پنجدری

پشتیبانی(09999917691)

پنجدری

در حال اجرا
0 +
میزان رضایت
0 %
انجام شده
0 +

کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت آشپزخاه کلاسیک یکی از زیباترین آشپزخانه های که می توانید برای محیط دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید در پنجدری تمامی خدمات کابینت کلاسیک از مشاوره ،طراحی و ساخت انجام می شود.(طبق در خواست مشتری درب ها در ضخامت 16 میلی متر و 18 میلی متر تولید می شود)

خدمات کابینت آشپرخانه کلاسیک

جدول قیمت کابینت کلاسیک

نوع کابینت
کمترین قیمت (تومان)
بیشترین قیمت(تومان)
کابینت کلاسیک کم کار
کابینت کلاسیک پرکار

قیمت کابینت بالا متری می باشد.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک،میشه گفت این سبک طراحی شده تا شکوه و اشرافی بودن در کنار زیبایی به شما تقدیم کند.در سال های اخیر بیشتر آشپزخانه های که دارای فضا و نور کافی بوده اند این مدل از طراحی را برای آشپزخانه خود در الویت قرار داده اند.از معروف ترین مدل های کابینت کلاسیک می توان به ممبران ،پولیشی،روکش چوب اشاره کرد.در ادامه مطلب قصد داریم راجب انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک،مزایا و معایب،ویژگی ها،انواع متریال ،چگونگی ساخت،انتخاب بهترین متریال،قیمت کابینت کلاسیک  و … همراه پنجدری باشید.

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک اگر بخواهیم با یک مثال بسیار ساده توضیح دهیم بایستی بگوییم که این سبک همان دکوراسیونی می باشد که در سال های گذشته در خانه های پدربزرگان و مادربزرگ های وجود داشت .کابینت کلاسیک یا همان طراحی سبک کلاسیک بر پایه توجه جزئیات ،داشتن نظم، تعادل و تقارن بنا شده است.

برای شناخت کابینت کلاسیک امروزی می توان به مشخصه مانند ستون،سرستون دارای منبت،دارای درب های ابزار خورده و همچنین صفحه کابینت دارای ابزار در لبه ها اشاره کرد.در عکس زیر می توانید به راحتی تفاوت در طراحی را مشاهده کنید.

انواع کابینت کلاسیک

همانطور که می دانید مهم ترین تفاوت در تمامی مدل های کابینت استفاده از متریال های مختلف می باشد در این سبک نیز این مورد وجود دارد. انواع متریال ها را می توان به پنج دسته چوبی، ممبران، پولیشی یا رنگی، روکش چوب و کلاسیک رومی تقسیم کرد در ادامه موارد گفته شده برای شما عزیزان به صورت کامل توضیح می دهیم.

کابینت کلاسیک چوبی

کابینت کلاسیک

چوب متریالی ثابت قدم در ساخت و تولید می باشد که حس زنده بودن به صورت کامل به شما انتقال می دهد.برای ساخت کابینت کلاسیک چوبی می توانید از چوب های مانند راش،گردو،گیلاس،بلوط و …. استفاده کنید.یکی از محاسن چوب داشتن یک الگو و پترن زیبا می باشد که می توانید بایک براق کننده زیبای چوب را چندین برابر کنید.

چوب را به روش های مختلفی تبدیل به تخته می کنند. اولین قدم برای ساخت خرید الوار می باشد. الوار پس از تاب گیر و صاف شدن سطح با استفاده از چسب به هم وصل می شوند. پس از وصل شدن چوب را به اندازه های معین شده برش می زنند و فرایند ساخت انجام می شود و پس از آن رنگ مورد نظر بر سطح خورده می شود و نصب انجام می شود.

کابینت کلاسیک روکش چوب

کابینت کلاسیک روکش چوب ،نزدیک ترین طراحی شبیه به چوب می باشد.در این مدل از سبک بدنه از جنس ام دی اف و روکش ازجنس چوب می باشد.روکش چوب به مانند ممبران بر سطح ام دی اف پرس می شود.ابزار مورد پسند شما نیز بر روی سطح ام دی اف انجام می شود.

انواع کابینت کلاسیک روکش چوب

روکش چوب،مچلچ،بلوط،گردو از انواع  روکش ها مورد استفاده می باشد.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک

ممبران دیگر مدل می باشد که تشکیل شده از ام دی اف خام و روکش پی وی سی می باشد که در سال های اخیر مخاطبان بسیاری پیدا کرده است.از مهم ترین مزایا این مدل می توان به داشتن رنگ های مختلف،کیفیت مناسب آن اشاره کرد.مهم ترین معایب آن نیز نداشتن رنگ های براق می باشد.

مزایا و معایب کابینت کلاسیک

قبل از انتخاب هر طراحی مزایا و معاب آن را بدانیم در بخش قصد داریم به صورت کامل سبک کلاسیک را بررسی کنیم.

مزایا کابینت آشپزخانه کلاسیک:

ام دی اف مورد استفاده برای ساخت کابینت کلاسیک قابلیت ابزار خوری مناسبی دارد و می توانید هر طرحی که در ذهن خود دارید بر روی آن اجرا کنید

آشپزخانه کلاسیک دارای تنوع رنگی فراوانی می باشد.

دوام و مقاومت مناسب در طی سال ها

تنوع  در طراحی و ابزار های مختلف

معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک

مقاوم نه چندان مناسب در برابر رطوبت

به هیچ عنوان در برابر خط و خش مقاوم نمی باشد.

در برخی از موارد مانند ورق پولیشی ترمیم پذیر می باشد. در مابقی این مدل ها به هیچ عنوان تعمیر یا ترمیم نمی شود.

زمان ساخت و تولید بیشتر نسبت به مابقی سبک ها می باشد

اگر از متریال درجه یک مورد استفاده قرار ندهیم بعد از مدتی دچار تغییر حالت و رنگ روکش می شود.

طراحی کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک

زمانی یک سبک را به عنوان دکوارسیون آشپزخانه خود در نظر می گیرم بهتر است قبل از اجرا آن طراحی را مشاهده کنیم تا به صورت کامل سبک انتخابی خود را درک کنیم.

از آن جا که قرار است خود ما در آشپزخانه که داریم آشپزی کنیم و وقت خود را در آن بگذارینیم بهتر است طراحی که انجام می شود مد نظر خودمان باشد و با استفاده از یک استاد کار آن را تکمیل کنیم.بهترین روش استفاده از یک کاغذ و خودکار می باشد.آن چیزی از آشپزخانه خود در ذهن داریم را بکشیم .مقدار یونیت هوایی و زمینی مورد نیاز،جای گاز و یخچال درآن مشخص کنیم و بسیاری از موارد دیگر

در قدم دوم بهتر طراحی که به صورت دستی کشیده ایم با کمک یک استادکار و یک طراح ،رنگ و متریال مناسب خود را انتخاب کنید.

مهم ترین نکته این می باشد قبل از خرید وسایل آشپزخانه بهتر است طراحی خود را انجام داده باشید و بعد از آن خرید خود را انجام دهید تا بتوانید تناسب مناسب را داشته باشید.

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک

سعی کنید از ابزاری استفاده کنید که به صورت کاکل با قسمت های مختلف مانند تاج،پاخور،قسمت هود و ستون ها همخوانی داشته باشد.

اگر می خواهید رنگ طلایی در آشپزخانه خود بکار ببرید در نظر داشته باشید که از حد تعادل خارج نشود .

قسمت هایی که کابینت کلاسیک را از سبک های دیگر جدا می کند کدامند؟

استفاده از تاج و پاخور های دارای ابزار

تاج به قسمتی گفته می شود که در بالاترین قسمت یونیت هوایی قرار میگرد.این قسمت نیز مانند مابقی قیمت ها دارای ابزار می باشد و پس از نصب زیبای محیط چندین برابر می کند.

پاخور قسمتی از یونیت های زمینی می باشد که در پایین ترین قسمت قرار میگرد.از مهم ترین کاربرد پاخور می توان به مخفی کردد پایه های یونیت های زمینی اشاره کرد.

ستون و سرستون

یکی دیگر از بخش های کابینت کلاسیک را با مابقی سبک ها متمایز می کند ستون ها می باشد.در این سبک بخش های کوچکی را در یونیت ها ساخته می شود که در بیشتر موارد به عنوان سوپری یا جای ادویه استفاده می شود.اصولا به این قسمت ها ستون گفته می شود.البته این را بگویم ممکن است ستون به صورت ثابتی نیز اجرا شود.

کاور هود در کابینت آشپزخانه کلاسیک

دیگر قسمتی وجه تمایز با دیگر سبک ها ایجاد میکند کاور هود می باشد.در بیشتر موارد در کابینت کلاسیک از هود مخفی استفاده می شود.برای زیبای بیشتر می توانید هود را به صورت جداگانه انتخاب کنید تا تجمل را افزایش دهید.

صفحه کابینت مناسب برای کابینت کلاسیک چه می باشد؟

برای کابینت کلاسیک از صفحات مختلفی می توانید استفاده کنید از جمله این صفجات می شود به کورین،کوارتز ،سنگ طبیعی و مارمونایت اشاره کرد و در ادامه تمامی ویژگی های هر کدام بررسی می کنیم تا به انتخاب مناسبی برسید.

صفحه کابینت سنگ طبیعی برای کابینت کلاسیک

سنگ طبیعی یکی از بهترین انتخاب ها برای کابینت کلاسیک می باشد.البته انتخاب متریال مناسب بهترین انتخاب می باشد.گرانیت،مرمر و کوارتزیت از جمله سنگ های طبیعی می باشد که با داشتن ویژگی های مانند ضد آب بودن،مقاوم بودن در برابر لکه ،ضربه،فشار و گرما می باشد.البته مهم ترین ویژگی که باید در نظر بگیریم ابزار خور بودن میباشد.تمامی سنگدهای طبیعی قابلیت ابزار خوری دارد.

صفحه کابینت سنگ کوارتز برای کابینت کلاسیک

سنگ مصنوعی کوارتز را می توانید یکی دیگر از انتخاب خود برای کابینت کلاسیک بدانید.کوارتز نزدیک ترین سنگ مصنوعی به به سنگ طبیعی می باشدواین محصول به صورت کامل در برابر آب،لک،گرما و اسید ها مقاوم می باشد.کوارتز در ضخامت های مختلف وجود دارد و تمامی آن ها خاصیت ابزار خور بودن را دارد.صفحات کوارتز به هیچ عنوان ترمیم پذیر نمی باشد.

از معایب کوارتز نیزمیتوان به داشت خط درز ئر هنگام اتصال ،به هیچ عنوان ترمیم پذیر نمی باشد.

صفحه کابینت سنگ کورین برای کابینت کلاسیک

کورین را می توان معروف ترین صفحه کابینت برای کابینت کلاسیک نامید.مورین به علت داشتن تنوع رنگی  و قیمت مناسب جایگاه بسیار مناسبی در بین مشتریا پیدا کرده است.کورین دارای داشتن ویژگی های مانند ضدآب بودن،ابزار خوردبودن،اتصال بدون درز و  خاصیت ترمیم پذیری می باشد

کورین به علت اتصال بدون درز و ترمیم پذیری جایگاه بسیار ویژه در بین متریال ها دارد اما در نظر بگیرید کورین به هیچ عنوان در برابر گرما و شوک حرارتی مقاوم نمی باشد و دچار آسیب ظاهری می شود(تغییر در رنگ  و حالت)

صفحه کابینت مارمونایت برای کابینت کلاسیک

مارمونایت دیگر محصولی می باشد که می توانید برای کابینت کلاسیک خود مورد استفاده قراد دهید .اما مارمونایت یک خاصیتی دارد که بکار بردن آن در این سبک توصیه نمی شود. رنگ رویه مارمونایت با مغز آن یه یک شکل نمی باشد.این به این معنی می باشد رگ های در رویه کار مشاهده می کند در عمق تکرار نشده است.

مارمونایت به نسبت مابقی متریال ها قیمت بالا تری دارد بهتر است برای سبک های نئوکلاسیک و مدرن به کار برود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درب کابینت کلاسیک
درب کابینت کلاسیک

احتمالا شما هم این نظر را می پذیرید که درب کابینت کلاسیک مهم ترین قسمت در محصولات این سبک محبوب و دوست داشتنی است که باعث می شود به اصطلاح

ادامه مطلب »
کابینت کلاسیک رومی
کابینت کلاسیک رومی

کابینت کلاسیک رومی به نظر می رسد که می تواند با حضور خود در آشپزخانه ها بسیاری از نیازها و خواسته های ما را برآورده کند. اگر به دنبال داشتن

ادامه مطلب »