پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک بر خلاف کمد دیواری مدرن دارای طرح های بسیار زیاد بر روی خود است. کمد دیواری چه در سبک کلاسیک و چه در سبک مدرن یکی از اجزای مهم یک خانه می باشد. کمد دیواری کلاسیک با داشتن طرح های مختلف بر روی سطح خود سادگی را از بین می برد و یک زیبایی چشم نواز را می سازد. کمد دیواری کلاسیک در حین زیبایی که دارد دارای جا برای گذاشتن لباس ها یا وسایلی مثل اتو نیز هست. کمد دیواری کلاسیک در دو شکل اروپایی و ایرانی ساخته می شود که شکل ایرانی آن بیشتر از اروپایی جزییات یا همان طرح دارد. در ادامه همراه پنجدری باشید تا با کمد دیواری کلاسیک بیشتر آشنا بشویم.

کمد دیواری کلاسیک از چه متریالی ساخته می شود؟

این کمد دیواری در گذشته فقط و فقط از جنس چوب بوده و از چوب ساخته می شده است، که با افزایش تقاضا و قطع بی رویه درختان تولید این جنس از کمد دیواری های کلاسیک تقریبا تمام شده است. کمد دیواری هایی که از جنس چوب ساخته می شدند دارای قیمت بسیار بالایی هم بودند که این هم دلیلی برای تولید کم آن ها می باشد. امروزه این سبک کمد دیواری با استفاده از ام دی اف ساخته می شود تا هم به درختان آسیبی نرسد و هم قیمت پایین تری را داشته باشد. وقتی از متریال ام دی اف برای ساخت کمد دیواری های کلاسیک استفاده می کنیم می توانیم از روکش های مختلفی مثل : پی وی سی، طرح چوب و پولیشی استفاده نماییم. البته باید این را هم بگوییم که از ممبران بسیار در این سبک از کمد دیواری ها استفاده زیادی می شود و طرح بسیار زیبایی نیز خلق می شود.

برای ساخت کمد دیواری کلاسیک به چه چیز هایی باید توجه داشته باشیم؟

برای ساخت این سبک از کمد دیواری ها در مرحله اول باید چندین سوال را برای خود جواب بدهیم تا انتخابی درست داشته باشیم برای مثال یکی از این سوال ها باید در ذهنتان این باشد که آیا این سبک برای اتاق کوچک بهتر دیده می شود یا برای اتاق بزرگ. در ادامه چندین ویژگی از کمد دیواری های سبک کلاسیک را برای شما می گوییم تا برای انتخاب عملکرد بهتری داشته باشید. یکی از ویژگی های این سبک کمد دیواری این است که در های آن ها دارای طرح های زیادی است و در بالای آنان تاج قرار می گیرد از دیگر ویژگی های این کمد دیواری می توانیم به طرح تقریبا شلوغ آن اشاره کنیم که بیشتر در اتاق های بزرگ استفاده می شود.

رنگ های مختلف کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری های کلاسیک در رنگ های مختلفی تولید و نصب می شوند. در این رنگ های مختلف دو رنگ بیش از همگی استفاده می شود و آن دو رنگ های سفید، قهوه ایی هستند.

رنگ سفید : رنگ سفید در صنعت ساخت و ساز کلا یک رنگ بسیار پر کاربرد می باشد، کمد دیواری رنگ سفید که به سبک کلاسیک ساخته و طراحی می شود بسیار زیبا است به این خاطر که انگار سبک مدرن را در کلاسیک قاطی کرده اید. شما می توانید هنگامی که از رنگ سفید استفاده می کنید از رنگ های دیگری مثل طلایی نیز می توانید استفاده کنید. در این رنگ می توانید هم از ام دی اف که روکش های مختلفی دارد استفاده کنید و هم از ممبران.

رنگ قهوه ایی : کسانی که از رنگ های روشن زیاد علاقه ایی ندارند می توانند از رنگ استفاده نمایند تا اتاقی زیبا را داشته باشند. شما در این رنگ می توانید از رنگ روشن مثل کرم استفاده کنید البته اگر دوست دارید، ما به این خاطر می گوییم از این دو رنگ استفاده نمایید که پارادوکس زیبایی را خلق کنید. کمد دیواری های کلاسیک رنگ قهوه ایی همانند رنگ سفید می تواند از متریال های مختلفی استفاده نماید.

کدام متریال بیشترین استفاده را برای ساخت کمد دیواری کلاسیک دارد؟

ممبران امروزه بیشترین استفاده را در میان متریال های کمد دیواری های این سبک دارد و آن هم بیشتر به این خاطر است که طرح ها و رنگ های مختلفی دارد. درست است که ممبران دارای قیمتی تقریبا بالا است ولی به دلیلی که در همین پاراگراف گفته اییم طرفدار های بسیار زیادی پیدا کرده است.

از چه یراقی برای کمد دیواری کلاسیک استفاده نماییم؟

یراق آلاتی که در این کمد دیواری استفاده می شود نیازی ندارد که شکل خاصی داشته باشد یا به صورت کلی خاص باشد فقط باید کیفیت بسیار خوبی داشته باشد چون این کمد دیواری تقریبا سنگین می باشد و این سنگینی باعث خرابی یراق آلات ارزان قیمت می شود. برای مثال می توانیم بگوییم که اگر از لولا های درب بی کیفیت استفاده نمایید برای باز و بسته کردن درب ها به مشکل می خورید پس بهتر است از یک لولای با کیفیت استفاده کنید.

کلازت روم با کمد دیواری کلاسیک

شما عزیزان می توانید اتاق لباس خود را با این سبک از کمد دیواری اجرا کنید. اتاق لباس همانطور که می دانید جایی می باشد که لباس های خود را در آن می گذارید که شما عزیزان می توانید آن را با کمد دیواری های کلاسیک تصور و بسازید. چیزی که در این کار خلق می شود یک هنر تکرار نشدنی می باشد که شما عزیزان هم نمی توانید آن را تصور کنید تا موقعی که آن را با چشم ببینید.

برای ساخت کمد دیواری کلاسیک از چه ایده هایی می توانیم استفاده کنیم تا شکلی جدید به آن بدهیم؟

 1. می توانید از طرح ها و شکل های مختلف مثل دایره در قسمت درب ها استفاده کنید.
 2. می توانید از دستگیره های بسیار زیبا که در یراق آلات جای دارند استفاده کنید یا از لولا هایی که به شکل مختلف باز می شوند استفاده کنید.
 3. می توانید در درون کمد دیواری از آیینه استفاده کنید و در پایین آن از یک میز آرایش بهره ببرید.
 4. شما می توانید با استفاده از نور های مصنوعی مثل هالوژن شکلی جدید به کمد دیواری های کلاسیک بدهید.

گزینه هایی که در بالا ذکر شد تعداد محدودی از کار هایی هستند که شما می توانید به عنوان ایده استفاده نمایید. شما می توانید از ایده هایی که در ذهن خود دارید استفاده کنید تا زیبایی بیشتری به این سبک از کمد دیواری بدهید.

مزایا و معایب کمد دیواری کلاسیک

مزایا :

 1. ظاهری بسیار زیبا
 2. طرح های بسیار متنوع
 3. رنگ های مختلف
 4. می توانیم از رنگ های مختلف در یک زمان استفاده نماییم
 5. مورد استفاده در اتاق های بزرگ

معایب :

 1. قیمت بالا نسبت به کمد دیواری مدرن
 2. در اتاق های کوچک نمی تواینم از آن استفاده نمیاییم
 3. تمیز کاری سختی دارد به این خاطر که نقش و نگار های زیادی دارد

قیمت کمد دیواری کلاسیک به چه چیز هایی بستگی دارد؟

قیمت کمد دیواری کلاسیک به چیز های مختلفی مثل: متریال مورد استفاده، طرح کشیده شده بر روی درب ها، اندازه کمد دیواری، یراق آلات بستگی دارد.

متریال مورد استفاده: ممبران میان دیگر متربال های گفته شده قیمت بالا تری دارد پس اگر از این نوع متریال می خواهید حتما باید هزینه بیشتری بکنید

طرح کشیده شده بر روی درب ها: طرح ها می تواند ساده یا به صورت سفارشی بر روی درب ها حکاکی شود که قطعا طرح سفارشی قیمت بالایی دارد

اندازه کمد دیواری: اندازه کمد دیواری به این خاطر بر روی قیمت تاثیر می گذارد که هر چه متراژ بیشتر باشد متریال بیشتری مصرف می شود.

یراق آلات: یراق آلات بسته به کیفیت آن ها همانطور که گفته شده قیمت های متفاوتی دارند هر چه کیفیت بالاتری داشته باشند طبیعتا قیمت بالاتری را دارا هستند.

تمیز کردن کمد دیواری کلاسیک

این سبک از کمد دیواری به این خاطر که در متریال های مختلفی تولید می شود نمی توان گفت از چه مواد شیمیایی استفاده کنید ولی شما عزیزان می توانید برای تمیز نمودن از یک پارچه که نم دارد استفاده کنید و آن را تمیز کنید. البته می توانید از مایع ظرفشویی به صورت بسیار کم استفاده کنید تا لکه های سر سخت را از بین ببرید. لطفا در هنگام تمیز کردن از مواد شیمیایی مانند اسید ها استفاده نکنید چون هم رنگ و هم بافت آن متریالبه صورت کلی از بین می برد.

سخن آخر

کمد دیواری های کلاسیک با متریال های مختلف ساخته و تولید می شوند. این کمد دیواری با طرح ها و نقش و نگار های مختلف در اتاق های بزرگ استفاده می شوند تا زیبایی آن ها را بیشتر نماید، شما می توانید از آن در کلازت روم و جا های دیگر  استفاده نمایید. همانطور که در بالا خواندید می توانید از ایده های جدید نیز در این سازه استفاده کنید تا زیبایی بیشتری را برای اتاق های خود به ارمغان بیاورید. البته لازم به ذکر است که این سازه دارای قیمت بسیار بالا تر نسبت به رقیب همیشگی خود است که این یکی از معایب آن می باشد. پنجدری مجموعه ایی کامل از کسانی است که توانایی انجام طراحی و ساخت هر آن چیزی که در ذهن شما می باشد را دارد ما بی صبرانه منتظر ایده های جدید شما در این حوضه هستیم.