پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

دکوراسیون داخلی

انواع دکوراسیون داخلی
شروع قیمت
دکوراسیون داخلی مدرن
4/000/000 تومان
دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک
6/000/000 تومان
دکوراسیون داخلی کلاسیک
9/000/000تومان
دکوراسیون داخلی سنتی
15/000/000تومان
دکوراسیون داخلی میدترانه ای
15/000/000تومان
دکوراسیون داخلی روتسیک
20/000/000تومان
دکوراسیون داخلی خاورمیانه
10/000/000تومان
دکوراسیون داخلی فرانسوی
12/000/000تومان

دکوراسیون داخلی مهم‌ترین نکته بعد از انتخاب یک خانه، محل کار یا هر جایی است که بخواهید در آن بخش زیادی از وقت خود را بگذرانید. اگر بخواهیم به زبان ساده دکوراسیون داخلی را تعریف کنیم و نگاهی کلی به آن داشته باشیم بایستی بگوییم دکوراسیون داخلی شامل چیدمان وسایلی مثل مبل، فرش، تلویزیون، میز ناهارخوری و …. در کنار محیط‌های مختلف مانند آشپزخانه، حال و پذیرایی، اتاق خواب‌ها و …. است. به شکلی که علاوه بر نظم وهارمونی؛ آرامش، آسودگی و کاربردی بودن را نیز در کمترین زمان ممکن به ما بدهد.

در این مقاله پنجدری قصد دارد به زبان ساده به شما مخاطبان عزیز بگوید که چگونه مطابق با سلیقه‌ی خود به بهترین شکل از دکوراسیون داخلی برسیم؟ در ادامه می‌توانید با انواع مدل‌ها در سبک های مختلف دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا انتخابی بسیار آسان داشته باشید. همراه ما باشید.

بهتر است قبل شروع به سوالات زیر پاسخ دهیم تا در انتخاب خود دچار مشکل  نشویم:

دکوراسیون داخلی

هدف از استفاده دکوراسیون داخلی چیست؟

قبل از انتخاب هر سبکی ومدلی باید بدانیم به چه شکلی از دکوراسیون علاقه داریم؟!

نکته بعدی داستن متراژ خانه و میزان نوری است که به خانه وارد می‌شود.

در گام بعدی انتخاب رنگ، وسایل خانه و نحوه قرار دادن آن‌ها در کنار هم و ایجاد  نظم وهارمونی است.

کلیدی‌ترین نکته اینست که طراحی یک دکوراسیون داخلی مناسب به شکلی که بیشترین زیبایی و بالاترین کاربرد داشته باشد نیاز به شخصی آگاه دارد که در این زمینه دانش و علم کافی داشته باشد. در دنیای امروز به علت محدود شدن فضای خانه‌ها باید با دقت بسیار زیادی از کمترین فضا به بهترین شکل ممکن استفاده نماییم.

اصول چیدمان دکوراسیون داخلی

انتخاب نوع سبک زندگی (مدرن یا سنتی) می‌تواند کمک فراوانی در انتخاب بهتر ما بکند. از دیگر موارد پس از رسیدن به سبک مورد نظر خود،باید معلوم شود ما به دنبال چه محیطی هستیم؟! آرام یا شلوغ ؟! رسمی یا صمیمی؟!

البته بهترین روش برای انتخاب دکوراسیون داخلی مورد نظر خود این است که کاغذ و قلم داشته باشید. خانه‌‌ی خود و جایگیری تمامی وسایل آن را روی کاغذ بکشید. پس از آن هم می‌توانید با کمک گرفتن از یک طراح، نقشه سه بعدی آن را با رنگ‌های دلخواه‌تان انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

نکته بسیار مهم!! بهتر است قبل خرید وسایل خانه  دکوراسیون داخلی خانه خود را انجام دهیم.

دکوراسیون داخلی در چه محیط های کاربرد دارد؟

همیشه مهم‌ترین مسئله در تمامی روزمرگی‌ها، داشتن نقشه راه است که می‌تواند کمک بسیار زیادی دراین مسیر به ما بکند تا از راه منحرف نشویم. پس بهتراست قبل از خرید وسایل خانه مانند مبل، فرش، پرده‌ها و …. در گام اول دکوراسیون داخلی کلی خانه‌ی خود را مشخص کنیم و بعد از آن مابقی کار‌ها را انجام دهیم.

دکوراسیون داخلی منزل

خانه مهم‌ترین بخش  زندگی ماست. دقیقا به همین خاطر لازم است هم در انتخاب آن و هم در اجرای دکوراسیون داخلی دقت بسیاری داشته باشیم. با اندکی دقت می‌توانیم فضایی برای خودمان درست کنیم تا علاوه بر رفع خستگی و آرامش، انرژی بسیاری را نیز به ما منتقل کند.

دکوراسیون داخلی منزل انواع مختلفی دارد که در ادامه به تمامی آن‌ها اشاره می‌کنیم و توضیح مختصری درباره‌ی هر یک از این سبک‌ها به شما عزیزان می دهیم.

دکورسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن

می‌شود گفت دکوراسیون داخلی مدرن پرطرفدارترین سبک است. از نظر شما مهم ترین دلیل این موضوع چیست؟ بله همان‌طور که از نامش پیداست این سبک خود را به صورت کامل با زندگی امروزی  تطبیق داده است. درست مثل اسمی که دارد.

این سبک در قرن در نوزدهم به وجود آمده و تا امروز طرفداران بی‌شماری هم پیدا کرده است. مهم‌ترین اصل در سبک مدرن، سادگی و کاربردی بودن آن می‌باشد.

این موضوع را در نظر داشته باشید که سبک دکوراسیون داخلی مدرن با سبک امروزی تفاوت بسیاری دارد. به عنوان مثال استفاده از خط های بسیار صاف منظم در کنارهم و نیز رعایت بعضی از قوانین مهم‌ترین بخش از طراحی مدرن است. اما در سبک امروزی استفاده از وسایل پیشرفته و رعایت نکردن برخی از قوانین سبب شده تفاوت بسیار زیادی ایجاد شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک در دنیای امروز تمام تلاش خود را انجام داده است تا مدرنیته را با خود تلفیق کند. در مدل کلاسیک دو مقوله مختلف وجود دارد؛ اول اینکه با توجه به سنت‌های موجود از زمان ایران قدیم  طراحی خود را انجام دهیم و دوم آنکه از سبک کلاسیک دیگر کشورها استفاده کنیم.

یه صورت کلی اگر بخواهیم سبک های امروز را بشناسیم بایستی بدانیم در این سبک گچ‌بری‌ها دارای جزئیات بسیار زیادی هستند، سرامیک‌های کف حالت بسیار منظم و اشرافی دارد، اغلب رنگ‌های مورد استفاده کرمی یا سفید هستند و مهمترین نکته اینکه با اولین نگاه متوجه  نظم، تعادل و قرینگی می‌شویم.

دکوراسیون داخلی سنتی

دکوراسیون داخلی

سنت یا گذشته همیشه بخش مهمی از زندگی مردم هر کشور بوده‌است. زمان که قصد استفاده از سنت را داریم در گزینه اول بایستی به گذشته معماری هر کشور رجوع کنیم و بعد از آن مراحل طراحی انجام دهیم.

به عنوان مثال در دکوراسیون سنتی ما کشور خودمان را در نظر می‌گیریم. زبان طراحی در بیشتر محیط‌هایی که دکوراسیون سنتی دارند، استفاده از رنگ های مختلف مانند قرمز، زرد، سبز، قهوه‌ای ، کرمی و …. است. از دیگر موارد می‌شود به استفاده از تابلو‌ها ، فرش‌ها، دکورهای دست ساز اشاره کرد که از زمان گذشته تا اکنون مرسوم بوده است.

برخی از مهندسین می گویند سبک سنتی در ایران بسیار ساده‌گرا و بدون زرق و برق است.

به نظر شما واقعا اینگونه است؟!

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

نئوکلاسیک بعد از سبک‌های کلاسیک و مدرن به وجود آمده است و به صورت کلی می‌توان گفت در ویژگی‌هایی مثل تعادل، نظم و قرینگی ازسبک کلاسیک، و در سادگی و کاربردی بودن از سبک مدرن الهام گرفته است.

نکته مهم برای استفاده از طراحی کلاسیک و نئوکلاسیک داشتن فضای مناسب از نظر متراژ و همچنین نور کافی است. داشتن این دو عامل باعث می‌شود این دو سبک بتواند تمامی حس خود را منتقل کند.

دلیل داشتن متراژ مناسب و نور مناسب در چه چیزی است؟

اینکه تصور کنیم در دکوراسیون داخلی خود هر بخش خانهرا  به سبکی مجزا طراحی کنیم کاملا اشتباه است. هارمونی زمانی به وجود می‌آید که در تمامی قسمت‌های خانه یک سبک تکرار شود. از آن جایی که این طراحی دارای   جزئیات زیادی است. بنابراین داشتن  متراژ و نور مناسب از مهم‌ترین نکات در این دو سبک طراحی به حساب می‌آید.

دکوراسیون داخلی مدیترانه‌ای

دکوراسیون داخلی مدیترانه ای

اروپای جنوبی، ایتالیا، فرانسه یا کشورهای ساحلی مدیترانه‌ای‌، می‌توانید به سبک مورد نظر که همان دکوراسیون داخلی مدیترانه‌ای است برسید. بهترین راه حل این سبک یک سرچ بسیار ساده انگلیسی می‌باشد. البته باید گفت بعضی از ویلاهایی که در کشور خودمان نیز دیزاین می‌شوند به همین شکل هستند. داشتن پنجره‌های بزرگ و نورفراوان، استفاده کردن از رنگ‌های بسیار شاد مانند آبی، کرم، زرد و…، استفاده از مواد طبیعی مثل چوب، آهن، سنگ و … .

ویژگی‌های سبک مدیترانه

به هیچ عنوان از کاغذ دیواری برای دیواره‌ها استفاده نمی‌شود. فقط از سنگ و گچبری برای زیباسازی استفاده می‌کنند.

اصولا داری سقف بلند می‌باشد

پنجره‌های بزرگ دارد که از پرده‌های نازک بهره ‌می‌برند

از وسایل خانه‌ی کاربردی استفاده می‌کنند تا سادگی طراحی از بین نرود.

دکوراسیون داخلی روستیک

دکوراسیون داخلی روستیک

دکوراسیون داخلی روستیک همان دیزاین روستایی می‌باشد که هم در بین مردم ما و هم در بین تمامی مردم جهان طرفداران بی‌شماری دارد. در این سبک تمامی متریال مورد استفاده علاوه بر طبیعی بودن، ظاهر طبیعی خود را نیز حفظ می‌کند. به عنوان مثال در نظر داشته باشید چوب‌های مورد استفاده برای کابینت آشپزخانه تبدیل به الوار و پس از آن مابقی عملیات آماده‌سازی بر روی آن انجام می‌شود.

اما در روستیک متریال  به صورت کامل ظاهر طبیعی خود را حفظ می کند. همین موضوع باعث زیبایی هزار برابری در طراحی شما می‌شود.

دکوراسیون داخلی سنتی غربی:

برای بررسی جزئی این دکوراسیون داخلی باید برگردیم به قرن 19 و 18 میلادی. اگر به فیلم‌های قدیمی در سینمای غرب توجه کنیم در اکثر فیلم‌هایی که در زمان گذسته ساخته شد بود، نکات مشترکی وجود داشت. مثل مبلمان مورد استفاده بسیار بزرگ، فرش مورد استفاده دارای رنگ های متنوع گرم، استفاده از دکوری‌های قدیمی (عتیقه)، استفاده از تابلو‌های قدیمی و بسیار از موارد دیگر که با دیدن آن‌ها در یک دکوراسیون داخلی متوجه طراحی این سبک می شوید.

دکوراسیون داخلی خاورمیانه

خاورمیانه متشکل از کشور های ایران، لبنان، عربستان، عمان، کویت، یمن، بحرین، مصر و … است. این دکوراسیون پر از نشاط، طراوت و انرژی می‌باشد. البته سه ویژگی یاد شده را با شکوهمندی و مجلل بودن ترکیب کنید تا متوجه دکوراسیون داخلی خاورمیانه شوید.

از پرکابردترین متریال  مورد استفاده در این طراحی می‌توان به مس، نقره، برینج، سرامیک و مروارید اشاره کرد. البته سبد بافی، هنردستی، معرق کاری عنصر جدا نشدنی در این طراحی است.

از پر کاربردترین رنگ‌ها می‌توان به آبی، نارنجی، قرمز، فیروزه‌ای  اشاره کرد.

دکوراسیون داخلی سنتی شرق

دکوراسیون داخلی

برای رسیدن به این دکوراسیون داخلی بایستی سفری به ژاپن و کره انجام بدهیم تا به صورت کامل این طراحی را درک بکنیم. از مهم‌ترین نکاتی که در این طراحی رعایت می‌شود می‌توان به استفاده از متریال طبیعی، کوتاه و مربعی بودن بیشتر میزها، استفاده از تشک به جای تخت در اتاق خواب، کشویی بودن درب‌ها و پنجره‌ها اکثر درب‌ها و پنجره ها و مهم ترین نکته در دکوراسیون سنتی شرق این است که به جای استفاده از مبل از کوسن استفاده می‌شود و البته در چنین دکوراسیونی حفظ کامل فرهنگ کشور اولویت دارد.

دکوراسیون داخلی فرانسوی

دکوراسیون داخلی

در این سبک تجمل، اشرافی بودن و لوکس بودن مهم‌ترین ویژگی‌ها هستند. مطلب جالب دیگر اینکه به دلیل نفوذ فرهنگی فرانسه این سبک در زمان قاجار در ایران طرفدار بی‌شماری داشت. از مهم‌ترین ویژگی‌های این طراحی می‌توان به هزینه بسیار زیاد در طراحی، به کار بردن پارچه‌های مخملی و ابریشمی، به کار بردن گچبری و حکاکی‌ها در سقف، استفاده از آینه‌کاری برای دیوارها، استفاده از دکوری‌های بسیار تجملی از جنس طلا و نقره و .. اشاره کرد.

دکوراسیون داخلی بوهیان

یک دکوراسیون بسیار متفاوت برای افرادی که دائما در حال سفر هستند و از قواعد خاصی برای زندگی‌شان استفاده نمی‌کنند. البته واژه بوهیان در لغت به معنی کولی می‌باشد و اصل این طراحی نیز از آن امده است.

ترفند های دکوراسیون داخلی

استفاده از ارتفاع و فضای عمودی در اتاق

برای بزرگ نشان دادن فضایی که داریم بهتر است از ارتفاع بهترین استفاده را بکنیم. به عنوان مثال زمانی که پرده را نصب می‌کنیم، بهتر است آن را در بالاترین نقطه قرار و فرآیند نصب را انجام دهیم.

متغیر بودن وسایل مورد استفاده

بهتر است زمانی که یک وسیله را برای استفاده در خانه انتخاب می‌کنیم باید در نظر داشته باشیم که  از کاربرد مختلفی برخوردار باشد. به طور مثال میزی را که برای غذاخوری استفاده می‌شود بهتر است با متغیر بودن پایه برای کار دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از هر فضایی که داریم بهترین استقاده کنیم؟

دکوراسیون داحلی

به علت کوچک شدن فضای خانه‌ها بهتر است از تمامی فضاها استفاده کنیم. مثلا می توانید از شلف‌های با تریال‌های مختلف بر روی دیوار استفاده کنید.

استفاده از وسایل منحنی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

به علت اینکه بیشتر طراحی‌های امروز به شکل مربع، مسطعیل است، بهتر است از وسایلی استفاده کنیم زاویه‌های آن دارای انحنا باشد.

افزایش میزان نور ورودی

دکوراسیون داخلی

هر چقدر که بتوانیم میزان نور ورودی را در فضای خانه افزایش دهیم، می‌توانیم علاوه بر داشتن فضای بزرگتر، زیبایی بسیار بیشتری نیز داشته باشیم. بهتر است قبل از هر طراحی و انتخاب رنگ میزان نور ورودی در نظر بگیریم.

انتخاب وسایل خانه طبق طراحی و اندازه مناسب

در دکوراسیون داخلی به دلیل متراژ مختلف خانه‌ها باید دقت داشته باشیم با توجه به متراژی که داریم انتخاب خود را انجام دهیم به عنوان مثال برای خانه 40 متری نباید از مبلمان‌ با ابعاد بزرگ استفاده کرد.

سبک مورد علاقه خود در دکوراسیون داخلی چگونه متوجه شویم؟

بهترین روشی که با آن می‌توان متوجه سلیقه شخصی در طراحی دکوراسیون داخلی در خانه شد؛ در قدم اول شناخت تمامی سبک‌های طراحی و بعد از آن دیدن عکس‌های مختلف است. در مرحله بعد شناخت جستجوهایی است که در گوگل و یا اینساگرام می‌کنیم. سپس استفاده از یک کاغذ قلم که شما می‌توانید به راحتی با استفاده از آن‌ها طراحی مورد نظر خود را بکشید.  آن‌چه در ذهن خود دارید را اجرایی کنید تا طراحی که در ذهن خود دارید، در منزل خود هم داشته باشید.

حس زیبایی شناختی چه کمکی به در طراحی دکوراسیون داخلی به ما می دهد؟

دکوراسیون داخلی

حس زیبا شناسی به گفته یکی از روانشناس آمریکایی به  نام ابراهام مازلو،زیبایی برخی از بیماری روانی را به راحتی درمان می کند.شما خودتان در نظر بگیرید در صورت دیدن یک صحنه ناهنجار چه حس و حالی برای شما رخ می هد در برخی از افراد به علت ساختار ذهنی که دارند از یاد بردن برخی از تصاویر غیر ممکن یا به زمان زیادی احتیاج دارد.همین موضوع سبب ایجاد بیماری در شخس می شود.از طرفی زیبایی یکی از مهم ترین نیاز هر انسان می باشد.

زیبا شناسی به چند بخش فرمی،حسی و نمادین تقسیم می شود.

مراحل انجام پروسه طراحی دکوراسیون داخلی چه می باشد؟

بعد از انتخاب محلی که می خواهید از دکوراسیون استفاده کنید.اندازه گیری اولیه انجام می شود و از نظر علمی برخی از پشنهادات از طرف طراح دکور از جهت اندازه ها و نور وررودی که دارید به شما عزیزان اعلام می شود.بعد از آن نوبت شما می شود طراحی که مد نظر خود دارید را انتخاب کنید و به طراح اعلام کنید .

طراح با توجه به سلیقه شما طرح پیشنهادی شما را به یک طرحی کاربردی تبدیل می کند.

مرحله بعد انتخاب رنگ هه می باشد.

گام بعدی تکمیل کردن ظاهر دیوار ها،کابینت ها،کمد دیواری و …. می باشد.

گام اخر شما انتخاب وسایل منزل مانند فرش،مبل،پرده ها،دکوری ها و …. می باشد.

شروع فرآیند طراحی به چه شکل می باشد؟

نخستین کار انجام عملیات های می باشد که از خود خاک یا کثیفی به جا می گذارد مانند:نصب کابینت،سوارخ کاری دیوار ها،کمد دیواری،پارکت کف و …..

در گام بعد اگر نیار به رنگ کاری یا کاغذ دیواری داشتید آن را انجام می دهید.

در مرحله آخر تمیز کاری و چدمان وسایل منزل می باشد.

مشود گفت مهم ترین نکته توجه به به ابعاد اتاق یا متراژ خانه و بعد از آن کمک گرفتن برای لز سلیقه خود می باشد.توجه کردن به این دو عامل سبب می شود.زیبایی و کاربرد محیط شما بسیار بیشتر شود.

متراژ،میزان نور ورودی،داستن ویژگی سبک های مختلف،وسایل خانه مناسب،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *