی

جدول ویژگی های صفحه کابینت سنگ طبیعی

ویژکی های
مرمریت
گرانیت
کوارتزیت
مرمریت
ضد آب
*
*
*
ضد لک
*
*
*
مقاومت در برابر ضربه
*
*
*
*
آنتی باکتریال
*
*
*
*
ابزار خور بودن
*
*
*
*
مقامت در برابر اسید های خانگی
*
*
*
*
دوام در برابر گرما و شوک حرارتی
*
*
*
*
ضد خط و خش بودن
ترمیم پذیری
*

صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت سنگ طبیعی،یکی از زیباترین و خاص ترین صفحه کابینت در بین تمامی متریال های است.صفحه کابینت سنگ طبیعی انواع مختلفی مانند گرانیت،مرمریت،کوارتزیت و مرمر دارد.هر کدام از موارد گفته شده دارای ویژگی های خاص خود می باشند.این متریال با داشتن تنوع رنگی و طرح فراوان در بین مشتریان پیداکرده است.

برش سنگ رویه کابینت

در این مقاله قصد داریم انواع صفحه کابینت سنگ طبیعی،ویژگی ها و مزایا و معایب هر کدام را به صورت کامل بررسی کنیم.در ادامه همراه پنجدری باشید.

صفحه کابینت سنگ طبیعی چیست؟

صفحه کابینت سنگ طبیعی،یکی از قدیمی ترین متریال هایی در دکوراسیون آشپزخانه بکار می رود.سنگ های طبیعی در ضخامت های 2 سانتی متر و بیشتر در رنگ سفید،خاکستری در اکثر آشپزخانه ها بکار می رفت.اما به دلایل مختلفی مانند مراقبت و نگهداری ،قیمت بالا در اجرا،لک پذیری و موارد دیگر موارد بکار رفتن آن بسیار کمتر شده است.

البته موارد گفته شده در جمله بالا شامل تمامی سنگ های طبیعی نمی باشد به عنوان مثال سنگ گرانیت به راحتی جذب لکه بر روی آن انجام نمی شود.

سنگ طبیعی رویه کابینت

مهم ترین ویژگی های که برای صفحه کابینت سنگ طبیعی در نظر چیست؟

سنگ های طبیعی انواع مختلفی دارد با ویژگی و قیمت های مختلف که بهتر است طبق نیازی که داریم می بایست آن را انتخاب کنیم.

دوام و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار

تا الان برای شما پیش امده است که شی از دست شما وسیله رها شود بر روی سطح کابینت شما بی افتد و سطح دچار شکستگی و ترک خوردگی یا اینکه برای تمیز کردن بالای کابینت از صفحه به جای چهار پایه استفاده کرده باشید که در اثرفشار صفحه شما دچار آسب دیدگی شود.

سنگ های طبیعی دراکثر موارد به صورت کامل در برابر فشار و ضربه مقاوم می باشد.

در اجرای سنگ های طبیعی برای مقاومت بیشتر از زیر سازی اهن استفاده می شود هیمن موضوع سبب می شود مقاومت در آن ضربه و فشار چند برابر شود.

ضد آب بودن

مهم ترین ویژگی که در سنگ های طبیعی که بایستی آن را در نظر بگیریم ضد آب بودن می باشد.دلیل این موضوعر ا می توان سینک ظرف شویی گفت زمانی که شما در شست و شو می باشد در هر صورت قسمتی از آب بر روی صفحه می ریزد و شما نباید این نگرانی داشته باشد صفحه شما با جذب آب دچار تغییر رنگ شود.

در بین گرانیت،مرمریت،کوارتزیت و مرمر،سنگ مرمریت کاملا جذب آب دارد.

ضد لک بودن صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحات پیشخان کابینت شما بیشترین استفاده را در آشپزخانه ها دارد.به عنوان مثال مراحل تهیه غذا،صرف غذا یا نوشیدنی بر روی صفحه انجام می شود.از همین روامکان دارد چای،قهوه،زعفران و … بر روی سنگ طبیعی ریخنه شود و لک آن بر سطح بماند از این رو صفحه ای که انتخاب می کنیم می بایست به صورت کامل در برابر لک مقاوم باشد.

دربین صفحه کابینت سنگی طبیعی فقط و فقط مرمریت ضد لک نمی باشد.

آنتی باکتریال بودن صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت سنگ طبیعی

مدرن شدن سبک زندگی سبب کوچک شده متراژ خانه ها شده و از سمت دیگر آشپزخانه دیگر بخشی ازطراحی دکوراسیون حال و پذیرایی شده است.

صفحات کابینت ممکن است به عنوان میز غذا خوری نیز مورد به کار برود.از این رو آنتی باکتریال بودن کمک می کند تا شما عزیزان به راحتی در کنار خانواده غذای خود را میل بفرماید.

تمامی سنگ های مورد استفاده در صفحه کابینت سنگ طببیعی در شرکت های  معتبر کاملا فرآیند آنتی باکتریال سازی در سطح آن به صورت دائمی انجام می شود.

مقاوم بودن در برابر اسید های مورد استفاده در آشپزخانه

در آشپزخانه های ایرانی به صورت کلی 23 نوع اسید برای تهیه غذا و نوشیدنی متفاوت بکار می رود از جمله این اسید ها می شود به آب لیمو،آب غوره،نوشیدی های ترش و … که در صورت ریخته بر سطح برخی از سنگ های طبیعی مانند مرمریت هم سنگ را دچار تغییر رنگ و هم دی فرم شدن سنگ می شود.این آسیب دیدگی فقط و فقط در مرمریت صورت می گیرد و در مابقی سنگ ها هیچگونه مشکلی ایجاد نمی کند.

دوام صفحه کابینت سنگ طبیعی در برابر خط و خش

دیگر موردی که در انتخاب خود رعایت بکنیم مقاومت سنگ طبیعی در برابر خط و خش می باشد.اصولا سنگ های طبیعی در برابر این دو مورد مقاومت خوبی از خود نشان می دهند ولی اگر بخواهیم الویت بندی در متریال مختلف سنگ طبیعی مشخص کنیم عبارتند از کوارتزیت،مرمریت،گرانیت و مرمر

دوام و مقاومت در برابر حرارت و شوک حرارتی

در آشپزخانه به علت آشپزی ممکن است گاهی ماهیتابه داغ را بر سطح سنگ قرار دهیم.در لحظه قرار دادن شوک حرارتی وارد می شود و بعد از آن پای مقاومت در برابر حرارت بیان می شود که سنگ های طبیعی به صورت ذلتی مقاوم و دوام مناسبی دارد.

ابزار خور بودن سنگ طبیعی

ابزار خور بودن صفحه کابینت سنگ طبیعی

 یکی از مهم ترین موارد در انتخاب صفحه رعایت بکنیم ابزار خورد بودن می باشد که سنگ طبیعی به صورت ذاتی این ویژگی دارد و مناسب برای استفاده در تمایم مدل های کابینت می باشد.

معایب صفحه کابینت سنگ طبیعی

زمانی که بخواهید دوسنگ طبیعی به هم وصل کنید.درز ه وجود امده کاملا نمایان می باشد.

سخت بودن اجرار که نیاز به داشتن ابزار های پیشرفته دارد.همین موضوع سبب می شود زمان انجان پروژه با سنگ طبیعی بیشتر می شود.

برخی از سنگ های طبیعی زمانی درمعرض آب یا نور آفتاب قرار بگیرد دچار تغییر رنگ می شود.

صفحه کابینت سنگ طبیعی به هیچ عنوان ترمیم پذیر نمی باشد.

بهترین صفحه کابینت سنگ طبیعی کدام است؟

صفحه کابینت سنگ طبیعی مرمریت

در قسمت بالا شرح از مهم ترین ویژگی های سنگ طبیعی به شما گفتیم.گزینه بعدی که می بایست در انتخاب خود در نظر بگیریم قیمت می باشد.سنگ طبیعی گرانیت می تواند بهترین انتخاب شما در بین تمامی سنگ های گفته شده می باشد.دلیل این موضوع هم موارد گفته شده و هم قیمت بسیار مناسب این سنگ می باشد.

البته ینگ های گرانیت به چند دسته تقسیم می شوند که بهترین انتخاب شما می تواند گل پنبه ها باشد.مدل های رگه دار ترکیب از مرمریت و گرانیت می باشد که ممکن است در برخی موارد جذب لکه و آب داشته باشند

نظافت و تمیز کاری صفحه کابینت سنگ طبیعی به چه شکل می باشد؟

صفحه کابینت سنگ طبیعی کوارتزیت

نظافت صفحه کابینت سنگ طبیعی بسته به متریالی که انتخاب می کند متفاوت می باشد اما اگر بخواهیم به صورت کلی به آن نگاه کنیم بهتر است با استفاده یک دستمال مرطوب و خشک صفحه را تمیز کنیم.اما اگر لکه مقداری سختر بود می توانیم از شوینده ها مانند مایع ظرف شویی یا گاز پاک برای از بین بردن لکه بکار ببریم.

نکته مهم در رابطه با تمیزکاری استفاده نکردن از الکل یا وایتکس می باشد.کار بردن این دو مورد سبب کدر شدن فنیش براق در سنگ طبیعی می شود.

صفحه کابینت سنگ طبیعی چند فنیش سطحی دارند؟

سنگ های طبیعی مانند بسیار از محصولات دارای فنیش های سطحی مختلفی می باشد.اسن صفحات دارای سه فنیش سطحی براق،مات و چرمی می باشد که هر کدام را می توانید برای طراحی متفاوتی بکار ببرید.

از فینش سطحی براق برای اکثریت کابینت ها استفاده می شود و جلوه بسیار کلاسیک و زیبایی را به شما می دهد.

فنیش سطحی مات نیز بیشتر برای دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار می گیرد البته به شکلی نمی باشد صد درصد برای سبک مدرن بکار برود .

فنیش سطحی چرمی می توان پر طرفدارترین نوع صفحه در سنگ طبیعی دانست.در این مدل زمانی که شما دست خود را بر سطح سنگ می کشید کاملا تمامی رگه ها احساس می کند .لمس فنیش سطحی چرمی حس طبیعی بودن سنگ را کاملا به شما منتقل می کند.

صفحه کابینت سنگ طبیعی مرمریت

صفحه کابینت سنگ طبیعی مناسب برای چه کابینت های می باشد؟

سنگ طبیعی به علت داشتن ویژگی ابزار خور بودن مناسب برای تمامی مدل های کابینت در سبک های کلاسیک،نئوکلاسیک،مدرن،ممبران،هایگلاس و … میباشد.هر انتخابی در کابینت داشته باشید می توانید سنگ طبیعی مورد استفاده قرار دهید.

قیمت صفحه کابینت سنگ طبیعی چند است؟

مهم ترین بخش تعیین قیمت سنگ مورد انتخاب شما می باشد.سنگ ایرانی به نسبت هزینه پایین تری در مقابل سنگ های وارداتی دارد.در صورتی مراحل فراوری سنگ داخلی و وارداتی به یک شکل می باشد.سنگ های طبیعی به شکل اسلب به فروش می رسد .فرایند تبدیل شدن سنگ های بزرگ(کپ) به اسلب را فراواری می گویند.

دلیل اختلاف قیمت سنگ های وارداتی و داخلی چه می باشد؟

صفحه کابینت سنگ طبیعی گرانیت

ساختار تمامی سنگ ها در تمامی نقاط جهان به یک شکل می باشد.تنها تفاوت آن ها نسبت به هم دیگر میزان سختی استخراج و مسیر طی شده از معادن به کارخانه های فراوری سنگ می باشد و بعد از آن میزان زمان فراوری سنگ می باشد.این 3 عامل گفته شده هر چه طولانی تر باشد مقدار قیمت سنگ افزایش پیدا می کند.

برای ساخت صفحات کابینت سنگی مواردی چند عامل می باشد که تعیین کننده قیمت می باشد.یک میزان ابزار،برش کاری،تعدادبرش سینک، گاز و حمل و نقل از کارگاه و تا منزل شما می باشد.

ضخامت صفحه کابینت سنگ طبیعی چند می باشد؟

ضخامت تقربی برای صفحات کابینت بین 1.8 الی  سانتی متر می باشد.

انواع صفحه کابینت سنگ طبیعی

سنگ های طبیعی مورد استفاده برای صفحه کابینت یا میز کانتر عبارتند از کوارتزیت،گرانیت،مرمریت و مرمر

صفحه کابینت سنگ طبیعی

در قیمت پایین به توضیح هر یک می پردازیم:

صفحه کابینت سنگ طبیعی گرانیت

سنگ گرانیت می توان یکی از برترین سنگ ها برای ساخت صفحه کابینت و میز کانتر دانست.مواردی مانند

ضد آب بودن

ضد لک بودن

مقاوم بودن در برابر شوک حرارتی

دوام در برابر گرما

ابزار خور بودن

مقاوم در برابر اسید های خانگی

داشتن تنوع رنگی مناسب

عمر طولانی

تغییر رنگ ندادن

دوام و مقاومت بالا در برابر ضربه

از معایب آن نیز می توان به نشان دادن خط درز ،داشتن تنوعرنگی در رنگ های تیره، از مهم ترین معایب این سنگ طبیعی می باشد.

صفحه کابینت سنگ طبیعی مرمریت

صفحه کابینت سنگ طبیعی کوارتزیت

صفحه کابینت سنگ طبیعی مرمر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *