پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس، در دهه 90 در کشور ما ایران یک نوع ام دی اف از شرکت ای جی تی ترکیه وارد کشور شد که ظاهری بسیار جذاب و جنس روکش آن از های گلاس بوده.براقیت،مقاومت بسیار مناسب در برابر  ضربه و رطوبت از مهم ترین ویژگی های متریال های گلاس گفت و مهم ترین ویژگی آن یعنی براق بودن توانست جایگاه بسیار مناسبی پیدا کند.مهم ترین کاربرد این متریال نیز می توان به کابینت آشپزخانه های گلاس اشاره کرد.

در ادامه در این بخش پنجدری می خواهیم در مورد ویژگی کابینت های گلاس،مزایا و معایب آن،اینگه کابینت های گلاس مناسب برای چه آشپزخانه می باشد؟بهترین رنگ کابینت های گلاس و تمامی مسائل در مورد کابینت های گلاس را بررسی کنیم همراه ما باشید.

کابینت های گلاس چیست و تاریخچه آن چه می باشد؟

کابینت های گلاس با توجه ه داشتن ویژگی براق بودن در سال های اخیر توجه بیشمار از طراحان را به خود جلب کرده است.اما بهتر است اندکی از تاریخچه این کابینت را بررسی کنیم .همانطور که همگی می دانیم تنها تفاوت در بیشتر کابینت در انتخاب متریال می باشد.

قبل از ورود های گلاس در بیشتر خانه ها از ام دی اف های ملامینه اتریش و برخی از برند هایدیگر استفاده می شد و همچین بیشتر مدل های کابینت به سبک چهار چوبی یا کرکره ای بود است اما بعد از های گلاس در بازار کشور ورق به صورت کلی برای ورق های ملامینه برگشت و بیشتر متقاضیان طالب کابینت های گلاس شدند.

کابینت های گلاس در دهه 90 مورد استقبال فراوانی قرار گرفت به گونه و این موضوع تا امروز هم ادامه داشته است که به یک مدل و می توان به یک سبک در کابینت جای گرفت.

کابینت های گلاس نیز مانند مابقی کابینت های ام دی اف از چند قسمت یونیت های هوای،زمینی،درب ها،تاج و پاخورتشکیل شده است

ام دی اف های گلاس چیست؟

ام دی اف های گلاس از 3 قسمت تشکیل شده است که شامل روکش اصلی،مغز ام دی افی،روکش زیرین

روکش های گلاس از ماده به اسم پلکسی گلاس می باشد که مقاومت بسیار مناسبی در برابر رطوبت و از دست دادن رنگ در طی مدت زمان دارد.

مغز ام دی اف دیگر موصوعیمی باشد که در انتخاب شرکت تولید به آن توجه فراروانی هر چه میزان دانسیته(دانسیته معیار داشتن کفیت در ام دی اف می باشد که هر چه بیشتر باشد ام دی اف دوام  و مقاومت بیشتری در برابر ضربه ،فشار،پیچ خوری،ابزار پذیری دارد)

روکش پشتی یا همان روکشن زیرین که یکی از معایب  های گلاس بشمار میاید سفید رنگ مات می باشد.یعنی شما هر کد رنگی که سفارش دهید روکش پشتی سفید رنگ می باشد.که باعث می شود دید بسیار نامناسبی در هنگام باز شدن درب از دید مهمان  و خود شما دارد.

انواع کابینت های گلاس

به نظر شما اندکی عجیب می باشد که کابینت های گلاس نیز انواع و مدل های مختلفی داشته باشد.در ادامه انواع مدل ها که می توانید در این کابینت بکار بگیرید به شما عزیزان توضیح می دهدیم.

کابینت های گلاس تک رنگ ساده

منظور از مدل ساده این می باشد که شما بدون اینکه طرح و مدل خاصی به کابینت خود بدهید آن را اجرا کنید.اصولا برای زیبایی بیشتر در کابینت های گلاس از دو رنگ یا اینکه از مدل های پلکانی استفاده می شود تا زیبای بیشتری داشته باشید.اما همگی می دانیم در بیشتر مواقع زیبای یک طراحی ساده می تواند هارمونی بی نظیری به آشپزخانه و دکوراسیون شما بدهد.

در بیشتر موارد از این مدل در کابینت 1 الی 3 متری بکارمیرود که با داشتن جزئیات بسیار کمتر بتوانید بهتر ورژن از آشپزخانه خود داشته باشید.

کابینت های گلاس دو رنگ ساده

یکی دیگر از موارد پر طرفدار در کابینت های گلاس می توان به استفاده از دو کد رنگی که تناسب مناسبی با هم دارند اشاره کرد.به عنوان مثال استفاده از رنگ مشکی و نسکافه ای یا سفید و کرم رنگ گفت.نکته بسیار جالب در کابینت های گلاس دو رنگ این می باشد در زمان های گذشته در بسیار از طراحی ها از دو رنگ سفید و مشکی،قرمز ومشکی و از قبیل رنگ ها بکار میرفت و طرفدارن بسیاری داشت.

اما در نهایت این طراحی کنار گذاشته شده دلیل آن هم هارمونی نداشتن رنگ ها در کنار هم بودن در بسیار از موارد زمانی که وارد آشپزخانه میشید انگار وارد یک جهان دیگر می شودید بهتر است هارمونی و زیبای کلی دکوراسیون خود را همیشه در نظر بگیریم تا بهترین نتیجه داشته باشیم.

کابینت های گلاس پله های گلاس

در سال های اخیر کابینت های گلاس پله با توجه به داشت جلوه بسیار مدرن و زیبا توانست در بین معماران و مشتریان پیدا کند.دلیل هم کامل واضح می باشد.یک مدل جدید با داشتن کاربرد بسیار مناسب داسنت.

از بهترین مدل کابینت پله ای های گلاس می توان به انتخاب دو رنگ و درب های بدون دستگیره می باشد

کابینت های گلاس جزو کدام یک از سبک های طراحی کابینت می باشد؟

اگر به سبک های مانند کلاسیک و نئوکلاسیک توجه کنیم به نتیجه میرسیم که داشتن درب های با ابزار از مهم ترین شاخصه های این دو سبک می باشد.اما در زمانی که کابینت های های گلاس را بررسی می کنیم در میبایم که درب ها هیچگونه ابزار و منبتی ندارد.پس کابینت های گلاس سبک متفاوتی می باشد.این مدل از کابینت جزو سبک مدرن امروزی می باشد.دلیل این موضوع سادگی و کاربردی آن است.

بهترین رنگ های کابینت های گلاس

از بهترین رنگ های کابینت های گلاس مدرن می توان به سفید براق،طرح چوب ،مشکی مات و براق،طوسی و بیشتر رنگ های براق گفت .البته از بهترین ترکیب رنگی ها می توان به به سفید براق یا مات با کرم براق و مات،طوسی مات با طرح چوب با طیف رنگی بین روشن و تیره،نسکافه ای و سفید و بسیاری از موارد دیگر .

در بیشتر موارد از رنگ سفید براق و طوسی مات با طرح چوب بکار می رود.

ویژگی کابینت های گلاس

در این قسمت قصد داریم تمامی ویژگی های کابینت های گلاس را جز به جز بررسی کنیم  تا متوجه شویم که با انتخاب این مدل نیاز های از نظر کاربرد و زیبای در آشپزخانه بر طرف می شود یا خیر.

مقاوم و دوام مناسب در برابر آب و رطوبت

کابینت های گلاس به صورت کامل در برابر رطوبت مقاوم می باشد و به راحتی می تواند در تمامی شرایط آب و هوای آن را استفاده کنید بدون اینکه هیچگونه استرسی از بابت تغییر رنگ یا تغییر ساز داشته باشید.

آیا کابینت های گلاس در برابر آب مقاوم می باشد؟

در قسمت های آغازین مقاله گفتیم ام دی اف های گلاس از 3 بخش تشکیل شده است.روکش روی های گلاس به صورت کامل در برابر آب مقاوم می باشد حتی اگر در ارتباط مستقیم با آب قرار بگیرد نیز هیچگونه مشکلی برای آن به وجو نمی آید.اما مشکل اصلی در های گلاس مغز ام دی اف آن می باشد که به صورت کامل در برابر آب آسیب پذیر می باشد و بهتر است به هیچ عنوان در مجاورت آب قرار نگیرد.بخش زیرین  یا همان روکش زیرین در برابر آب مقاومت مناسب دارد.

نکته مهم:یاد داشته باشید در صورت ریخته شدن آب بر روی کابینت های گلاس شما بهتر است سریعا با استفاده از یک دستمال پاک شود تا از لبه آب وارد مغزی درب نشود.

داشتن تنوع در رنگ و طرح

دیگر عاملی که سبب شده کابینت های گلاس جایگاه بسیار مناسبی در بین معماران و طراحان پیداکند داشتن تنوع رنگی بسیار فراوان در طرح و رنگ می باشد.توجه داشته باشید کالیته رنگ های گلاس تمامی نیاز های شما بر طرف می کند.

بر خلاف چیزی که همگان می گویند های گلاس فقط شامل رنگ های براق نمی باشد.بلکه رنگ های مات و سوپر مات نیز در های گلاس وجود دارد که طرفداران مخصوص به خود دارد.

داشتن طول عمر بالا

داشتن طول عمر بالا و مقاومت کابینت های گلاس در برابر تغییر رنگ یکی از مهم ترین ویژگی های های گلاس می باشد.به عنوان مثال اگر در برابر نور خوسید(اشعه یوی)قرار بگیرید به هیچ عنوان تغییر رنگ بر روی سطح ایجاد نمی شود.

نظافت و تمیز کاری آسان کابینت های گلاس

یکی از آسان ترین تمیز کاری که در ذهن خود دارد نظافت کابینت های گلاس می باشد.به راحتی می توانید با دو پارچه مرطوب و خشک سطح دارای لکه را پاک کنید.اگر سطح ام دی اف شما لکه سخت داشته باشید می توانید با استفاده از مواد شوینده آن را پاک کنید.

مهم ترین نکته این می باشد که از الکل برای تمیز کاری استفاده نکنید که سطح براق ام دی اف شما را بعد از مدتی کدر می کند و زیبای کابینت های گلاس شما زا از بین می برد.

آیا کابینت های گلاس در برابر خط و خش مقاوم می باشد؟

در سال های اخیر متریال های براق اندکی ساخته شده است که در برابر خط و خش مقاوم باشد.کابینت های گلاس به هیچ عنوان در برابر خط و خش مقاوم نمی باشد.به راحتی با کوچک ترین برخورد با اشیا تیز خط یا خش بر روی سطح ایجاد می شود.

بهتر است مراقب و نگهداری مناسبی از کابینت های گلاس خود در برابر اشیا تیز داشته باشید.

آیا کابنیت های گلاس قابلیت ترمیم و تعمیر دارد؟

 خیر به هیچ عنوان قبل ترمیم و تعمیر نمی باشد.چه دارای شکستگی،ترک خوردگی و کدری باشد.

اما جالب است بدانید فراوانی این محصول در بازار سبب شده به راحتی با یک قیمت مناسب بتوانید آن را تهیه کنید؟

قیمت کابینت های گلاس

بهترین برند های خارجی کابینت های گلاس

بهترین برند های ایرانی کابینت های گلاس

طراحی کابینت های گلاس

معایب کابینت های گلاس

کابینت های گلاس سفید براق

جدید ترین مدل کابینت های گلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *