پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن،به احتمال خیلی زیاد اسم کمد دیواری مدرن هزاران بار به گوش شما رسیده و شاید هم دلتون خواسته که کمد دیواری مدرن برای اتاق خواب خودتون مورد استفاده قرار بدین.پس از بهتر از قبل از هر چیزی اطلاعاتون راجب این سبک از کمد دیواری کامل بکنید.ما تو این بخش از پنجدری قصد داریم که کمد دیواری از تمامی ابعاد مانند ویژگی ها ،مزایا و معایب،متریال های مورد استفاده،انواع مدل ها و طراحی،رنگ های کمد دیواری مدرن رو با هم بررسی کنیم تا بتوانید یک انتخاب بسیار مناسب برای اتاق خواب خود داشته باشید.در ادامه همراه ما باشید.

کمد دیواری مدرن چیست؟و تاریخچه آن چه می باشد؟

قبل از اینکه به ادامه مطلب بپردازیم بهتر بدانیم که اصلا سبک کمد دیواری مدرن به چه شکل می باشد؟مهم ترین نکته در سبک مدرن سادگی و کاربردی بودن می باشد این جمله به این معنا نمی باشید که زیبای و نیاز های شما در نظر نگیریم به این معنی می باشید که بر روی درب ها هیچگونه ابزار و منبت وجود ندارد.درب ها به صورت ساده و فلت اجرا می شوند.

پس از نظر ظاهر و کاربرد به هیچ عنوان خودتان نگران نکنید که به صورت کامل این سبک نیاز شما را بر طرف میکند.

تاریخچه کمد دیواری مدرن در کشور دقیقا به زمان واردات ام دی اف بر میگردد.البته در آن زمان سبک مدرن را به اسم ام دی اف دارای روکش می دانستند که بعد ها که سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک وارد بازار شدند ام دی اف های روشک دار را به مدرن شناختند.البته نکته مهم این است که سبک مدرن که در سال های اخیر توجه بسیار زیادی به خودش جلب کرده به هیچ عنوان از قوانین طراحی سبک مدرن رعایت نمی کنه .ام دی اف های روکش دار در بیشتر نقاط جهان به عوان سبک امروزی مورد استفاده قرار می گیرد.

خب بگزیم از این موضوع در یک مقاله به صورت کامل برای شما عزیزان موضوع سبک مدرن و امروزی برای شما باز می کنیم تا به صورت کامل آن را درک کنید.

انواع کمد دیواری مدرن در بازار به چه شکل می باشد؟

کمد دیواری مدرن انواع مختلفی دارد هم از نظر ساختار و هم از نظر ظاهری که در این قسمت می خواهیم این موضوع را برای شما باز کنیم.به عنوان مثال ریلی بودن و لولایی بودن ساختاری می باشد و انتخاب متریال برای اجرا را ظاهری دانست در ادامه همراه ما باشید.

کمد دیواری مدرن در ریلی به چه شکل می باشد؟

کمد دیواری مدرن در ریلی در سال های اخیر توجه بسیار زیادی رو به خودش جلب کرده است .دلیل این موضوع داشتن ظاهری جدید و برخی از کاربرد های آن می باشد.در مدل درب های بسیار بزرگ می باشد(دقیقا میشه گفت شما در اتاق خود دکوراسیون آسیا شرقی دارید) و بر روی یک چرخ و ریل قرار می گیرد.در قسمت بالا و پایین درب چرخ قرار می گیرد و بر روی چهار چوب بالا و پایین ریل قرار می گیرد .دو لنگه درب یکی در جلو و دیگری در عقب قرار میگیرد و درب ها به راحتی باز و بسته می شوند.

مزایا و معایب کمد دیواری مدرن ریلی

عمق کمد دیواری به صورت استاندارد 70 الی 75 سانتی متر می باشد.زمانی که از درب ریلی استفاده می کنید 15 سانتی از عمق کمد دیواری شما کم می کند دلیلش هم بکار رفتن ریل در قسمت بالایی و پایینی چهار چوب ها می باشد.پس اگر عمق کمد دیواری مدرن شما 75 سانتی باشد فضای مفید مورد استفاده 60 سانتی متر می باشد.پس بهتر است قبل از انتخاب کاربرد مورد نظر خودمون رو از کمد دیواری بدانیم تا زمانی از مدل انتخابی خود استفاده می کنیم دچار مشکل نشویم.

نکته اگر می خواهید وسایل خواب خود مانند پتو،بالشت و… در کمد دیواری مدرنی قرار دهید که درب ریلی دارد شاید  اندکی دچار چالش شوید.

کمد دیواری مدرن درب لولای به چه شکل می باشد و کاربرد های آن

قدیمی ترین مدل کمد دیواری که در تمام ایام همه ما دیده ایم کمد دیواری به درب لولایی می باشد.در این طراحی درب های با استفاده از لولا به چهار چوب وصل می شوند.در این مدل می توانید از تمامی فضای که برای کمد دیواری تعبیه شده است بر خلاف طراحی ریلی که مقداری از فضا را اشغال می کرد در لولایی به هیچ عنوان این داستان وجود ندارد.

در قسمت بالایی گفتیم اول موردی که می بایست در نظر بگیریم کاربرد و نیاز است بعد از با توجه به این دو مورد طراخی خودمان را انجام دهیم.

کمد دیواری مدرن ریلی مناسب برای چه اتاق خواب هایی می باشد؟

قبل از انتخاب درب ریلی ابتدا بایستی بدانیم که این نوع از درب نیاز ما را بر طرف می کند یا خیر پس بهتر نکاتی بدانیم.به عنوان مثال در نظر بگیرید شما در شهر صنعتی زندگی می کنید که عموما در این شهرها خانه ها دارای متراژ کوچک می باشد پس قطعا اتاق خواب کوچکی در ابعاد 4 تا 6 متر دارند.شما اگر بخواهید از تخت خواب در این اتاق استفاده کنید و درب کمد دیواری مدرن شما لولایی باشد قطعا در زمان باز کردن درب دچار مشکل می شوید پس بهتر است برای حل این مشکل از درب ریلی استفاده تا هم تخت خود را داشته باشید و هم کاربرد کمد دیواری خود را .

در نهایت برای داشتن یک طراحی زیبا و کاربردی به این نیاز است عوامل مختلفی در نظر بگیریم تا به بهترین حالت ممکن برای اتاق خواب خود برسیم.

کمدی دیواری لولای مناسب برای چه اتاق خواب های می باشد؟

کمد دیواری مدرن لولای در بیشتر مواقع مناسب برای اتاق خواب با اندازه بیشتر  6 متری می باشد .این کمد دیواری از نظر کاربرد مناسب برای قراردادن وسایل خواب یا یک انباری کوچک برای مابقی وسایل آشپزخانه می باشد.اما به صورت کلی بیشتر مورد انتخاب کمد دیواری مدرن درب ریلی می باشد چون فضای بیشتر در اختیار ما قرار می دهد.

کمد دیواری مدرن ام دی اف ملامینه

کمد دیواری مدرن از جنس ملامینه یکی از پر طرفدار ترین مدل از این سبک می باشد.دلیل این موضوع هم داشتن قیمت بسیار مناسب و همچنین داشتن تنوع رنگی بسیار زیاد می باشد.ام دی اف های ملامینه علاوه بر دو ویژگی گفته شده دارای مقاومت و دوام مناسبی در طول مدت زمان می باشد و هیچگونه تغییر رنگ وتغییر حالتی بر روی آن ها ایجاد نمی شود.این ام دی اف های دارای طرح و رنگ در مدل های براق،چرمی و مات نیز می باشد که می توانید با استفاده از آن ها زیبایی بسیار خاصی به محیط اتاق خواب خود بدهید.

کمد دیواری مدرن ام دی اف های گلاس

کمد دیواری های گلاس مدرن یکی از ام دی اف های بعد از ملامینه طرفداران بیشماری دارد.های گلاس به دلیل داشتن رنگ های براق  بسیار جذاب توجه بسیار به خود جلب کرده است.این براقیت و بازتاب نور به شما کمک که اتاق خواب کوچک بزرگ تر نشان دهید.ام دی اف های گلاس فقط در رنگ های براق موجود نمی باشد بلکه دارای رنگ های مات و سوپر مات نیز می باشد.

های گلاس علاوه بر رنگ های ساده ،طرح چوب نیز دارد.

کمد دیواری مدرن ام دی اف برجسته(سینکرونایز)

علاوه بر مدل های براق و ملامینه ام دی اف های برجسته نیز در سال های اخیر جایگاه بسیارمناسبی در طراحی خانه های ما پیدا کرده اند.بیشتر ام دی اف های برجسته در طرح چوب می باشند تا بتواند حس چوب بودن را به شما عزیزان منتقل کند.این متریال ها با داشتن سطح مات زیبای بسیار مناسبی به خانه شما انتقال می دهد.

ام دی اف های برجسته طرح چوب در اکثر مواقع با ترکیب شدن با های گلاس زیبای بسیار زیادی بهش ما می دهد.توصیه کارشناسان پنجدری به شما این می باشد حتما یک طراحی برای اتاق خواب با ام دی اف های مات و براق داشته باشید.

برای انتخاب کمد دیواری خوب بهتر است به چه نکاتی توجه کنیم؟

از مهم ترین نکاتی زمانی که بخواهیم که یک کمد دیواری مدرن مناسب برای اتاق خواب خود انتخاب کنیم عبارتند از :

کاربرد کمد دیواری مدرن

در خانواده های ایرانی از زمان های قدیم تا الان کمد دیواری چند کاربرد داشته مهم ترین آن ها عبارتند از قرار دادن رخت خواب،قابلمه های بزرگ یا وسایل کم کاربرد در آشپزخانه،قراردادن مواد غذای مانند رب،ماکرانی،برنج و ….،قرار دادن لباس و موارد دیگر .بهتر با توجه به نیاز و کاربردی که داریم مدل کمد دیواری مدرن خود را انتخاب کنیم.

ابعاد اتاق خود را در نظر بگیریم.

ابعاد اتاق یکی از مهم ترین موارد می باشد مه تعیین می کند با توجه به وسایلی که داریم چه طراحی انجام دهیم.به عنوان مثال اگر اتاق خواب کوچک داریم و حتما نیاز داریم که یک سرویس خواب در اتاق خواب قرار دهیم بهتر اس از کمد دیواری مدرنی استفاده کنیم درب های ریلی استفاده کنیم.

یا اگر اتاق ما ابعاد مناسب دارد و دست بازی برای طراحی داریم می توانیم از تلفیق ریلی و لولایی کار ببریم و نسبت به نیاز خودمان نیز از کشو استفاده کنیم.

انتخاب رنگ در کمد دیواری مدرن

انتخاب رنگ در کمد دیواری مدرن ام دی افی ارتباط مستقیم با انتخاب نوع متریال دارد چون در ام دی اف روکش مورد استفاده تغییر را در قیمت و نوع آن مشخص می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *