پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

کمد دیواری چوبی

کمد دیواری چوبی، از زمان های قدیم تا الان  کمد دیواری کاربرد های بسیار فراوانی داشته مانند جا نگهداری از لباس،رخت خواب،وسایل کم مصرف آشپزخانه و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.از مهم ترین متریال های که برای ساخت و تولید کمد دیواری بکار رفته می رود.چوب می باشد.کمد دیواری چوبی با داشتن برخی از ویژگی های بسیار خاص همچنان با داشتن ریب بسیار سخت مانند کمد دیواری ام دی اف توانسته جایگاه خود را حفظ کند.در ادامه این مطلب می خواهیم در مورد چگونی ساخت،ویژگی ها،مزایا و معایب ،بهترین رنگ های کمد دیواری چوبی و تمامی موارد مرتبط به کمد دیواری چوبی با شما عزیزان صحبت کنیم.در ادامه همراه پنجدری باشید.

کمدی دیواری چوبی و تاریخچه آن

کمد دیواری چوبی در زمان گذشته تا اکنون دچار تغییرات بسیار فراوانی شده است.به عنوان مثال در زمان گذشته از صندوچه های بزرگ چوبی بر نگهداری لباس و مابقی موارد استفاده می شد.اما با گذشت سال ها در اتاق خواب خانه ها قسمتی به وجود امد که با استقاده از درب پوشش داده می شد و موارد گفته شده را در آن نگهداری می کردند.البته در زمان به وجود آمدن کمد دیواری چوبی در اتاق خواب ها بیشتر در خانه های اشرافی مورد استفاده قرار می گرفت.

نکته بسیار جالب در مورد کمد دیواری چوبی که در زمان های گذشته مورد استفاده قرار می گرفت این است برای اینکه لباس از کک و حشرات در امان باشد .اندکی از ادرار استفاده می کردند .ادرار در کف کمد دیواری می ریختند تا بو امونیاک موجود ادرار حشرات را دور نگه دارد.

کمد دیواری چوبی از چه اجزاری تشکیل شده است؟

کمد دیواری چوبی از موارد مختلف از اجزای گوناگونی تشکل شده اند که عبارتند از :یونیت،چهار چوب،درب،طبقه بندی و دستگیره

در قسمت بالا اجزای گفته شده به این شکل نمی باشد که صرفا فقط برای تمامی کمد دیواری چوبی بکار رود .زمانی که در اتاق شما مکان کمد دیواری مشخص شده باشید دیگر نیاز به یونیت ندارد اما اگر مکان مشخصی ندارید،شما می بایست آن را یونیت استفاده کنید.یونیت ها کمک می کند تا به راحتی بتوانید طبقه بندی خود را مشخص کنید.

در بخی از موارد مکان کمد دیواری چوبی مشخص می باشد که می توانید با استفاده از یک چهار چوب  و طبقه بندی معمولی بهترین حالت رابرای کمد دیواری چوبی خود را داشته باشید.

انواع کمد دیواری چوبی

کمد دیواری چوبی هم از نظر انتخاب متریال و هم از سبک تفاوت بسیاری دارد.به عنوان مثال در کمد دیواری چوبی می توانید برای داشتن هزینه کمتر و راحتی کار از ام دی اف در ساخت یونیت کمک بگیرید و برای مابقی قسمت از چوب استفاده کنیم.

مورد دوم در انتخاب سبک می باشد.در بیشتر موارد زمانی پای چوب در میان باشد از سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک بکار می رود.

کمد دیواری چوبی کلاسیک

کمد دیواری چوبی نئوکلاسیک

ویژگی های کمد دیواری چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *