پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

کمد دیواری ممبران

کمد دیواری ممبران یکی از پرطرفدار ترین کمد دیواری هایی است که در ایران موجود است. کمد دیواری ممبران در سبک های مختلفی که موجود می باشد مورد استفاده قرار می گیرد ولی به این خاطر که با نقش و نگار های سبک کلاسیک بسیار چشم نواز است به همین دلیل در سبک کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . کمد دیواری ممبران را وکیوم نیز می نامند. این کمد دیواری با چسبوندن نوعی پی وی سی (نوعی روکش می باشد) بر روی ام دی اف یا نئوپان تولید می شود، بیشترین متریالی که برای مغزی استفاده می شود در این سبک از کمد دیواری ام دی اف می باشد. کمد دیواری های ممبران با کمد دیواری های چوبی رقیب می باشند و هر کدام دارای ویژگی خود هستند که این ویژگی باعث می شوند افراد بتوانند بین این دو متریال نسبت به خواسته خود انتخاب کنند البته این رقابت بر سر قیمت می باشد نه بر سر نوع شکل و ظاهر. در ادامه همراه پنجدری باشید تا به کمد دیواری ممبران بپردازیم.

کمد دیواری ممبران چیست؟

ممبران یک چوب یا یک کاغذ نمی باشد بلکه یک ماده می باشد که به ام دی اف یا نئوپان وکیوم می کنند. ممبران در واژه و معنای ایرانی غشا می باشد. چین یکی از تولید کنندگان ممبران است و آن را به صورت با کیفیت تولید می کند، البته ممبران در ایران نیز تولید می شود ولی نه در کیفیت های بالا. وکیوم کردن این ماده به دور دو متریالی که گفته شد باعث می شود که :

 1. شکل پذیری
 2. مقاومت بالایی

را پیدا کند.

کمد دیواری ممبران در چه سبک هایی تولید می شود؟

در این باره کمی در مقدمه توضیح داده اییم که کمد دیواری ممبران در همه سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده می شود و بسیار هم چشم نواز اجرا می شود. امروزه صفحات ممبران بیشتر در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد به این خاطر که این صفحات به راحتی نقش و نگار بر رویشان کشیده می شود و همچنین بسیار چشم نواز می شوند با این نقش و نگار ها اما خب شما می توانید آن را در دو سبک دیگر نیز استفاده نمایید، ممبران هیچ محدودیتی را برای شما ایجاد نمی کند که بخواهید فقط در یک سبک طراحی و انتخاب نمایید. بیایید کمد دیواری های ممبران را در هر سبک تجزیه تحلیل کنیم:

مدرن : کمد دیواری های ممبران در این سبک بسیار ساده طراحی می شوند و هیچ نقش و نگار بر روی خود ندارند و بیشتر کابردی و جادار ساخته می شوند.

نئوکلاسیک : این سبک از کمد دیواری های ممبران کمی سادگی دور می شوند و بر روی خود یک مقداری خطوط دارند، خطوطی که متقارن هستند. البته این سبک میان مدرن و کلاسیک است.

کلاسیک : کمد دیواری های مدرن که در این سبک تولید می شوند دارای نقش و نگار های بسیار زیاد و به همدیگر متقارن هستند. در بالای خود دارای تاج و از این قبیل تزیینات بر روی خود دارند.

مزایا و معایب کمد دیواری ممبران

کمد دیواری ممبران دارای یک سری مزایا و یک سری معایب می باشد که در پایین به آن ها اشاره کرده اییم.

مزایا:

 • زیبایی : زیبایی که این کمد دیواری دارد بسیار زیاد است
 • ترمیم پذیزی : ترمیم پذیری یکی از بهترین مزایای این کمد دیواری می باشد به این خاطر که اگر روکش دچار مشکل بشود به راحتی می توان آن را ترمیم نمود.
 • تنوع در طرح و رنگ : خب این مزیت برای سلیقه های مختلف بسیار خوب می باشد و از این نظر می تواند کمد دیواری خوبی باشد.
 • در سبک های مختلف اجرا می شود : خب همانطور که می دانید ما در قسمت کمد دیواری های ممبران در چه سبک هایی تولید می شود به صورت کامل به این موضوع پرداختیم.
 • طول عمر بالا : این کمد دیواری به این خاطر که از روکش مقاومی استفاده می کند دارای مقاومت خوب می باشد.
 • مقاومت در برابر رطوبت: روکش این کمد دیواری پی وی سی می باشد که همانطور که می دانید پی وی سی ها در برابر آب مقاومت می باشند.

معایب:

 • قیمت بالا : ممبران به صورت کلی متریالی است که قیمت بالایی دارد به خاطر مزایایی که در بالا ذکر شد.
 • در برابر گرما و نور خورشید مقاومت ندارد : ممبران در برابر گرما و نور خورشید هیچ مقاومتی ندارند و به راحتی خراب می شوند. روکش ممبران در برابر نور خورشید تغییر رنگ و در برابر گرما از مغزی جدا می شود.
 • روکش جدا می شود : اگر روکش به صورت درستی بر روی مغزی چسبیده نشده باشد به راحتی جدا می شود.
 • مقاومت خوبی در برابر خراشیدگی ندارد : به راحتی با یک اشیا نوک تیز می توانید بر روی آن خط بیندازید.
 • تمیز کردن آن کمی سخت است : این کمد دیواری به دلیل روکشی که دارد به راحتی گرد و خاک بر روی آن می نشیند.

چه نکاتی بر روی قیمت کمد دیواری ممبران تاثیر مستقیم دارد؟

نکات مختلفی بر روی قیمت کمد دیواری ممبران تاثیر می گذارد، این نکات عبارتند از:

 1. نوع سبک : سبکی که مورد نظر شما می باشد بر روی قیمت تاثیر می گذارد برای مثال می توانیم بگوییم که سبک کلاسیک قیمت بسیاری نسبت به سبک مدرن دارد به این خاطر که سبک کلاسیک دارای نقش و نگار و تاج ها و … می باشد.
 2. متراژ : متراژ بر روی همه کمد دیواری ها تاثیر می گذارد، هر چه بیشتر باشد قیمت بالا تری را در بر دارد و هر چه پایین تر باشد قیمتش پایین تر می آید.
 3. ام دی اف یا نئوپان : ام دی اف یا نئوپان از آن جایی که به عنوان مغزی استفاده بسیار مهم هستند هر چه کیفیت بهتری داشته باشند قیمت بالا تری دارند
 4. روکش : کیفیت روکش ممبران یا همان پی وی سی در قیمت آن بسیار مهم می باشد، هر چه کیفیت بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری را دارد.
 5. چسب : چسبی که برای چسباندن ام دی اف و روکش مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم می باشد اگر کیفیت خوبی نداشته باشد بعد مدت زمانی روکش از مغزی جدا می شود.
 6. اگر از سبک کلاسیک برای کمد دیواری های ممبران استفاده کرده ایید باید بدانید که هر چه طرحی که می خواهید پیچیده تر باشد قیمت بالاتری را دارد.
 7. آخرین نکته که تاثیر دارد بر روی قیمت اجرا کننده و یراقی که استفاده می نمایید می باشد، هر چه اجرا کننده تجربه بیشتری داشته باشد دستمزدی که می گیرد بیشتر است.

مدل های مختلف کمد دیواری ممبران

کمد دیواری ممبران همانطور که می تواند در سبک های مختلف تولید شود همانطور نیز می تواند در مدل های مختلف تولید شود مدل هایی مثل :

 1. کمد دیواری های ممبران دو رنگ : این کمد دیواری می تواند به صورت دو رنگ تولید شود و زیبایی بسیار زیادی را داشته باشد.
 2. کمد دیواری های ممبران تک رنگ : کمد دیواری ها ممبران همانطور که می توانند در مدل دو رنگ چشم نواز باشند می توانند در تک رنگ نیز زیبایی زیادی داشته باشند.
 3. کمد دیواری های ممبران با آیینه : آیینه یکی از کاربردی ترین وسایل خانه می باشد که می تواند با کمد دیواری ادغام شود تا دو چیز با یکدگیر ادغام شود.
 4. کمد دیواری ممبران لولایی : کمد دیواری های ممبران با درب های لولایی در اتاق های نسبتا بزرگ اجرا می شود تا زیبایی بسیار زیادی را به نمایش بگذارد.
 5. کمد دیواری ممبران ریلی : این مدل کمد دیواری برعکس لولایی در اتاق های نسبتا کوچک استفاده می شود تا عین جذابیت جا گیر نباشد.

تمیز کردن کمد دیواری ممبران

برای این که بتوانید به خوبی از کمد دیواری ممبران خود محافظت کنید یکی از کار های می توانید انجام دهید تمیز کردن است. تمیز کردن کمد دیواری ممبران بسیار ساده است و نیازی به سخت گیری نمی باشد، برای این که بتوانید از این کمد دیواری محافظت کنید یا آن را تمیز کنید، کافی است آن را به یک دستمال که با آب کمی مرطوب شده است تمیز کنید. از جمله کار هایی که نباید هیچ موقع انجام دهید عبارت است از: استفاده نکردن از اسید ها ، استفاده نکردن از سیم ظرفشویی یا اسکاچ و از این قبیل شوینده ها. برای این که این کمد دیواری همیشه تمیز بماند بهتر است بعد از این که لکه ایی بر روی آن افتاد سریع تمیزش کنید . برای این که از شوینده ایی که استفاده می کنید مطمئن شوید آن را در پشت درب استفاده نمایید اگر اتفاقی نیوفتاد می توانید آن را در جلوی درب ها نیز استفاده نمایید.

سخن آخر

کمد دیواری ممبران از زیبا ترین کمد دیواری هایی است که شما می توانید از آن استفاده و بهره ببرید. مزایا و معایب این کمد دیواری نشان دهنده این است که بر اساس نیاز های اشخاص می تواند مناسب باشد. قیمت این کمد دیواری نسبت به رقیب های خود کمی بالا است و در اعزای این قیمت بالا کمدی با کیفیت تحویل می گیرید. نکات زیادی بر روی قیمت کمد دیواری های ممبران تاثیر می گذارد پس دقت زیادی بر روی جزییات داشته باشید. تمیز کاری این کمد دیواری نیز جز ساده ترین کار ها می باشد. در کل ما در پنجدری می توانیم این کمد دیواری را به شما عزیزان پیشنهاد و اجرا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *