پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری نئوکلاسیک یکی از انواع سبک های کمد دیواری می باشد. امروزه کمد دیواری ها در سه سبک : مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک تولید می شوند که ما می خواهیم در این مقاله در مورد کمد دیواری نئوکلاسیک توضیحاتی بدهیم. سبک نئوکلاسیک سبکی است که در میان مدرن و کلاسیک قرار دارد ، از سبک مدرن سادگی و از کلاسیک مقداری طرح و نقش و نگار را به ارث برده است. کمد دیواری نئوکلاسیک بیشتر به افرادی توصیه می شود که از سادگی کمد دیواری مدرن و از شلوغی کمد دیواری کلاسیک به دور هستند. کمد دیواری های سبک نئوکلاسیک در دو نوع ام دی اف و چوبی تولید می شوند که از این لحاظ دست افرادی که می خواهند انتخاب کنند را باز گذاشته است. در ادامه همراه پنجدری باشید تا به کمد دیواری نئوکلاسیک بپردازیم.

دز ساخت کمد دیواری کلاسیک از چه متریال ای استفاده می شود؟

همانطور که در مقدمه خواندید این کمد دیواری از دو متریال چوب و ام دی اف ساخته می شود که هر کدام دارای یه سری مزیت ها و معایب ها می باشد.

چوب : کمد دیواری های نئوکلاسیکی که با چوب ساخته می شوند دارای زیبایی چشم نواز می باشد. این متریال دارای مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد و طول عمر بالایی نیز دارد. این متریال توانایی این را دارد که به صورت سفارشی طرح هایی بر روی آن کشیده شود به اصطلاح سفارشی سازی شود. تمام این ویژگی هایی که گفته شد باعث می شود قیمت این متریال نسبت به دیگر متریال های موجود قیمت بالا تری را داشته باشد.

مزایا:

 1. مقاومت و طول عمر بالا
 2. تنوع بسیار بالا در طرح به صورتی که می توان طرح را سفارشی سازی کرد

معایب:

 1. قیمت بالا نسبت به دیگر متریال ها
 2. در برابر حشرات مثل موریانه مقاومت خوبی ندارد

ام دی اف : کمد دیواری های نئوکلاسیک که با این متریال ساخته می شوند طرح های مختلفی از نظر لایه رویی دارند برای مثال می توان از روکش های چوبی، روکش های پی وی سی یا پولیشی استفاده نمود. اگر می خواهید کمد دیواری زیبا تری داشته باشید توصیه می شود از روکش های چوبی استفاده کنید، این روکش ها از درخت های بلوط و گردو ساخته و بر روی ام دی اف خام کشیده می شوند.

مزایا:

 1. قیمتی مقرون به صرفه تر از کمد دیواری های نئوکلاسیک تمام چوب
 2. داشتن روکش های مختلف برای سلیقه های مختلف

معایب:

 1. طول عمر پایین تر
 2. امکان این که روکش ها از مغزی جدا شوند وجود دارد

مقایسه چوب و ام دی اف برای ساخت کمد دیواری نئوکلاسیک

ام دی اف به این خاطر که یک سازه مهندسی است طوری تولید شده است که نگهداری و محافظت از آن کار راحت تری نسبت به چوب طبیعی باشد.

ام دی اف به این خاطر که شرکت های زیادی آن را تولید می کنند ساختش سریع تر می باشد.

تمیز نمودن ام دی اف نسبت به چوب طبیعی کار ساده تری است و همچنین ام دی اف قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به چوب دارد.

درست است که چوب  تا به این لحظه در این توضیح به ام دی اف به اصطلاح باخته است ولی چوب یک برگ برنده دارد آن هم این است که زیبایی آن چندین برابر ام دی اف است به همین خاطر افراد به سادگی نمی توانند بین این دو متریال انتخاب راحتی را داشته باشند.

نحوه ساخت کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری های نئوکلاسیک تقریبا همانند کمد دیواری های کلاسیک ساخته می شود. در ساخت این مدل کمد دیواری از متریال های مختلفی که در بالا به صورت کامل توضیح داده ایم استفاده می شود، متریال های گفته شده را با برش های تزئینی به یکدیگر وصل می شوند و در قسمت بیرونی درب ها منبت کاری انجام می شود. (توضیحاتی که در مورد نحوه ساخت کمد دیواری نئوکلاسیک داده شده بسیار خلاصه می باشد و فقط برای آشنایی شما عزیران گفته شده است.)

انتخاب رنگ در کمد دیواری نئوکلاسیک

کمد دیواری نئوکلاسیک محدودیت رنگی ندارد به این دلیل که هم متریال رنگ پذیری دارد و هم از لحاظ ظاهری می توان از هر رنگی استفاده نمود. البته در بعضی از روکش ها مثل روکش چوب زیاد انتخاب رنگی ندارید البته شما روکش چوب را برای خود طرح چوبش انتخاب می کنید . شما می توانید انتخاب های مختلفی در رنگ ام دی اف با روکش های پی وی سی یا پولیشی داشته باشید حتی می توانید از چندین رنگ در یک کمد دیواری استفاده نمایید. تمامی این ها یک بحث سلیقه ایی می باشد که بسته به افراد متفاوت است. از رنگ های پر طرفدار در این سبک از کمد دیواری عبارت است از : رنگ شیری، رنگ آبی و سبز به صورت همزمان و… .

مزایا و معایب کمد دیواری نئوکلاسیک

مزایا :

 1. تنوع رنگی بسیار زیاد در متریال ام دی اف
 2. طول عمر بالا
 3. در برابر ضربه مقاومت خوبی دارد
 4. قیمت مقرون به صرفه تر نسبت به کمد دیواری کلاسیک

معایب:

 1. قیمت بالا تر نسبت به کمد دیواری مدرن
 2. تعمیر ناپذیر بودن
 3. رنگ در برخی از متریال ها محدودیت دارد مثل چوب طبیعی

عواملی که بر روی قیمت کمد دیواری نئوکلاسیک تاثیر می گذارد

عواملی مثل : نوع رنگ، نوع ام دی اف یا نوع چوب، طرحی که می خواهید بر روی درب کشیده شود و متراژ بر روی قیمت تاثیر بسزایی دارد که در ادامه به هر کدام از آن ها به طور مفصل می پردازیم:

نوع رنگ : اگر ام دی اف متریال مورد انتخاب شما باشد روکش کشیده شده بر روی آن رنگ شده می باشد، رنگی که استفاده می شود در کیفیت های مختلف تولید می شود هر چه کیفیت بالا تر باشد قیمت بالا تر و هر چه کیفیت پایین تر باشد قیمت پایین تر است.

نوع ام دی اف یا نوع چوب: ام دی اف ها در میان خود مانند رنگ ها ، دارای کیفیت های مختلفی هستند و همان منطقی که در رنگ ها است در ام دی اف نیز تکرار می شود اما چوب بسته به نوع درخت تایین قیمت می شود مثلا چوب درخت راش قیمت پایین تری نسبت به چوب درخت گردو دارد.

طرح کشیده شده بر روی درب ها: طرح کشیده شده بر روی درب ها هر چه ساده تر یا اینکه به طور شرکتی تولید شده باشد (آماده باشد) قیمتی ارزان تری دارد نسبت به آن طرحی که به صورت سفارشی تولید می شود.

متراژ: هر چه متراژ کمد دیواری بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود که این یک معادله ساده در صنعت ساخت و ساز است.

البته موارد دیگری نیز در قیمت تاثیر می گذارد مثل: اجرت استادکار یا میزان استفاده از یراق آلات.

تمیز کردن کمد دیواری نئوکلاسیک چگونه است؟

تمیز کردن کمد دیواری نئوکلاسیک به این دلیل که نقش نگار بر روی خود دارد کمی سخت می باشد. شما می توانید از یک پارچه نمناک برای تمیز کردن در هر دو متریال چوب و ام دی اف استفاده نمایید. اگر از ام دی اف استفاده نموده اید از مقداری مایع ظرفشویی به صورت بسیار کم می توانید استفاه کنید البته برای از بین بردن لکه های سر سخت. از اسید ها و شوینده های قوی به هیچ وجه استفاده نکنید به این خاطر که هم روکش و هم خود چوب طبیعی را از بین می برد. به صورت کلی سعی کنید کثیفی را با همان پارچه نمناک از بین ببرید.

چه اتاق خوابی مناسب برای طراحی کمد دیواری نئوکلاسیک می باشد؟

چند ویژگی در مدل های کمد دیواری نئوکلاسیک وجود دارد که پیش نیاز آن مواردی می باشد که سبب می شود.که بتوانیم یک انخاب کاملا مناسب برای اتاق خواب داشته باشیم.مهم ترین ویژگی ها در نئوکلاسیک می توان به سادگی ،کاربردی بودن،تعادل و تقارن اشاره کرد.برای ویژگی های گفته شده یک سری از موارد می باشد که بهتر است آن را رعایت کنیم تا بتوانیم تمامی زیبای این سبک را برای خودمان به ارمقان بیاوریم.

این موارد عبارتند از :

داشتن فضای بسیار مناسب منظور داشتن اتاق خوابی با متراژ بالای 12 متر

داشتن نور طبیعی کافی(داشتن پنجره با نور دهی مثبت به اتاق)

دو عمل گفته شده در قسمت بالا سبب می شود که به راحتی بتوانید زیبایی این سبک را برای اتاق خود داشته باشید.

برای طراحی کمد دیواری نئوکلاسیک می توانیم از دو مدل درب ریلی ،لولایی و ترکیب از این مدل برای خود داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *